Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ukryta Nastka

Lepiej późno niż wcale? Nie do końca, bo aż dwa miesiące czekali na burmistrza rodzice pierwszej mińszczanki 2019 roku. Może dlatego, że oprócz personaliów nie ujawnili swoich twarzy, ani nawet fotografii córki. Nie ma jej także wśród zdjęć dzieci urodzonych w mińskim szpitalu. Wszystko wskazuje, że albo urodziła się poza Mińskiem, albo rodzice nie wyrazili zgody na jej uwiecznienie. Tak więc z zarejestrowanych noworodków w mińskim USC wyszło, że pierwsza w nowym roku urodziła się Anastazja – córka Hanny i Krzysztofa Ambroziaków.

Autor: (jaz)

Stolica jiu jitsu

W drugą sobotę marca Mińsk na kilkanaście godzin stał się stolicą brazylijskiego jiu jitsu. Organizowane przez MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler oraz MOSiR, we współpracy z miastem Mińsk Mazowiecki i powiatem mińskim, 6 Grand Prix Polski w brazylijskim jiu-jitsu okazało się sukcesem na skalę ogólnopolską...

Autor: (łk)

Natalia z kwalifikacją

W Pucharze Polski Juniorek Młodszych w judo, który miał miejsce 16 marca 2019 r. w Bytomiu, UKS Judo KONTRA reprezentowały trzy zawodniczki.

Autor: (łk)

Nożem za opóźnienie

Wydawało się, że opóźnienia na kolei to coś, do czego pasażerowie już przywykli. Okazuje się jednak, że niektórzy nadal reagują nerwowo, a nawet agresywnie na niespodziewany postój pociągu. Tak było w przypadku 45-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który groził nożem kierownikowi pociągu PKP. Po chwili jednak uciekł z terenu dworca.

Autor: (kpp)

Policja przy zakładach

Policjanci zaplanowali i przeprowadzili krótkie spotkania z pracownikami dużych zakładów pracy w Mińsku. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas kilku krótkich spotkań wręczali kamizelki odblaskowe, apelując o obligatoryjne korzystanie z nich podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym – co wynika z przepisów prawa – ale również zachęcali, aby zakładać taką kamizelkę zawsze wtedy, kiedy jest słaba widoczność.

Autor: (kpp)

Zarzuty bez pokuty

Marcowa sesja mińskiej rady miasta minęła zadziwiająco szybko. Powód? Burmistrz Marcin Jakubowski wycofał swój projekt uchwały zmniejszającej ulgę za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych. Nie miał też wiele do powiedzenia w sprawie ochrony mińszczan przed smogiem. Jeszcze gorzej radni opozycji ocenili jego politykę informacyjną...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Sukces koperniczek

Pojechały do Siedlec i wygrały... To uczennice mińskiego Kopernika, które na festiwalu zespołów tanecznych cheerleaders w Liceum im. Bolesława Prusa w Siedlcach zwyciężyły kategorii klas 3-6 SP.

Autor: (jaz)

Orlice aktywności

Mińskie studio fitness Fit&Joy wyszło poza lokalny rynek, uzyskując tytuł Orła Aktywności Fizycznej 2018. Laureatki Eweliny Kaski-Łobodowskiej uzyskały ocenę 9.4 i wyprzedziły 29 tysięcy podobnych firm w Polsce. W ten sposób stały się liderkami branży wyznaczających kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji.

Autor: (jaz)

Ocalony skład

Powstał w 1936 roku, na emeryturę przeszedł w latach 70. ubiegłego wieku. Był widocznie cenny, bo nie trafił na złom. Jednak  przez lata niszczał na bocznicy na warszawskiej Pradze, gdzie był demolowany przez wandali. Wreszcie zlitowali się nad nim pracownicy mińskiego ZNTK i dzięki pieniądzom od marszałka Mazowsza przywrócili mu przedwojenny blask.

Autor: (jaz)

Pierwszy juniorski

Aleksandra Polkowska z UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki dołożyła kolejny medal do swojej kolekcji. Podopieczna trenera Zdzisława Wiącka zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny krążek w kategorii wagowej 48 kg podczas Mistrzostw Polski Juniorek w judo. Miały one miejsce 9 marca w Poznaniu.

Autor: (łk)

Grapplerzy z tysiąca

Reprezentacja z Mińska Mazowieckiego uczestniczyła w największym wydarzeniu sportowym, jakim były Mistrzostwa Polski, które zorganizowano już po raz dziewiąty w Luboniu koło Poznania.

Autor: (łk)

Domowy arsenał

Policjanci zabezpieczyli w jednym z mińskich mieszkań materiały wybuchowe. Były to kostki trotylu, kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju amunicji oraz pocisk pancerny.

Autor: (kpp)

Odblaskowa inauguracja

W mińskiej SP-5 zorganizowano pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Ideą tej akcji jest przekazanie dzieciom zasad dotyczących ich bezpieczeństwa, połączone z wręczeniem elementów odblaskowych.

Autor: (kpp)

Żałował, że potrącił

Zatrzymaniem prawa jazdy oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się dla 74-letniego mężczyzny sprawa zdarzenia drogowego. We wtorek, 5 marca, chwilę przed godziną 8.00, kierując osobowym Seatem, na ul. Kazikowskiego potrącił on na pasach 17-latkę. Wyszedł z auta, by sprawdzić, czy nic się nie stało, a kiedy od poszkodowanej usłyszał, że nic, odjechał.

Autor: (kpp)

Z wiewów elewów

Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej urządziło kolejną przysięgę elewów służby przygotowawczej. Zimowa aura jak zwykle dawała się we znaki nie tylko wojskowym, a przede wszystkim gościom i licznie zgromadzonym na placu manewrowym rodzinom zaprzysięganych żołnierzy. Chłód spowodowany mroźnym wiatrem był na tyle dokuczliwy, że uniemożliwił grę dętej orkiestry, której muzycy bali się zamarznięcia metalowych instrumentów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Parkomaty na straty

Zbliżający się Dzień Kobiet jest dobrą okazją do poruszenia pewnego drażniącego mnie od pewnego czasu tematu. Co prawda Dzień Matki byłby bardziej stosowną ku temu okazją, ale nie ma na co czekać... Chodzi o miejskie parkomaty, które są wrogie dla gości spoza miasta, a szczególnie dla matek z dziećmi...

Autor:

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [189]