SiennicaZ patroli drogówki..

Była sobota 9 lipca tuż przed południem. Samochód wężykiem wjechał do Zglechowa. Kierowała nim 42-letnia kobieta, mając na siedzeniach troje dzieci, a w głowie ponad 1,6 promila alkoholu...

Wężykiem z dziećmi

Z patroli drogówki.. / Wężykiem z dziećmi

Właśnie w sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili czynności służbowe na terenie gminy Siennica. Dbali o bezpieczeństwo kierowców, pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator. W pewnym momencie kilkanaście minut przed 11:00 w miejscowości Zglechów zauważyli jadący samochód volkswagen, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Pojazd jechał „wężykiem” od krawędzi jezdni do środka.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że siedząca za kierownicą kobieta jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 1,6 promila alkoholu. Ponadto w samochodzie znajdowało się troje dzieci – dwie pięciolatki i jedna dwunastolatka. Mundurowi zatrzymali matce prawo jazdy.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przestępstwo, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

Ostateczną decyzję w sprawie nietrzeźwej kobiety podejmie prokuratura, która dokona oceny zebranego materiału dowodowego i kształtu zarzucanego jej czynu. (jaz)

Numer: 28 /1291/ 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *