SiedlceSiedlce charytatywne

Osiny Górne, niewielka wieś położona w powiecie siedleckim. To właśnie tu spełniło się marzenie 12-letniej Kamili. Dziewczynka jest chora, przeszła przeszczep wątroby i trzeba jej było usunąć śledzionę, ale chce żyć normalnie. Marzyła o nowych meblach do pokoju, na które jej rodziców nie było stać. Dzięki pomocy Fundacji Mam Marznie i wsparciu finansowym sponsora, marzenie dziewczynki spełniło się w miniony weekend.

Pokój z marzeń

Siedlce charytatywne / Pokój z marzeń

Fundacja Mam Marzenie obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia i przez ostatnią dekadę zrealizowała marzenia prawie 5 000 podopiecznych z całej Polski. Tym razem pomogła 12-letniej Kamilce z Osin Górnych w powiecie siedleckim.

Kamilka dużo przeszła w swoim życiu. Mimo tego, jest bardzo pogodną i rezolutną dziewczynką. Urodziła się z atrezją dróg żółciowych, mając rok i dwa miesiące musiała przejść przeszczep wątroby. Dawcą została jej mama. Teraz w kwietniu Kamilka miała kolejną operację, musiała mieć usuniętą wątrobę.

W kwietniu dziewczynka trafiła do Fundacji Mam Marzenie. Jej największym pragnieniem były nowe meble do pokoju. Szybko znalazł się sponsor, który spełnił marzenie dziewczynki. W minioną sobotę wymarzone meble, które Kamilka sama wybrała z katalogu, trafiły do jej nowego pokoju. Wolontariusze fundacji, przedstawiciele sponsora i rodzina dziewczynki pracowali przez kilka godzin w pocie czoła, by go umeblować. Realizację marzenia sfinansowało Energetyczne Centrum SA.

- Wierzymy, że dobra energia, którą dzielimy się z podopiecznymi fundacji, realizując ich marzenia, pomaga w walce z chorobą - mówi Karolina Kawska z Energetycznego Centrum S.A.

W nowym pokoju na Kamilę czekała jeszcze jedna niespodzianka. Profesjonalna sztaluga z płótnami i akcesoriami do malowania, którą przywieźli ze sobą przedstawiciele sponsora. Dziewczynka ze względu na chorobę sporo czasu spędza w domu, a cały zeszły rok nie chodziła do szkoły, tym bardziej była zachwycona prezentem i od razu zabrała się do malowania. - Jestem bardzo szczęśliwa ze swojego nowego pokoju – powiedziała marzycielka.

Numer: 41 (836) 2013   Autor: (fundacja MM)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *