SiedlceNa bliskim Mazowszu

Młodzież z Siedlec, Mińska, Łukowa, Górzna, Repek, Ostrówka i Wodyń została laureatami IX Festiwalu Piosenki Europejskiej, którego finał zaplanowano na 20 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach...

Mordy Papanamy

Na bliskim Mazowszu / Mordy Papanamy

Do festiwalu wpłynęły aż 42 zgłoszenia, a w przesłuchaniach finałowych wzięło udział blisko 80 osób z ośmiu powiatów z województw mazowieckiego i lubelskiego. Każdy z uczestników oprócz po polsku, wykonał też utwór w języku obcym. W tym roku dominowały piosenki po angielsku, ale śpiewano także po włosku i po rosyjsku. Dominowały piosenki współczesne, ale nie zabrakło przebojów z lat 1970-90. Młodzież często sięgała po piosenki należące już do klasyki muzyki rozrywkowej, po utwory ambitne i często niełatwe. Pojawiły się także przeboje z musicali.

Z dwóch zespołów pochodzących z powiatu mińskiego sukces na miarę drugiego miejsca odniosła PAPANAMA z GM-2 w Mińsku /na zdjęciu/. Maja Ostrowska, Natalia Sosnowska i Paweł Kołodzik pod okiem Moniki Kuchty zaśpiewali po polsku W dobrą stronę Dawida Podsiadło i po angielsku Break free Ariany Grande.

Najwięcej, aż 26 prezentacji mieli soliści, a z nich najlepsza okazała się Natalia Wysocka z Łukowa. Zwycięzcy oprócz specjalnych statuetek i dyplomów wygrali tablety, karty zakupowe o wartości kilkuset złotych, kamery sportowe, banki mocy i albumy poświęcone piosenkarzom. W tym roku pula nagród wyniosła ponad 4800 zł.

– Za rok mamy dziesiątą, jubileuszową edycję festiwalu. Chcemy stworzyć drugą kategorię wiekową, czyli dać możliwość udziału młodzieży w wieku licealnym – powiedział na zakończenie FPE dyrektor Łukasz Wawryniuk. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował tygodnik i TV Co słychać?

Numer: 23 (974) 2016   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *