Niebezpieczne rewiry

Skończył w stawie

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy. Pod koniec września wjechał on białym Nissanem typu pick-up do stawu na terenie jednej z posesji w Sulejówku. Przybyłe służby ratunkowe pomogły mężczyźnie oraz wydobyły jego pojazd na brzeg.

Autor: (kpp)

Zginął w pożarze

W środę, 10 października w Wiśniewie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Z niewyjaśnionych przyczyn zapaleniu uległ budynek mieszkalny. Wstępnie jako miejsce powstania pożaru strażacy wskazali rejon, gdzie stał piecyk węglowy. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł znajdujący się w środku 65-letni mężczyzna. Okoliczności tego zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane przez mińską prokuraturę.

Autor: (kpp)

Nauczycielskie rady

W sali konferencyjnej mińskiej MBP zorganizowano szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów ze szkół podstawowych z terenu powiatu mińskiego. W spotkaniu wzięło udział około 15 osób.

Autor: (kpp)

Objazd po szkołach

Realizując liczne prośby dyrektorów szkół i przedszkoli, policjanci z mińskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkania profilaktyczne, przekazując wiele rad i wskazówek związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Tematem spotkania z uczniami klas I-III mińskiego ZSP-1 było między innymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Autor: (kpp)

Jesienne odblaski

Rozpoczęta w zeszłym roku akcja związana z wręczaniem odblaskowych kamizelek pieszym i rowerzystom ma swoją kontynuację w trwającym właśnie sezonie jesiennym. Policjanci częściej niż dotychczas dokonują kontroli kierujących jednośladami.

Autor: (kpp)

Ukradła dzieciom

Na początku września w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka doszło do kradzieży puszki z pieniędzmi w kwocie ok. 200 zł. Puszka oznaczona była informacją o zbiórce pieniędzy na rzecz organizacji, której statutowym celem jest pomoc dzieciom. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu i przesłuchali świadków zdarzenia.

Autor: (kpp)

Oskarżony za odpady

Przed kilkoma dniami do mińskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu mińskiego, który w okresie od stycznia 2014 roku do stycznia 2018 roku, na terenie jednej z działek w gminie Kałuszyn, składował odpady komunalne. Odpady te, jak wynika z opinii biegłego, w istotny sposób miały wpływ na środowisko. 

Autor: (kpp)

Nocna amfa

Podczas jednej z kontroli drogowych na terenie Mińska policyjni wywiadowcy znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kiedy skontrolowano osobowego Opla, w którego schowku znaleziono narkotyki.

Autor: (kpp)

Zawzięty drwal

Do osobliwego zdarzenia doszło w Mrowiskach, w gminie Halinów. Zostali tam wezwani policjanci, których poinformowano, że na jednej z przydrożnych wierzb siedzi mężczyzna i siekierą ścina gałęzie, zrzucając je na drogę i utrudniając ruch pojazdów. Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu, próbowali sprowadzić mężczyznę na ziemię, ale ten nic sobie z tego nie robił i dalej rąbał gałęzie drzewa.

Autor: (kpp)

Pustostan spalony

W piątkową noc 5 października na ul. Siedleckiej w Stanisławowie miał miejsce pożar pustostanu. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że pożar jest już w pełni rozwinięty i zagraża przylegającemu do niego budynkowi mieszkalnemu. Ratownicy obok walki z ogniem podjęli także próbę powstrzymania rozprzestrzeniania się pożaru.

Autor: (kpp)

Srebrny dzielnicowy

Sierżant sztabowy Rafał Rutkowski reprezentował mińską komendę powiatową policji w finale konkursu „Priorytety w służbie dzielnicowego”. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i miało na celu promowanie tych mundurowych, którzy sumiennie i profesjonalnie służą społeczności lokalnej oraz są najbardziej kreatywni.

Autor: (kpp)

Poparzenia w kotłowni

W czwartek 4 października w Arynowie miał miejsce pożar kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się , że osoby zamieszkujące budynek opuściły go o własnych siłach. Niestety, właściciel budynku doznał poparzeń i został zabrany do szpitala. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku.

Autor: (kpp)

Rower z przestępstwa

Policjanci z mińskiej komendy w lipcu zabezpieczyli rower marki Kross koloru białego, który może pochodzić z przestępstwa. W związku z powyższym apelują do osoby, która rozpoznaje przedstawiony na zdjęciu rower jako swoją własność, o kontakt z prowadzącym sprawę, aspirantem Mariuszem Lulko z wydziału dochodzeniowo śledczego, tel. 25 759 72 00, Wszelkie informacje można także przekazać drogą mailową na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl.

Autor: (kpp)

Przedszkolne objazdy

Sierżant sztabowy Dominika Witek kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Wspólnie z inspektorem Robertem Szostakiem z mińskiej straży miejskiej spotkali się z przedszkolakami z Domowego Przedszkola i Przedszkola Miejskiego nr 3. W jednym ze spotkań wziął udział przewodnik psa służbowego aspirant Daniel Pernach, który przygotował dla dzieci pokaz tresury swojego czworonożnego kompana.

Autor: (kpp)

Dwa lata za promile

Policjanci ruchu drogowego w Pustelniku zatrzymali do kontroli osobowego Citroena. Ujawnili, że kierujący pojazdem mieszkaniec gminy Dębe Wielkie znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,74 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Złodziej z Mai

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie prowadzą postępowanie związane z kradzieżą portfela z dokumentami i pieniędzmi w sklepie „Maja” w Dobrem. Zabezpieczony do sprawy monitoring nagrał wizerunek mężczyzny, który ma związek z tym zdarzeniem. W związku z powyższym zwracają się do wszystkich osób, które rozpoznają tego mężczyznę o kontakt z prowadzącym sprawę.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [127]