Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dozór za znęcanie

34-letni mieszkaniec gminy Mrozy został objęty policyjnym dozorem z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w miejscowym komisariacie policji.

Autor: (kpp)

Plany na Mrozy

W komisariacie policji w Mrozach miało miejsce spotkanie lokalnych władz z przedstawicielami policji. Burmistrz Dariusz Jaszczuk wraz z komendantem powiatowym Sławomirem Rogowskim oraz zastępcą komendanta komisariatu w Mrozach Robertem Momotem omawiali plan rozwoju lokalnej policji.

Autor: (kpp)

Spłonął w Woli

W podmroziańskiej Woli Rafałowskiej miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego – domku letniskowego. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, cały budynek był już objęty ogniem. Na szczęście właściciel mieszkania o własnych siłach wydostał się wcześniej z płonącego pomieszczenia. Działania gaśnicze trwały około 1,5 godziny. Brali w nich udział strażacy z mińskiej PSP oraz jednostki OSP Mrozy, Wola Rafałowska i Guzew. Niestety, budynek doszczętnie spłonął.

Autor: (kpp)

Zima na kołach

Pod naporem ponad sześciuset rowerowych kół najchłodniejsza pora roku nie miała żadnych szans. Zwłaszcza że peleton zawodników Northtec MTB Zimą aż buzował od sportowych emocji. Na starcie drugiej odsłony tegorocznego cyklu zameldowała się wyjątkowo liczna grupa zawodników…

Autor: (cz)

Wybuch w Choszczach

W Choszczach w gminie Mrozy doszło do wybuchu butli z gazem w budynku mieszkalnym. Zdarzenie miało miejsce wieczorem 1 marca.

Autor: (kpp)

Mądrości Łukówca

Gminę Mrozy zdominował Łukówiec. Przynajmniej w Jeruzalu, gdzie gospodynie pisały test w ramach olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości.

Autor: (jaz)

Obłoż/o/ne leczenie

Mieszkańcy Mrozów chorują na kolejki w przychodni lekarskiej. Piszą więc listy do burmistrza, by łaskawie wpuścił na teren gminy jakąś firmę oferującą podstawową opiekę zdrowotną. Ostatnio była gorąca dyskusja na temat kolejek i trudności w zapisaniu się do lekarza nawet na kolejny dzień.

Autor: (jaz)

Mrozy książkowe

Nie tylko w Halinowie, ale i na ulicach Mrozów można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Licealnej 3 w Mrozach, którzy zajęli drugie miejsce wśród szkół do 120 uczniów w konkursie promującym tysiąc powodów, by czytać zorganizowanym przez Empik.

Autor: (jaz)

Mrozom przyrosło

Jeszcze przed rokiem Mrozy nie mogły się pochwalić demografią. Teraz jest lepiej, bo liczba stałych mieszkańców gminy na koniec 2019 roku wynosiła 8581 osób, czyli o 23 więcej niż na koniec roku 2018.

Autor: (jaz)

Taneczne złotka

W gminie Mrozy do 50. rocznicy ślubu w 1969 roku doczekało 14 par. To Barbara i Marek Ciesielscy, Jadwiga i Jan Dziugłowie, Jadwiga i Czesław Gromulscy, Teresa i Jerzy Hupkowie, Kunegunda i Grzegorz Jarzębscy, Elżbieta i Jan Karpińscy, Stanisława i Stanisław Michalscy, Barbara i Wiesław Sanetasowie, Zenobia i Roman Sawińscy, Halina i Jerzy Skorysowie, Danuta i Henryk Sołtysiakowie, Barbara i Ryszard Szydłowscy, Teresa i Wiesław Tymoszukowie oraz Anna i Stanisław Wojdakowie.

Autor: (jaz)

Zatrzymała pijanego

Jedna z mieszkanek gminy Mrozy zatrzymała pijanego kierowcę. Przed kilkoma dniami jadąc swoim samochodem zauważyła ona, że poruszający się przed nią Opel wykonuje dziwne manewry i jedzie wężykiem. Kiedy samochód nagle zatrzymał się na ul. Granicznej w Mrozach, kobieta podbiegła do auta, zabrała kierowcy kluczyki i powiadomiła policję.

Autor: (kpp)

Mrozy seniorów

Seniorzy mogą świętować niemal całą jesienią. Najpóźniej, bo 23 listopada biesiadę urządzono emerytom z gminy Mrozy.

Autor: (jaz)

Grodzisk na podziw

Gmina Mrozy rozpoczęła działania zmierzające do realizacji projektu, którego celem jest rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku. Był to jeden z największych tego typu obiektów w rejonie.

Autor: (łk)

Walka z formaliną

Strażacy podjęli nietypową interwencję w Rudce. Na klatce schodowej jednego ze skrzydeł sanatorium doszło do zbicia 4 szklanych butelek, w których przenoszona była formalina. Ratownicy musieli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wyznaczyć strefę zagrożenia. Następnie ewakuowali 15 pacjentów i 4 pracowników placówki oraz przystąpili do zebrania rozlanej substancji. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Autor: (kpp)

Nietrzeźwa czwórka

Policjanci z komisariatu w Mrozach ukarali czterech pijanych rowerzystów. Stało się to podczas patrolowania Guzewa. Wtedy mundurowi dostrzegli cyklistów, którzy wyraźnie jechali pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że wszyscy czterej byli nietrzeźwi, a rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźni zostali ukarani mandatami wynoszącymi 500 zł.

Autor: (kpp)

Rastawicki do Mrozów

Wojciech Rastawiacki to znany i lubiany dyrektor dobrzańskiego zespołu szkół i radny powiatu z listy Koalicji Obywatelskiej. Nie wiedzieć czemu po wielu latach pracy w Dobrem wystartował na dyrektora szkoły daleko poza miejscem zamieszkania i nim został.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [36]