Nasi w mediach

Skandale podczas dyskusji nie są rzadkie, a niekiedy upokarzające. Niektórym dyskutantom trzeba więc wyparzać gęby – ukropem lub pokrzywą, by się skutecznie hamowali. Tym razem nie wytrzymał zazwyczaj pokerowo spokojny poseł Czesław Mroczek, który dziennikarkę nie tylko obraził, ale i straszył rozliczaniem za sprzyjanie  obecnie rządzącym...

 

 

Z kroczka Mroczka

Nasi w mediach / Z kroczka Mroczka

Miński poseł ma stanąć przed sejmową Komisją Etyki Poselskiej po swojej wypowiedzi na temat Doroty Kani, redaktor naczelnej Polska Press. Za co? Otóż powiedział on, że Kania należy do orlenowskiego imperium, które kłamie Polakom, po czym zapowiedział że za to ją będzie rozliczał.

Do słownej utarczki doszło podczas radiowej rozmowy w Polskim Radiu 24 na temat generała Mirosława Różańskiego, krytykującego zakupy uzbrojenia dla wojska polskiego. Mroczek, były wiceminister MON, broniąc gen. Różańskiego, odwołał się do materiału Onetu, opisującego odejścia oficerów z polskiej armii. Prowadząca rozmowę Dorota Kania stwierdziła, że ten materiał jest kłamliwy i przytoczyła sprostowanie MON.

Mroczek zareagował impulsywnie, twierdząc że... Kania należy do orlenowskiego jakiegoś imperium, które kłamie Polakom dzień w dzień. Pani się wydaje, że jest pani w radiu, które jest finansowane z pieniędzy Polaków i może pani mówić takie rzeczy? Rozliczymy przecież panią za to, co pani robi i w tym Obajtkowym imperium, i w tym, co robi pani w Polskim Radiu.

Sprawa ma dalszy ciąg. Poseł Mroczek poinformował, że Polska Press i PR 24 żądają ukarania go przez Komisję Etyki Poselskiej, która zajmuje się: zachowaniem posłów nieodpowiadającym godności posła na Sejm RP oraz sprawami wynikającymi z oświadczeń majątkowych parlamentarzystów.

Warto wiedziec, ze w bieżącej kadencji Sejmu do KEP wpłynęło 269 wniosków. Komisja rozpatrzyła 124 wnioski, ale ukarała tylko 52 parlamentarzystów, z czego 32 z nich dotyczyły posłów Konfederacji, 18 – PiS, a po jednym posłów Koalicji Obywatelskiej i posła niezrzeszonego.

Już wkrótce dowiemy się, czy Mroczek dołączy do posłów z niewyparzoną gębą... (jaz)

Numer: 3d /1318 - /   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *