Gmina Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

Na terenie jednego z byłych kompleksów wypoczynkowych w mińskiej gminie policjanci interweniowali wobec upojonej alkoholem grupy młodych osób. Do zdarzenia doszło 16 czerwca, gdy do mundurowych, którzy nadzorowali ruch pojazdów, podbiegła nastolatka i poinformowała, że zauważyła młode osoby leżące na trawie i nie reagujące na jej okrzyki.

Libacja nieletnich

Niebezpieczne rewiry / Libacja nieletnich

Mundurowi natychmiast pobiegli we wskazane miejsce. Znaleźli dwie nastolatki leżące w trawie, z którymi nie było żadnego kontaktu, nie reagowały na polecenia, czuć było od nich silną woń alkoholu i dławiły się wymiocinami. Mundurowi udzielili im pierwszej pomocy i wezwali służby medyczne. Na widok funkcjonariuszy dwie osoby zaczęły uciekać. Jedna z nich wbiegła do zbiornika wodnego, przewróciła się i zaczęła topić. Policjant wskoczył za nią i udzielając pomocy, wyciągnął na brzeg. W tym czasie policjantka znalazła kolejnego nietrzeźwego nieletniego.
Po przyjeździe ratowników medycznych, cztery osoby zostały zabrane do szpitali. Policjanci w tym czasie ustalili dwóch następnych nieletnich, którzy mieli przebywać razem z zatrzymaną grupą. Pojechali pod jedną z posesji w mińskiej gminie, gdzie przebywała ta dwójka. Również od nich czuć było alkohol – badanie wykazało niemal promil. Zostali przekazani rodzicom.
W sumie funkcjonariusze ustalili 4 dziewczyny i 2 chłopaków w wieku 14 i 15 lat, którzy spożywali alkohol. Ich zachowaniem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *