Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Śmierć za Mińskiem

Między Mińskiem a Hutą Mińską doszło do tragicznego wypadku. 14 lutego około godziny 22.30 na DW-802 zderzyły się dwa samochody osobowe marki Audi.

Autor: (kpp)

Seryjni włamywacze

Wszystko wskazuje na to, że na terenie gmin Halinów i Dębe Wielkie działają włamywacze. W grudniu i styczniu okradli oni domy w Cisiu i Wielgolesie Brzezińskim, a wieczorem 14 lutego za cel wzięli sobie budynek w Olesinie.

Autor: (kpp)

Najechał na tył

W Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Wypadek miał miejsce 11 lutego około godz. 18.30 na ul. Warszawskiej.

Autor: (kpp)

Z Dobrego do Pustelnika

Sierżant sztabowy Dominika Witek wraz z dzielnicowymi przeprowadziła w ostatnich dniach spotkania z uczniami szkół podstawowych. Uczniowie z Dobrego i Pustelnika z ust policjantki i młodszego aspiranta Mariusza Adamca dowiedzieli się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie zimowych ferii.

Autor: (kpp)

TIR z ciągnikiem

W Marysinie miało miejsce zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia doszło przed południem na DK-2. Prawdopodobnie to TIR najechał na tył przyczepy ciągniętej przez traktor.

Autor: (kpp)

Okradli staruszkę

Pomimo ponawianych apeli i akcji informacyjnych nadal dochodzi do przypadków okradania seniorów. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce 10 lutego w bloku przy ul. Okrzei w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (kpp)

Ukrywała maryhę

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali mińszczankę, która w mieszkaniu miała narkotyki. Policyjna akcja doszła do skutku dzięki pracy operacyjnej i własnym ustaleniom mińskich mundurowych.

Autor: (kpp)

Podwójne szkody

W sobotnie popołudnie 8 lutego w Mińsku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane do szpitala. Na miejscu działali strażacy, którzy zabezpieczyli teren i usunęli z jezdni plamy płynów silnikowych. Działania ratownicze trwały około 2,5 godziny.

Autor: (kpp)

Trzech na gazie

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z mińskiej komendy ujawnili trzech nietrzeźwych rowerzystów. Dla kierujących rowerami pod wpływem alkoholu spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się surowymi mandatami. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy ukarani poruszali się drogami publicznymi. Pamiętajmy, iż po spożyciu alkoholu nie powinniśmy kierować żadnym pojazdem.

Autor: (kpp)

Akcja dla pieszych

Od 14 do 28 lutego policjanci prowadzą na terenie powiatu mińskiego działania pn. Widoczny – Bezpieczny. Przeprowadzona przez wydział ruchu drogowego mińskiej KPP analiza danych z pierwszego miesiąca bieżącego roku wykazała kilka zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. Najczęstszą przyczyną niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych jest niedostateczna ich widoczność. W szczególności brak elementów odblaskowych.

Autor: (kpp)

Triumfy wykrywcze

Liczby i statystyki dotyczące wykrywalność przestępczości ogólnej ponownie są imponujące, bo na poziomie 74,2%. Plasuje to mińską komendę na drugim miejscu w garnizonie stołecznym, zaraz za Nowym Dworem Mazowieckim, a przed Grodziskiem Mazowieckim i Otwockiem.

Autor: (łk)

Porażki drogowe

Powodów do zadowolenia nie ma w odniesieniu do tego, co dzieje się na drogach. Choć policjanci robią, co mogą, liczba zdarzeń drogowych ciągle rośnie. W 2019 roku było ich 1743, czyli o tysiąc więcej niż poprzednio. Nieznacznie spadła liczba wypadków (113) i osób rannych (150), ale więcej było zabitych (18), a także kolizji (1630).

Autor: (łk)

Ukradł kartę

Mińscy kryminalni w zaledwie kilka godzin od kradzieży, do której doszło w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego, zatrzymali sprawcę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie mężczyzny, został on okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego oraz portfela, w którym była karta bankomatowa.

Autor: (kpp)

Przyśpieszony sezon

W czwartek, 6 lutego, w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Celem tych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Autor: (kpp)

Użycie i wykorzystanie

Mundurowi przypominają, że istnieje różnica pomiędzy użyciem a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta? Broń palna spełnia dwa zadania. Jedno z nich dotyczy na przykład sytuacji, w której osoba mierzy do policjanta z broni i chce oddać strzał, a policjant w celu ochrony życia własnego lub osób postronnych użyje broni palnej.

Autor: (kpp)

Płonący silnik

W sobotę, 8 lutego na obwodnicy Mińska Mazowieckiego doszło do pożaru samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce około godz. 9.00.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [171]