Mińsk MazowieckiMińskie nartowanie

Jak zima, to narty, a jak narty, to najlepiej na stokach alpejskich. Miejsce można wybrać samemu, ale lepiej powierzyć to specjalistycznej firmie, dzięki której przygoda narciarska będzie atrakcyjna i bezpieczna. Co ciekawe, tacy organizatorzy działają wśród nas, czego doświadczyła grupa mińskich narciarzy we włoskiej Lombardii…

Okrakiem z Kurakiem

Mińskie nartowanie / Okrakiem z Kurakiem

Jako wielki miłośnik sportów zimowych z ogromna ciekawością zagłębiłem się w ofertę wyjazdu zimowego krążącą po Mińsku Mazowieckim a dotyczącą wyjazdu we włoskie Alpy do ośrodka Livigno. Pchnięty chęcią przeżycia przygody jak również ciekawy nowych krajobrazów, stoków, całej infrastruktury oraz włoskiej gościnności zgodziłem się skorzystać z oferty KurakSki to jest organizatora tej formy aktywnego wypoczynku i z perspektywy kilku tygodni jakie upłynęły od powrotu jestem bardzo zadowolony z tego co przeżyłem i zobaczyłem na wspomnianym wyjeździe.

Okazało się że na terenie Mińska Mazowieckiego można skorzystać z bardzo ciekawej, a co ważniejsze profesjonalnej oferty, która w pełni spełniła moje oczekiwania. Pisząc o organizatorach, chcę nadmienić, że jest to firma rodzinna pod którą podwaliny położył Tomasz Kurowski senior, instruktor międzynarodowy z ponad 30-letnim stażem a na dzień dzisiejszy motorem napędowym jest Tomasz Kurowski junior również instruktor międzynarodowy, z racji pokoleniowej z krótszym bo 8-letnim stażem.

Oprócz fachowości którą mogłem zobaczyć na stoku uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez organizatorów z dumą i szacunkiem mogę stwierdzić, iż Mińsk Mazowiecki ma grupę górali nizinnych i mimo swojego położenia jest widoczny na stokach włoskiego Tybetu w Lombardii jak nazywane jest Livigno.

Dodatkowym atutem wyjazdu oprócz szkolenia okazała się całość organizacji zaczynając od podróży autokarowej przez szybkie zakwaterowanie w bardzo korzystnej lokalizacji pod samym stokiem jak również dodatkowe atrakcje związane z wyjazdem takie jak kolacja regionalna w górskim schronisku, nocna jazda skuterami, wieczorna jazda na sankach po oświetlonym stoku, wycieczki tematyczne takie jak pobyt w starej rzemieślniczej włoskiej mleczarni słynącej z wyrobu najwyższej jakości serów i lodów a także degustacji włoskiej pizzy.

Dzieląc się wrażeniami z Livigno ze wszystkimi fanami zimy i narciarstwa zachęcam do popierania mińskiej inicjatywy sportowo-rekreacyjnej KurakSki.

Marek Suwała

Numer: 3-∞ /1318 -∞/ od 22 stycznia 2023   Autor: Marek Suwała

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *