Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Posterunek jak trunek

Wreszcie sześciu kałuszyńskich policjantów będzie miało warunki do pełnienia służby. Przekazanie nowych pomieszczeń odbyło się z pompą należną wyższym celom, ale widocznie władze mają wystarczająco czasu i woli, by odwiedzać nawet posterunki

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mędrcy z pomocą

Piąty orszak trzech króli w Cegłowie wpasował się w utrwalone już tradycje. Spod kościołów parafialnych wielobarwny tłum powędrował w kierunku szkoły i hali sportowej, gdzie trzech mędrców złożyło dary Dzieciątku. Był to jednak dopiero początek świętowania z nutą charytatywnej pomocy…

Autor: Łukasz Kuć

Objawy sławy

Nie ma Mińskiego Orszaku Trzech Króli bez… trzech królów. Od 2015 roku królami Afryki, Azji, Europy było aż sześciu mińszczan – Marcin Szczepański, Robert Ślusarczyk, Parfait Mpelo, Adam Laskowski, Massimiliano Tosto i Adam Zawadzki. Kto został w tym roku i który pojechał na wielbłądzie? Królewskie szaty założyli Parfait, Robert i Adam, ale dwugarbny się zbuntował i sam przeszedł ulicami Mińska. Nie tylko zresztą Sułtanowi było nie w smak hołdowanie mińskiemu orszakowi…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nielot bibelot

Panie redaktorze… ależ ten nasz burmistrz nie ma szczęścia. Gdy tylko pokazał swój kontakt z dziećmi, zaraz posypały się na niego gromy, że wszystko pod publiczkę, a jak trzeba dać kasę na badania dzieci, to chowa głowę w piasek. I jak on ma rządzić, gdy zewsząd chmara pasożytów polujących na jego potknięcia. Jak tak dalej pójdzie to ludziom przestanie się podobać jego bródka, albo kraciasta marynara…

Autor: Wasz DONOSiciel

Pierwsze piersi

Przed świętami nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni mammografii w mińskim szpitalu. Sprzęt nowej generacji umożliwia wykrywanie już najdrobniejszych zmian w obrębie piersi, a co za tym idzie diagnostykę nowotworu w najwcześniejszym jego stadium. Ten sposób badania i obrazowania jest obecnie najbardziej zaawansowaną i najdokładniejszą metodą spośród znanych na świecie, która rewolucjonizuje wykrywanie nowotworów piersi.

Autor: (jaz)

Ring parkingowy

Działająca od dwóch lat mińska Strefa Płatnego Parkowania (SPP) powiększyła się ponad dwukrotnie. I stała się droższa ze względu na wzrost kosztów jej obsługi związanych z pracą kontrolerów oraz utrzymaniem parkometrów.

Autor: (jaz)

Mekka grafików

Ekonomik ma nową pracownię do projektowania graficznego. Będą z niej korzystać plastycy i technicy reklamy. Powstała dzięki wsparciu 67 tysiącami z powiatu mińskiego na 18 komputerów z oprogramowaniem graficznym. Do przecięcia symbolicznej wstążki dyrektor Zofia Wieczorek zaprosiła wicestarostę Witolda Kikolskiego, główną księgową Barbarę Światek i uczennicę Zuzannę Główkę z kl. IIIB. Pierwsze zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Skorys poświęcili projektom okładki ulubionej lektury.

Autor: (jaz)

Kołbielski obwód

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Kołbieli w ciągu DK50.

Autor: (jaz)

Bal na więcej

Wśród wielu balów karnawałowych ten jest zawsze wyjątkowy, czyli charytatywny. Na gości tegorocznego pod egidą Stowarzyszenia Możesz Więcej czeka wiele atrakcji. I tak zajazd Pod Dębem zapewni jak zwykle przepyszne jedzenie oraz drink bar. Fotobudka uwieczni wasze podobizny na zdjęciach, które będą was cieszyć i przypominać o świetnej zabawie. Reportaż fotograficzny przygotuje dla Was Art-Kris FOTO, a relację filmową MEDIAL Piątkowski.

Autor: (jaz)

Cichocki za Skrzyńską

Zmiany w radach gmin podczas kadencji są rzadkością, więc warto je dostrzegać. Tym bardziej, gdy następstwo dotyczy osób znanych, a nawet w jakiejś mierze zasłużonych. Takim jest Maciej Cichocki, który wszedł znowu do rady po rezygnacji Moniki Skrzyńskiej. Ustąpiła miejsce koledze, bo jej nowa funkcja rządowa nie pozwala na pracę w samorządzie lokalnym. Dziękowała więc radnym, a nawet władzom miasta za pięć lat napiętej współpracy. Nie żałuje niczego, choć chętnie posiedziałaby jeszcze na sesjach i to obok Maćka…

Autor: (jaz)

Więcej prezentów

Święta to najlepszy czas, by pokazać, że jesteśmy RAZEM. Tak więc jak co roku spotkali się w zajeździe Pod Dębem, by przeżyć tam kolejną Wigilię Stowarzyszenia Możesz Więcej. Towarzyszyli im pracownicy szkoły z Nowego Zglechowa, przyjaciele, wolontariusze, rodzice i dzieci. Była też wójt Hanna Wocial, która zabezpiecza SMW teren pod ośrodek opieki oraz mroziański proboszcz modlący się o zdrowie i pomyślność działań dla dobra społecznego.

Autor: (jaz)

Uporządkowali nagrody

Latowiccy radni swego czasu dopominali się o pieniężne honorowanie najzdolniejszych uczniów w gminie. Nie tylko stypendiami za wyniki w nauce, ale także nagrodami za sukcesy naukowe, sportowe czy artystyczne. Po burzliwych dyskusjach ustalono wtedy konkretne stawki i wymagania. Po czasie okazało się, że uchwała wymaga pewnych zmian, a doskonałą okazją ku temu jest likwidacja gimnazjów. Dlatego w listopadzie przyjęto nową uchwałę.

Autor: (łk)

Rozśpiewana wigilia

Już w niedzielę 15 grudnia w Mistowie mieszkańcy gminy Jakubów przeżywali nadchodzące Boże Narodzenie. Zagrała gminna orkiestra dęta, a wójt Hanna Wocial złożyła zebranym życzenia bożonarodzeniowe, korzystając z wiersza, Krystyny i Jana Kupców, którzy coroczne przysyłają kartę z rymowanymi życzeniami.

Autor: (jaz)

Pierwsze cuda

Cuda, cuda ogłaszają… – to hasło pierwszego orszaku trzech króli w historii Kałuszyna. Wyruszył on spod kościoła parafialnego prowadzony przez gwiazdę betlejemską, którą niósł przebrany za archanioła radny Piotr Mroczek. W pochodzie nie brakowało konnego jeźdźca, flag i oczywiście mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn, z których wielu przywdziało barwne stroje i korony.

Autor: (łk)

Proza 30-lecia

Seniorzy pamiętają niemal wszystko. A jak opiszą ostatnie 30 lat w ich gminie? Właśnie już 26 stycznia br. pokażą swe talenty w Mistowie.

Autor: (jaz)

Złotka Siennicy

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Siennicy miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wójt Stanisław Duszczyk gościł w urzędzie gminy 8 małżeńskich par, które świętowały 50. rocznicę ślubu.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [746]