Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Siedlecki huk

Huk, odgłos tłuczonego szkła i giętej blachy – tymi dźwiękami rozpoczęła się interwencja policjanta, który akurat miał dzień wolny od służby.

Autor: (kpp)

Siedlecki rozmach

Czy podjazd dla niepełnosprawnych może kosztować 24 milionów. Zdjęcie ogromnego podjazdu dla osób na wózkach zbudowanego w Siedlcach przy ul. Kaczorowskiego wywołało ostre komentarze internautów.

Autor: (jaz)

Mordy Papanamy

Młodzież z Siedlec, Mińska, Łukowa, Górzna, Repek, Ostrówka i Wodyń została laureatami IX Festiwalu Piosenki Europejskiej, którego finał zaplanowano na 20 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach...

Autor: (jaz)

Mordy europejskie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na finał IX Festiwalu Piosenki Europejskiej. Jest on adresowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i po raz pierwszy ma charakter otwarty. Po raz pierwszy także występy będą rozpatrywane aż w trzech kategoriach: soliści, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne.

Autor: (jaz)

Nasi o dopalaczach

Policjantka z mińskiej komendy, st. sierż. Dominika Witek wzięła udział w konferencji inaugurującej kolejny projekt profilaktyczny w Siedlcach, którego współtwórcą i koordynatorem jest inna mińska policjantka sierż. szt. Małgorzata Mazurek.

Autor: (kpp)

Mazowszaki w Wiśniewie

W niedzielę 2 sierpnia br. na skwerze przy siedzibie gminy Wiśniew zorganizowano IX Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE.

Autor: (jaz)

Pienia do euro

Rekordowa liczba uczestników przyjedzie 21 maja do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, by walczyć o miano laureata VIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej.
W przesłuchaniach weźmie udział łącznie 42 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz chórów, którzy wykonają 2 utwory: pierwszy w języku polskim, drugi – w języku obcym z obszaru Europy.

Autor: (jaz)

Sportowi gimnazjaliści

W Siedlcach grupa gimnazjalistów reprezentowała mińskie GiLO w dwuboju nowoczesnym dziewcząt i chłopców. Były to zawody regionialne rozgrywane w ramach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Siedlce 2015. Dwubój nowoczesny obejmuje pływanie (100 m stylem dowolnym) i bieg (1000 m).

Autor: (łk)

Dwójeczki z brązem

W ubiegłym miesiącu, 24 marca w I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbył się XIII Festiwal Szkolnych Zespołów Tanecznych „Cheerleaders”, zorganizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. W festiwalu o zasięgu regionalnym wziął również udział Szkolny Zespół Cheerleaders „Dwójeczki” (SP nr 2), pod opieką Pawła Pasztora. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych.

Autor: (ret)

Wciąż poszukują

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzą sprawę poszukiwawczą dotyczącą zaginionej siedlczanki Katarzyny Hermanowicz.

Autor: (kpp)

Polo Mościbrody

W najbliższy piątek - 15 sierpnia o 13.00 po raz czwarty do Mościbród za Siedlcami zawita jeden z największych festiwali muzyki tanecznej we wschodniej Polsce - Disco Mazovia.

Autor: (jaz)

Siedlczanie najlepsi

W tegorocznym VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej wzięło udział ponad 60 osób z sześciu powiatów - siedleckiego, łosickiego, łukowskiego, sokołowskiego siemiatyckiego i mińskiego.

Autor: (jaz)

Rogacz siedlecki

Nad stawem siedleckiego parku Aleksandria stoi pomnik łosia.

Autor: (jaz)

Gaudeamus z medalami

Wakacyjny odpoczynek kiedyś musi się skończyć, ku zmartwieniu żaków – zaczyna się szkoła. Wiedzą o tym także siedleckie osobistości. 1 października w uczelnianych ławach zasiedli m.in.: prezydent, ks. biskup, radni, parlamentarzyści czy dyrektorzy instytucji... Tak oficjalnie rozpoczęto rok akademicki 2013/2014.

Autor: Aneta Czarnocka

Pokój z marzeń

Osiny Górne, niewielka wieś położona w powiecie siedleckim. To właśnie tu spełniło się marzenie 12-letniej Kamili. Dziewczynka jest chora, przeszła przeszczep wątroby i trzeba jej było usunąć śledzionę, ale chce żyć normalnie. Marzyła o nowych meblach do pokoju, na które jej rodziców nie było stać. Dzięki pomocy Fundacji Mam Marznie i wsparciu finansowym sponsora, marzenie dziewczynki spełniło się w miniony weekend.

Autor: (fundacja MM)

Czwartek liberałów

Czwartek, 19 września w Siedlcach upłynął w cieniu liberalizmu gospodarczego. O godz. 14.00 odbyła się pikieta przeciwko przekazaniu środków z OFE do ZUS, z udziałem Grzegorza Sowy, przedsiębiorcy, który postawił się ZUS, oraz Kongresu Nowej Prawicy (KNP). Wieczorem w hotelu Hetman odbyło się spotkanie z Sową oraz Januszem Korwinem-Mikke, prezesem KNP.

Autor: Aneta Czarnocka

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [24]