Powiat mińskiWilkowyje 2022

Co mam zrobić, gdzie nie spojrzę... widzę ciebie. Na dnie szklanki, w każdej książce i na niebie. Na plakatach, w telewizji, nawet w kinie. Już mi nie mów, że czas leczy, że to minie... Tymi słowy  w poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku uwodził publikę wilkowyjski Pietrek, który wciąż nie może się pozbierać bez swej serialowej żony... Niestety, coraz mniej aktorów kultowego Rancza przyjeżdża na folkowe pikniki. Wierniejsi są fani serialu, którzy w tym roku nie mogli się nasycić atmosferą Wilkowyj. Przyczyn było wiele...

Widzę ciebie nawet w niebie...

Piotr Pręgowski jest niezawodnym aktorem, który od kilku lat wzmacnia artystycznie pikniki ranczerskie w Jeruzalu. Wilkowyjski artysta disco-polo nie tylko opowiada dowcipy z pożycia małżeńskiego, ale przede wszystkim śpiewa... W tym roku uwodził publikę nowym, melancholijnym przebojem z nieskrywaną puentą żalu po stracie swojej miłości.

Podobnie może zanucić każdy fan Rancza, któremu odebrano przyjemność obcowania z polską wsią widzianą piórem scenografa i wrażliwością aktorów. Niestety, oni jakby o swoich rolach  i widzach zapomnieli. A przecież to dzięki serialowi niektórzy stali się rozpoznawalni, a inni sławni i bogaci.

Trudno więc zrozumieć takich Barcisiów, Żaków i podobnych im wilkowyjskich gwiazdek, że raz w roku nie mają czasu, lub... nie chcą pokłonić się  widzom. Nawet bez zaproszenia i występu estradowego mieliby co robić... Pregowski więc dwoi się i troi, by pobudzić publikę, ale przecież sam nie zaspokoi głodu wszystkich fanów.

Oprócz dwóch wejść koncertowych Pręgowskiego, na scenie wciąż panował nastrój zabawy. Dość głośno zaśpiewali Chałasy, rozrywkowo i z wiejska – Kapela Sołtysa z Wąchocka, a do tańca  grupa REDLIN

Z pomocą przyszli w tym roku ranczersi, organizując swój pierwszy zjazd. Nazwali go ogólnopolskim, bo wcześniej fani kilkakrotnie odwiedzali ekipę Rancza. Były to przeważnie spotkania z aktorami, którzy nie mogli zdradzać fabuły kolejnych odcinków filmowej sagi.

Niestety, mimo kupowanych za co łaska gadżetów w specjalnym namiocie, zorganizowali jedynie godny uwagi test z wiedzy o Ranczu. Jego wyniki, jednak bez żadnego omówienia, ogłosili z piknikowej sceny. Okazało się, że z finałowej piętnastki uczestników najlepiej wypadł Łukasz Jop przed Katarzyną Martynów i Aleksandrą Jaworowską.

Trzeba koniecznie dodać, że 20-zadaniowe testy wyboru rozwiązywała ponad setka fanów Rancza. Były dość szczegółowe, o czym na przykład świadczy pytanie dotyczące liczby kochanek wójta Kozioła. Wrażliwi na obyczajowe walory serialu wiedzieli, że poza żoną były trzy kobiety, w tym jedna mężatka, czyli żona doktora Wezóła.

Najsmaczniejsze kąski ranczerskiego pikniku zobaczymy na ekranie, który pomieścił tez spotykanych na rynku gości niemal z całego kraju. Rozmawialiśmy o woli kontynuowania serialu, który  był i jest hitem filmowym naszego wieku.

PS. Tak było w 2006 roku  https://co-slychac.pl/-1892/W-Jeruzalu-na-planie/Wielcy-ranczersi.

 J. Zbigniew Piątkowski

 REPORTAŻ TV

 

Numer: 33 /1296/ 2022   Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *