Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Gnilne unijne

Wiadomo, że budżet Mińska chwieje się w posadach. Burmistrz sam przyznał, że gorszego nie miał od lat i niezbędne są oszczędności. Nie tylko, bo i wzrost podatków i wszystkich danin przynoszących miastu kasę. Tym bardziej dziwne, że miasto, a szczególnie jego instytucje kultury i organizacje pozarządowe, nie wykorzystuje funduszy unijnych. Opanował je marazm, a może dotacje im śmierdzą… politycznie

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Złota mizeria

Tylko osiem par z Mińska doczekało w tym roku jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Obfita niedziela

Niedziela, 10 listopada, obfitowała w sukcesy młodzieżowców z Klubu Walki Grappler. Odnotowano zwycięstwa na najważniejszej imprezie jiu-jitsu – XV Mistrzostwach Polski BJJ, które zostały zorganizowane w Katowicach. Na 10 matach pojawiło się prawie 1800 zawodników i zawodniczek z całej Polski…

Autor:

Warcaby na Piątkę

W budynku MOSiR przy ul. Sportowej 1 zorganizowano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas V-VIII w Warcabach 100-polowych. Do zmagań zgłosiły się zaledwie trzy placówki – SP-5, SP-6 oraz SP-2, łącznie 43 uczniów. Wzorem lat poprzednich uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Autor: (łk)

Crossfitowy tuzin

Na boiskach wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego zorganizowano 2 Otwarte Zawody Crossfit. Do rywalizacji przystąpił tuzin zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach – kobiety oraz mężczyźni. Mieli oni do pokonania tor przeszkód, który składał się z sześciu wymagających aktywności – burpees, wyciskanie żołnierskie, martwy ciąg, brzuszki z piłką lekarską, wskoki na skrzynie oraz rower air bike.

Autor: (łk)

Ukradł kosmetyki

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z mińskich drogerii. Do kradzieży doszło w połowie października, a straty sklepu wyniosły ponad 1400 zł.

Autor: (kpp)

Pijana kolizja

W sobotę 16 listopada policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Przed godz. 19.00 stawili się na miejscu, gdzie okazało się, że kierujący Oplem uderzył w zaparkowanego na ul. Siennickiej Peugeota. Mundurowi szybko ustalili, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 1,7 promila. Policjanci wykonali czynności procesowe, a teraz mińszczanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Oszukana na BLIKu

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę mieszkanki Mińska. Nieznani sprawcy – wykorzystując sieć internetową i dane rodziny – zwrócili się z prośbą do pokrzywdzonej o przekazanie kodu BLIK do wypłaty pieniędzy. Poniosła ona straty w wysokości 1000 zł.

Autor: (kpp)

Smogi do trwogi

Nie wiadomo do końca z jakiego powodu,ale w Mińsku rośnie liczba  czujników smogu. Nowe mierniki pojawiły się aż w czterech miejscach, tj. przy dwóch szkołach – Piątce i Szóstce, przy aquaparku na ul. Wyszyńskiego i na ul. Przemysłowej w sąsiedztwie ZDM.

Autor: (jaz)

Parada z flagą

Nie przemówienia i nie wiązanki kwiatów zdominowały mińskie obchody 101. rocznicy odzyskania naszej suwerenności. Antidotum na zimno była herbatka u Piłsudskiego ozdobiona wystawą zdjęć o zwyczajnie niezwyczajnym Marszałku. Wyświetlono film o przełomie 1918 roku, a najmłodsi mogli wykonać niepodległościowe przypinki czy składać skarbonki.

Autor: (jaz)

Warszawski duet

Miński Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził deblowy turniej tenisa ziemnego o puchar dyrektora MOSiR. Na korty przy ul. Wyszyńskiego stawiło się 16 tenisistów, którzy utworzyli 8 deblowych par. Zgodnie z regulaminem zawodów stawka została podzielona na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. W półfinałach turnieju zmierzyły się po dwa najlepsze duety z obu grup.

Autor: (łk)

Policja przy pasach

W minionym tygodniu na mińskich ulicach można było zaobserwować zwiększoną liczbę policjantów. Oznakowane patrole pojawiły się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.

Autor: (kpp)

UPC forsy chce

Panie redaktorze… świat stanął na głowie, a ludzie już całkiem pogłupieli. Tym razem nie chodzi o polityków, a o ludzi, którzy wydawałoby się potrafią myśleć… To jednak pozory, bo dopuszczają się rozboju w biały dzień i wcale się tego nie wstydzą. Świadczy tym incydent z mińskim emerytem, który obejrzałem w programie interwencyjnym jednej z telewizji…

Autor: Wasz DONOsiciel

EBU ku niebu

Są równi i równiejsi. Tak wielu radnych, mińszczan, a szczególnie organizacji pozarządowych podsumowało incydent sesyjny, kiedy to mińscy radni na wniosek burmistrza podjęli – jak twierdzą – istotną uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości położonych w Mińsku przy ulicy Pięknej. Jej najemcą jest Fundacja Rozwoju Międzykulturalnego EBU, której szefuje mińska radna Eliza Bujalska…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Trasa pariasa

No to mamy bankruta, a co najmniej samorządowego pariasa. Skąd takie wnioski? Oto miński magistrat ogłosił ze łzami, że w 2020 roku będzie miał przynajmniej 12 mln zł mniej w budżecie miasta.

Autor: (jaz)

Winne kobiety

Do mińskiej biblioteki przyjechała Ałbena Grabowska, pisarka znana z ekranizacji Stulecia Winnych. O serialu jednak mówiła niewiele, koncentrując się na  swoich nowych książkach – Kościach proroka oraz Matkach i córkach.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [198]