Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wprawy zaprawy

Sienniccy radni niedawno otrzymali sprawozdania z działalności sportowej w gminie w roku 2019. Po zapoznaniu się z danymi przyszedł czas na ich prezentację w szerszym gronie podczas sesji rady gminy. Niestety, tylko Edyta Prasuła z UKS Berek Żaków pojawiła się na posiedzeniu, by przybliżyć działalność sportową…

Autor: (łk)

Łopaty pod urząd

W Siennicy podpisano umowę dotyczącą budowy budynku gminnej biblioteki, ośrodka kultury i urzędu gminy wraz z dostawą wyposażenia. Strony umowy reprezentowali: zamawiający – wójt Stanisław Duszczyk, dyrektor GBP Elżbieta Jurkowska i skarbnik gminy Renata Nowakowska oraz wykonawca – pełnomocnik konsorcjum Michał Wojtasik, reprezentujący Konsorcjum firm: FECTUM S.A. (Lider Konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Paweł Ozdarski.

Autor: (łk)

Bezpieczniej w Siennicy

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – to nazwa akcji, w której brali udział policjanci z mińskiej komendy. Celem edukacyjnej akcji organizowanej przez urząd marszałkowski województwa mazowieckiego było uświadomienie uczniów i pokazanie im dobrych wzorców bezpiecznych zachowań. Tym razem mundurowi zawitali do szkoły podstawowej w Siennicy.

Autor: (kpp)

Wypadek z łosiem

W piątkowy poranek 27 lutego na DW-802 między Nową Pogorzelą a Mikanowem doszło do wypadku. Z ustaleń policjantów wynika, że samochód marki BMW, którym kierował około 30-letni mężczyzna, uderzył w łosia.

Autor: (kpp)

Pogorzel poszkodowanych

W środę, 26 lutego na DW-802 w Nowej Pogorzeli zderzyły się dwa samochody. Wypadek, w którym poszkodowane zostały trzy osoby, miał miejsce po godz. 6.00. Uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitala. W czasie działań służb, wśród których były jednostki OSP i PSP, ruch na drodze był wstrzymany, a policja wyznaczyła objazdy.

Autor: (kpp)

Ciągną do przychodni

Katarzyna Wyszogrodzka-Jagiełło, kierownik siennickiej przychodni przedstawiła sprawozdanie z działalności w 2019 roku. Jak się okazuje, tak samo jak w latach ubiegłych, także i w tym okresie zwiększyła się liczba pacjentów, którzy wybrali siennicką placówkę jako miejsce podstawowej opieki zdrowotnej…

Autor: Łukasz Kuć

Pasma kultury

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, siennicka biblioteka jeszcze w bieżącym roku przeprowadzi się do nowo wybudowanej siedziby. Jest to najważniejsza instytucja kultury w gminie, która dodatkowo intensywnie się rozwija, o czym świadczy sprawozdanie złożone przez dyrektor Elżbietę Jurkowską…

Autor: Łukasz Kuć

Ratują groby

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej, które powstało w 2016 roku, już od samego początku postawiło sobie za cel renowację zabytkowych nagrobków na siennickim cmentarzu. Przez lata udało się nie tylko odnowić wiele pomników, ale również oczyścić i uporządkować przyległy teren. Na tym jednak nie koniec, bo pracy do wykonania jest jeszcze wiele…

Autor: (łk)

Bóle procedury

Zwyczajna uchwała o nadaniu nazwy nowej ulicy w Siennicy stała się dla radnych źródłem proceduralnych niedogodności

Autor: (łk)

Wierny Pomierny

Arkadiusz Pomierny miał tylko 60 lat… Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby walczył i się nie poddawał. Wierzył, że terapia przyniesie efekty i wróci do szkoły. Tak się niestety nie stało i zmarł 2 lutego, zostawiając rodzinę i przyjaciół w bólu.

Autor: (jaz)

Ping-pong po siennicku

W hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siennicy zorganizowano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Siennica. Do rozgrywek skierowanych do mieszkańców gminy zgłosiła się imponująca liczba 89 graczy, którzy w ciągu pięciu godzin toczyli zacięte boje przy stołach do ping-ponga w sześciu kategoriach.

Autor: (łk)

Nerwy zdradziły

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Siennica, który miał przy sobie amfetaminę. Stało się to podczas rutynowego patrolu funkcjonariuszy zespołu wywiadowczego. W pewnej chwili zauważyli oni jadącą Mazdę. Policjanci mieli podejrzenia, że kierujący może mieć środki zabronione, więc zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowca zachowywał się wyjątkowo nerwowo, co jeszcze bardziej utwierdziło mundurowych w podejrzeniach. Po przeszukaniu odzieży 27-latka wszystko stało się jasne.

Autor: (kpp)

Złotka Siennicy

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Siennicy miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wójt Stanisław Duszczyk gościł w urzędzie gminy 8 małżeńskich par, które świętowały 50. rocznicę ślubu.

Autor: (łk)

Sauna w ogniu

W Zalesiu w gminie Siennica miał miejsce pożar sauny przylegającej do murowanego budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej reakcji właścicieli, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych, pożar został stłumiony i nie przedostał się na część mieszkalną. Strażacy zajęli się dogaszaniem ognia i rozbiórką nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu sauny.

Autor: (kpp)

Równanie do sąsiadów

Ze względu na spadek dochodów wiele samorządów ratuje się podwyżkami lokalnych podatków. Najczęściej robią to małymi krokami, aby nie wywoływać niezadowolenia wśród mieszkańców. Na tym tle Siennica jest jeszcze wyjątkiem, bo na przyszły rok wójt Stanisław Duszczyk zaproponował zwiększenie tylko jednej ze stawek w podatku od nieruchomości

Autor: Łukasz Kuć

Podpalacz w Swobodzie

Po blisko 3-miesięcznej przerwie w powiecie mińskim ponownie doszło do podpalenia bel słomy. Do zdarzenia, za które prawdopodobnie odpowiada podpalacz, doszło w nocy 27 listopada w Swobodzie w gminie Siennica. Strażakom udało się zapanować nad ogniem, ale spłonęło 150 bel słomy. W akcji brały udział dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Warto przypomnieć, że podobnie podpalenia w sierpniu miały miejsce w Drożdżówce i Zalesiu, a we wrześniu w Mikanowie.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [38]