SiedlceMuzyczne Siedlce

W tegorocznym VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej wzięło udział ponad 60 osób z sześciu powiatów - siedleckiego, łosickiego, łukowskiego, sokołowskiego siemiatyckiego i mińskiego.

Siedlczanie najlepsi

Muzyczne Siedlce / Siedlczanie najlepsi

Każdy z uczestników oprócz po polsku, zaśpiewał w języku obcym. W tym roku  dominowały piosenki po angielsku, ale nie zabrakło utworów po francusku czy po rosyjsku.
Laureatami przesłuchań finałowych została grupa z MOK w Siedlcach czyli Olga Ślepowrońska, Piotr Posiadała i Damian Kryński. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Skup z PG-3 im. T. Kościuszki, zaś trzecie duet Weronika Czapska i Aleksandra Fiuk z PG-1 im. KEN.
– Tegoroczny przegląd był pod wieloma względami rekordowy. Zgłosiło się najwięcej uczestników w jego historii. Mieliśmy także największą pulę nagród o łącznej wartości prawie 3 tys. zł. Cieszę się bardzo, że z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej młodzieży z coraz dalszych miejscowości – zaznaczył Łukasz Wawryniuk, dyrektor  M-GOK-u w Mordach. Nasze „Co słychać?” sprawowało patronat medialny nad tym regionalnym wydarzeniem.

Numer: 23 (870) 2014   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *