Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kanał nie banał

Mińsk ma szansę na retencję, czyli takie zagospodarowanie opadów, by parkowe stawy i Srebrna utrzymywały stały poziom wody. Po ul. Osiedlowej na Kędzieraku przyszła pora na przebudowę kanału deszczowego w parku. To jest właściwie rów melioracyjny który z ul. Kołowej dochodzi do parku miejskiego, a tam do stawów.

Autor: (jaz)

Zagadki podatków

Czy mińscy przedsiębiorcy mają szansę na umorzenie, lub chociażby zmniejszenie podatków i opłat lokalnych? Niestety, burmistrz Jakubowski może i chciałby im dogodzić, ale nie może. Krępuje go prawo wyższego rzędu, a tak naprawdę zdominowany przez jego politycznych przeciwników rząd i parlament. Ta niemoc leży mu na sercu, bo przecież biznes prywatny jest motorem rozwojowym miasta. Z drugiej strony musi też dbać o budżet miasta…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Parkingi gratis

Jednak władze miasta poszły po rozum do głowy i w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zniosły do odwołania opłaty parkingowe. Stało się to nad ranem w środę 18 marca, czyli tuż przed ukazaniem się na rynku naszego Co słychać? Jakby burmistrz Jakubowski przewidywał krytykę…

Autor: (jaz)

Dzieje w necie

Na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego pojawiła się prezentacja o dziejach Mińska Mazowieckiego.

Autor: (jaz)

MOPS pomocny

Kto w czasie zarazy powinien pomagać osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym? Oczywiście ośrodki pomocy społecznej, które zajmują się nimi na co dzień. Miński uruchomił trzy numery telefonów 25 758 22 24, 25 758 17 70 (w godzinach pracy MOPS), i czynny przez całą dobę 602 518 824.

Autor: (jaz)

Skwer 600-lecia

Jak zostanie zagospodarowany plac po kawiarni Przyjaźń? Chociaż jest to miejsce wciąż atrakcyjne, na pewno nie powstanie tam żaden budynek. To ostateczna decyzja konserwatora zabytków, który nie chce zasłonięcia południowej elewacji pałacu Dernałowiczów.

Autor: (jaz)

Hipokryci życia

Wyznania służb medycznych są bezcenne. Oto jedna z pielęgniarek ma za złe, że ludzie biją jej brawo podczas drogi do pracy.

Autor: (jaz)

Spłonął przy Wiejskiej

W piątek 20 marca w Mińsku miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Około godz. 21.45 zapaliła się drewniana przybudówka do budynku gospodarczego położonego przy ul. Wiejskiej. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli w pomieszczeniu zwłoki 70-letniego mężczyzny, który zajmował spalone pomieszczenie.

Autor: (kpp)

Złamali kwarantannę

Dwóch mińszczan wykazało się nieodpowiedzialna postawą i złamało kwarantannę, której byli poddani. O wszystkim została powiadomiona policja, która potwierdziła informację przeglądając nagrania monitoringu. Wynikało z nich, że 26- i 27-latek, po kontroli dokonanej przez funkcjonariuszy, opuścili swoje mieszkanie i udali się do pobliskiego sklepu.

Autor: (kpp)

Głowa spółkowa

Nie ma tego złego, co nie wyszłoby na dobre. W takim kontekście jawi się upadek zarządu rejonowego spółek wodnych i powstawanie na jego ruinach organizacji gminnych. Ostatnio na suwerenność zdecydowali się spółkowicze z mińskiej gminy, wybierając na swoją prezes Halinę Adamiec, która wcześniej kierowała zarządem rejonowym, a teraz stała się jego grabarzem. Nikomu to jednak nie przeszkadzało...

Autor: (jaz)

Zguby truby

Radni mińscy nie tracą nadziei, że wreszcie uda się bezpiecznie połączyć ulice Chróścielewskiego i Sosnkowskiego pod wiaduktem kolejowym. Tym razem do pomocy włączyło się ośmioro radnych – Jerzy Gryz, Jerzy Mróz, Kamil Ołdak, Łukasz Lipiński, Mariusz Kulma, Grzegorz Cyran, Izabela Stolarczyk i Tomasz Płochocki jako koordynator projektu. Nie wszyscy jednak są przekonani, że druga truba cokolwiek zmieni...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Niezdrowe fejkowe

Złośliwe lub nieprawdziwe informacje w sieci nazwano z angielska feikami. Ostattnio taki feik pojawił się na temat Mińska. Ktoś w nim napisał, że w naszym mieście jest zawirusowana 4-osobowa rodzina, a sąsiedzi objęci kwarantanną.

Autor: (jaz)

Kolejka pod rygorem

W czwartek, tuż po ogłoszeniu szczególnej ostrożności zbiorowej przed mińskim magistratem zaległa kolejka.

Autor: (jaz)

Mińsk nie luzuje

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował apel do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat za parkowanie w strefach miejskich. – Niech ci, którzy muszą jechać do pracy niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej – apelował.

Autor: (jaz)

Zakwitł catering

Idzie wiosna, więc czas na rozkwity. Nie tylko zresztą kwiatów, bo zamknięte przymusowo bary, kawiarnie i restauracje wymusiły na ich właścicielach sprzedaż cateringową.

Autor: (jaz)

Śmieci w sieci

Kto cierpi z powodu wzrost opłat za śmieci? Nikt, tylko mieszkańcy, więc wybrane przez nich władze i radni powinni dbać, by opłaty nie drążyły za mocno ich budżetów domowych. Nic z tego, bo firmy wywozowe szaleją z cenami na przetargach, a niektóre samorządy nawet wyprzedzają ich ewentualne roszczenia. Tak zrobili mińscy radni, godząc się na wzrost opłat z 13 na 18 złotych od osoby. Czy rzeczywiście tą uchwałą osłabili roszczenia finansowe Eko-samu…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [287]