Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Mrozy książkowe

Nie tylko w Halinowie, ale i na ulicach Mrozów można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Licealnej 3 w Mrozach, którzy zajęli drugie miejsce wśród szkół do 120 uczniów w konkursie promującym tysiąc powodów, by czytać zorganizowanym przez Empik.

Autor: (jaz)

Mrozom przyrosło

Jeszcze przed rokiem Mrozy nie mogły się pochwalić demografią. Teraz jest lepiej, bo liczba stałych mieszkańców gminy na koniec 2019 roku wynosiła 8581 osób, czyli o 23 więcej niż na koniec roku 2018.

Autor: (jaz)

Taneczne złotka

W gminie Mrozy do 50. rocznicy ślubu w 1969 roku doczekało 14 par. To Barbara i Marek Ciesielscy, Jadwiga i Jan Dziugłowie, Jadwiga i Czesław Gromulscy, Teresa i Jerzy Hupkowie, Kunegunda i Grzegorz Jarzębscy, Elżbieta i Jan Karpińscy, Stanisława i Stanisław Michalscy, Barbara i Wiesław Sanetasowie, Zenobia i Roman Sawińscy, Halina i Jerzy Skorysowie, Danuta i Henryk Sołtysiakowie, Barbara i Ryszard Szydłowscy, Teresa i Wiesław Tymoszukowie oraz Anna i Stanisław Wojdakowie.

Autor: (jaz)

Zatrzymała pijanego

Jedna z mieszkanek gminy Mrozy zatrzymała pijanego kierowcę. Przed kilkoma dniami jadąc swoim samochodem zauważyła ona, że poruszający się przed nią Opel wykonuje dziwne manewry i jedzie wężykiem. Kiedy samochód nagle zatrzymał się na ul. Granicznej w Mrozach, kobieta podbiegła do auta, zabrała kierowcy kluczyki i powiadomiła policję.

Autor: (kpp)

Mrozy seniorów

Seniorzy mogą świętować niemal całą jesienią. Najpóźniej, bo 23 listopada biesiadę urządzono emerytom z gminy Mrozy.

Autor: (jaz)

Grodzisk na podziw

Gmina Mrozy rozpoczęła działania zmierzające do realizacji projektu, którego celem jest rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku. Był to jeden z największych tego typu obiektów w rejonie.

Autor: (łk)

Walka z formaliną

Strażacy podjęli nietypową interwencję w Rudce. Na klatce schodowej jednego ze skrzydeł sanatorium doszło do zbicia 4 szklanych butelek, w których przenoszona była formalina. Ratownicy musieli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wyznaczyć strefę zagrożenia. Następnie ewakuowali 15 pacjentów i 4 pracowników placówki oraz przystąpili do zebrania rozlanej substancji. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Autor: (kpp)

Nietrzeźwa czwórka

Policjanci z komisariatu w Mrozach ukarali czterech pijanych rowerzystów. Stało się to podczas patrolowania Guzewa. Wtedy mundurowi dostrzegli cyklistów, którzy wyraźnie jechali pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że wszyscy czterej byli nietrzeźwi, a rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźni zostali ukarani mandatami wynoszącymi 500 zł.

Autor: (kpp)

Rastawicki do Mrozów

Wojciech Rastawiacki to znany i lubiany dyrektor dobrzańskiego zespołu szkół i radny powiatu z listy Koalicji Obywatelskiej. Nie wiedzieć czemu po wielu latach pracy w Dobrem wystartował na dyrektora szkoły daleko poza miejscem zamieszkania i nim został.

Autor: (jaz)

Morowy folkowy

Mimo kilku lat od ostatniej serii Rancza, filmowe Wilkowyje wciąż wzbudzają emocje. Przeważają zdrowe, czyli pozytywne, bo stały się mekką  śródlądowych wojaży. Przynajmniej raz w roku, kiedy z okazji odpustu w jeruzalskiej parafii zapraszają na folkowy jarmark. W ten sposób obok  naszego festiwalu chleba zbierają gości niemal z całego kraju…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Przedszkolni olimpijczycy

Szkoła Podstawowa w Grodzisku wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji po raz kolejny zorganizowała Mini Olimpiadę Przedszkolaków. W zawodach uczestniczyli podopieczni przedszkoli z terenu gminy Mrozy

Autor: (łk)

Wola promili

Funkcjonariusze KP Mrozy podczas kontroli osobowego Citroena w Woli Rafałowskiej ujawnili, że kierujący nim mieszkaniec gminy Mrozy znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,5 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz będzie musiał wyjaśnić, co było powodem jego jazdy z promilami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Stażystka-złodziejka

Stażystka jednego z zakładów fryzjerskich w Mrozach kradła kosmetyki z miejsca swojej pracy i sprzedawała je w Mińsku...

Autor: (kpp)

Zasadzka przy koparce

Policjanci z Mrozów zatrzymali czterech podejrzanych o kradzież 160 litrów oleju napędowego i 20 litrów oleju hydraulicznego. Ściągali oni paliwo z koparek, które pracowały przy robotach kanalizacyjnych na terenie gminy Mrozy.

Autor: (kpp)

Zabezpieczyli kolarzy

Policjanci z komisariatu w Mrozach wraz z mińską drogówką zabezpieczali zimowy maraton kolarski MTB Northtec Zimą. Policjanci zadbali, aby uczestnicy organizowanych przez Cezarego Zamanę sportowych zmagań mogli w bezpieczny sposób rywalizować.

Autor: (kpp)

Siatka strefowa

W same Walentynki, czyli 14 lutego w mroziańskiej hali widowiskowo sportowej strażacy rozegrali eliminacje strefowe do 17 mistrzostw województwa mazowieckiego strażaków w piłce siatkowej. Poziom eliminacji w ocenie sędziów i zawodników był wysoki i mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w miłej sportowej atmosferze…

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [25]