Rekordowa liczba uczestników przyjedzie 21 maja do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, by walczyć o miano laureata VIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej.
W przesłuchaniach weźmie udział łącznie 42 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz chórów, którzy wykonają 2 utwory: pierwszy w języku polskim, drugi – w języku obcym z obszaru Europy.

Pienia do euro

Pienia do euro

W tym roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach zaśpiewa 107 osób. To o 46 więcej niż w 2014 r. Uczestnicy przesłuchań finałowych wykonają m.in. piosenki Anny German, Jacka Kaczmarskiego, Edyty Geppert, Anny Jantar, Maryli Rodowicz czy Kasi Sobczyk. Nie zabraknie też współczesnych utworów Ani Dąbrowskiej, Ewy Farny czy Mrozu. Wśród muzyki zagranicznej będzie można usłyszeć przeboje Boba Dylana, Beyone czy Christine Perri. Obecnie przegląd jest adresowany do młodzieży gimnazjalnej z 8 powiatów z terenu 3 województw. Z zaproszenia M-GOK-u skorzystała młodzież aż z 7 z nich. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje aż 16 redakcji prasowych, radiowych, telewizyjnych i portali informacyjnych, a wśród nich nasz Medial Piątkowski.

Numer: 21 (920) 2015   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *