MrozyNiebezpieczne rewiry

Blisko 6 godzin strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w Mrozach. Około godz. 18.00 4 lutego ogniem zajął się prawie 100-metrowy kurnik położony przy ul. Adama Mickiewicza.

Spłonął kurnik

Niebezpieczne rewiry / Spłonął kurnik

W północnej części budynku paliła się słoma rozłożona na podłodze kurnika oraz dach, a w południowej płonęło około 100 bel słomy. Strażacy, gdy już zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączając prąd, podali sześć prądów wody na palący się obiekt oraz dwa prądy w obronie sąsiedniego kurnika, w którym znajdowały się kurczęta, silosy z paszą oraz maszyny rolnicze. Działania gaśnicze prowadzono również z użyciem podnośnika hydraulicznego. Po ponad 70 minutach akcji pożar udało się opanować i przystąpiono do jego dogaszania oraz usuwania spalonej słomy przy pomocy ładowarki teleskopowej udostępnionej przez właściciela obiektu, przelewaniu jej wodą oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych dachu.
W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek inwentarski wraz z instalacjami wewnętrznymi, w tym linia paszowa oraz linia do pojenia, około 100 bel słomy oraz około 2 tony pelletu drzewnego.

Numer: 7/8 (1270/1271) 2022   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *