Archiwum

Zwyzywał i zaatakował

Policjanci dobrzańskiego komisariatu pracowali przy jednej ze spraw. W związku z tym pojechali sprawdzić dom 21-letniego Marcina W., mieszkańca pobliskiej miejscowości.

Ukradł ze strachu?

W ubiegłym tygodniu w ręce ochroniarzy pewnego mińskiego hipermarketu wpadł 15-letni mińszczanin, który chciał wynieść ze sklepu flaszkę wódki.

Feta na dwa koła

Mińscy kierowcy już powoli zaczynają się przyzwyczajać do zablokowanego przez funkcjonariuszy centrum miasta i objazdów, gdy na ulicach zaczynają królować rowerzyści. Nad Srebrną zjeżdżają coraz częściej, bo okazji jest tu coraz więcej. Ostatnią był III już memoriał Feliksa Rawskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz na 15 sierpnia. Dla mińszczan ta data jest więc nie tylko świętem Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP, ale i wielką fetą szosowych dwóch kółek

Nietrzeźwa przejażdżka

Nietypowo zakończył się powrót trójki pijanych nastolatków z osiemnastkowej imprezy. Około 2 w nocy w drodze do domu zatrzymali ich dobrzańscy stróże prawa, których zaniepokoił widok trzech osób na skuterze.

Mrozy bez dilera

Policjanci z wydziału kryminalnego sukcesywnie gromadzą dowody potwierdzające handel środkami odurzającymi.

Narkotykowe trio

Stróże prawa z powiatu mińskiego nie ustają w pracach nad likwidowaniem lokalnego narkobiznesu.

Podtopieniowy powrót

Po ostatnich ulewach deszczowa pogoda dalej nie odpuszcza, spędzając sen z powiek mieszkańców zagrożonych podtopieniami.

Przygody z narkotykami

Mińscy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali czterech mężczyzn za posiadanie przy sobie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Zatrzymany 21-letni Piotr W. miał przy sobie 11 dilerek amfetaminy schowanych w bieliźnie.

Lifting na zarobek

Home staging to zwiększenie wartości sprzedawanej nieruchomości niewielkim nakładem czasu, pracy i pieniądzy. Uważa się, że inwestycja nie powinna przekraczać 1-1,5% wartości nieruchomości

Jakie nieruchomości

Kodeks cywilny ani Ustawa o gospodarce nieruchomościami nie dokonuje dosłownego podziału nieruchomości, natomiast z treści dokumentu wyodrębnia się podział na 3 rodzaje nieruchomości

Piknik u kapelana

Policjanci z mińskiej Komendy wzięli udział w kolejnym pikniku parafialnym, który odbył się 19 czerwca w Wólce Mińskiej. Tym razem stróżów prawa zaprosił kapelan mińskiej Policji – ksiądz Jerzy Danecki.

Domowa hodowla

Policjanci z wydziału kryminalnego podejrzewali 16-letniego mieszkańca mińskiej gminy o to, że ukrywa w domu narkotyki. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić mieszkanie, w którym rzekomo ukryto prochy.

Niebezpieczne manewry

O niebezpiecznych zachowaniach kierowców, którzy busami wożą pasażerów drogami powiatu mińskiego, już nieraz informowano policjantów z mińskiej Komendy Powiatowej.

Pośrednik doradcą

Doradztwo inwestycyjne to usługa, w której pośrednik w obrocie nieruchomościami ma zadanie zweryfikować zamiary inwestora. W skład takiej usługi wchodzić będzie pozyskanie nieruchomości do zakupu, regulacja stanu prawnego, regulacja stanu geodezyjnego oraz doprowadzenie do uzyskania warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, zapewnień gestorów mediów, co do ilości dostarcza np. prądu czy gazu, uzyskanie analiz środowiskowych, a także innych decyzji administracyjnych

Dzielne ekspedientki

Zdecydowana i odważna reakcja ekspedientek sklepu z odzieżą, przy ulicy 11 Listopada w Mińsku, doprowadziła do zatrzymania dwójki sklepowych szabrowników, Marleny C. (l. 27) i Mirosława D. (l. 45).

Niebezpieczna sobota

Pięć rozbitych samochodów, zniszczony skuter i rower oraz 7 osób rannych, to bilans trzech wypadków drogowych, które wydarzyły się w sobotę 18 czerwca na drogach powiatu mińskiego w: Mrozach, Wielgolesie i Kuflewie.

Zobacz więcej: [1]      «      13   |   14   |   15   |   16   |   17      »      [107]