Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Stażystka-złodziejka

Stażystka jednego z zakładów fryzjerskich w Mrozach kradła kosmetyki z miejsca swojej pracy i sprzedawała je w Mińsku...

Autor: (kpp)

Zasadzka przy koparce

Policjanci z Mrozów zatrzymali czterech podejrzanych o kradzież 160 litrów oleju napędowego i 20 litrów oleju hydraulicznego. Ściągali oni paliwo z koparek, które pracowały przy robotach kanalizacyjnych na terenie gminy Mrozy.

Autor: (kpp)

Zabezpieczyli kolarzy

Policjanci z komisariatu w Mrozach wraz z mińską drogówką zabezpieczali zimowy maraton kolarski MTB Northtec Zimą. Policjanci zadbali, aby uczestnicy organizowanych przez Cezarego Zamanę sportowych zmagań mogli w bezpieczny sposób rywalizować.

Autor: (kpp)

Siatka strefowa

W same Walentynki, czyli 14 lutego w mroziańskiej hali widowiskowo sportowej strażacy rozegrali eliminacje strefowe do 17 mistrzostw województwa mazowieckiego strażaków w piłce siatkowej. Poziom eliminacji w ocenie sędziów i zawodników był wysoki i mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w miłej sportowej atmosferze…

Autor: (jaz)

W Mrozach

Co robić z osobami niepełnosprawnymi ze sprzężeniami oraz dotkniętymi autyzmem, dla których już się zakończyła ścieżka edukacyjna? Najlepiej stworzyć im swoisty raj, czyli środowiskowy dom samopomocy.  

Autor: (jaz)

Progres w Mrozach

W pierwszą sobotę stycznia w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach toczył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mrozów. Za jego organizację odpowiadał Klub Sportowy Watra Mrozy  

Autor: (łk)

Uprowadził auto

Policjanci z komisariatu w Mrozach wykazali się skutecznością i szybko odzyskali skradziony samochód. Do przestępstwa doszło 30 grudnia na stacji paliw w Cegłowie, skąd uprowadzono pojazd marki Volkswagen Golf. Mundurowi szybko skorzystali z nagrań monitoringu, na których zauważyli moment, gdy nieznany mężczyzna wsiada do samochodu i odjeżdża.

Autor: (kpp)

Powtórzone kody

Policjanci mińskiej komendy wyjaśniają okoliczności oszustwa, w którym poszkodowana została mieszkanka Mrozów. Kilka dni temu kupiła ona za pośrednictwem jednego z portalu z ogłoszeniami wózek – zabawkę. Po otrzymaniu linku do wpłaty, próbowała zapłacić za towar, jednak z powodu trudności z logowaniem kilkakrotnie przekazywała kod autoryzacyjny otrzymany z banku…

Autor: (kpp)

Szum na dom

My, mieszkańcy gminy i miasta Mrozy donosimy, że burmistrz Dariusz Jaszczuk wraz z radnymi zburzył obiekt mieszkalny wartości socjalnej położony przy ul. Armii Krajowej 10

Autor: Mieszkańcy bez mieszkań z miasta Mrozy

Mistrzowscy mrozianie

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Mrozach w koszykówce chłopców odnieśli wielki sukces. Zwyciężyli w finale Wojewódzkiej Gimnazjady LZS. Wcześniej, w rozegranym 6 listopada w Stoku Lackim finale regionu siedleckiego, mrozianie pokonali rywali z Pruszyna 18:15 i gospodarzy finałów 23:17.

Autor: (łk)

Quad na słupie

W Skrudzie w gminie Mrozy doszło do wypadku z udziałem pojazdu typu quad. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem, mieszkaniec powiatu mińskiego, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny.

Autor: (kpp)

Odbity wypadek

We wtorek 13 listopada na odcinku drogi Mrozy – Grodzisk miał miejsce nietypowy wypadek. Kierujący Škodą mieszkaniec gminy Mrozy uderzył w stojący na poboczu samochód Ford, który przejechał do przodu i potrącił pieszego – mieszkańca gminy Mrozy. Ponadto Skoda odbiła się i uderzyła w stojącego po przeciwnej stronie osobowego Peugeota.

Autor: (kpp)

Kościół wrócił do Kuflewa

Po wieloletnich staraniach, decyzją starosty mińskiego przywrócono historyczne granice Kuflewa. Po kilkudziesięciu latach w granicach miejscowości znów znalazł się teren kościoła parafialnego wraz z najbliższym otoczeniem, niegdyś sztucznie przyłączony do Małej Wsi.

Autor: (łk)

Samoobrona w liceum

W ramach współpracy mińskiego komendanta powiatowego policji z dyrekcją zespołu szkół w Mrozach przeprowadzono zajęcia w zakresie technik samoobrony. To jedna z wielu inicjatyw, które mają propagować zawód policjanta, w szkole z profilem policyjnym.

Autor: (kpp)

Frącz narodowy

W Mrozach nie brakuje patriotów, a wśród nich mamy jednego barda. Tuż przed stuleciem odzyskania Niepodległości Andrzej Frącz nagrał pieśń patriotyczną KRÓLEWSKI NARÓD swego autorstwa i w swoim wykonaniu. Pieśń powstała w odruchu serca, pod wpływem impulsu wywołanego przez nieprzyjazne Polsce siły, uświadamiając, że o niepodległą Ojczyznę, polskie rodziny, wiarę, język, tradycje trzeba dbać, że nasze polskie wartości należy nieustannie pielęgnować.

Autor: (jaz)

Czas na zmianę...

Krzysztof Laskowski  kandyduje na burmistrza Mrozów. Dlaczego? – Chciałbym zrealizować wiele projektów i wykorzystać potencjał, jaki posiada Gmina Mrozy. Jestem osobą spełnioną, nie uwikłaną w układy partyjne, mam mnóstwo energii, pomysłów i chęci do działania. Pragnę, aby praca na rzecz mieszkańców przebiegała na płaszczyźnie dialogu społecznego, aby Mrozy były dla mieszkańców zarówno domem rodzinnym, miejscem pracy i miejscem wypoczynku. Moja kandydatura to również wielka szansa na przełamanie wieloletniego monopolu władzy w Gminie Mrozy, który jak wiemy z historii, nie prowadzi do nicz

Autor:

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [24]