Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kolizje wyłudzeń

Po ponad 2 latach intensywnego śledztwa dotyczącego powodowania lewych kolizji w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Cała sprawa zaczęła się od zawiadomienia jednej z firm ubezpieczeniowych, która zauważyła nieprawidłowości w dokumentacji dotyczącej ubiegania się o odszkodowania za kolizje.

Autor: (kpp)

Samochodowy trop

Policjanci zatrzymali podejrzanych o ukrywanie części samochodowych pochodzących z kradzionych samochodów. Mundurowi z Halinowa od pewnego czasu pracowali przy sprawie dotyczącej kradzieży hyundaia ix35 w Cisiu.

Autor: (kpp)

Spotkanie z pasją

Tuż po nocy świętojańskiej w kawiarni Wschód miało miejsce I siedleckie spotkanie Couch Surferów, organizacji zrzeszających podróżników z całego świata.

Autor: (acz)

Maluchy na parkiecie

Blisko 180 dzieci wzięło udział w I edycji turnieju tańca „Mój pierwszy krok”, który odbył się w nowej sali Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie. Zawody były dedykowane najmłodszym adeptom sztuki tanecznej z klas I –III szkół podstawowych i przedszkoli.

Autor: (opr. jk)

Lodowy Orlik

Po piłkarskich Orlikach przyszedł czas na ich lodowe odmiany. Od połowy grudnia
wołominanie mogą korzystać z Białego Orlika, który powstał przy Zespole Szkół nr 3 w Wołominie.

Autor: (opr. jk)

Eko-nagrody

W piątek, 30 listopada, w siedzibie starostwa w Wołominie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Sprzątanie Świata”, organizowanego w ramach zadania „Żyj ekologicznie to ekonomiczne”.

Autor: jk

Węzeł na TAK

Udało się – powiat wołomiński wywalczył wybudowanie węzła Wołomin na krajowej ekspresówce z Wrocławia do Białegostoku, czyli na obwodnicy Marek. Projekt drogi S8 w tamtej okolicy zakładał budowę pięciu węzłów, ale starostwo wołomińskie na specjalnym spotkaniu z przedstawicielami województwa i GDDKiA doprowadziło do porozumienia. W końcu wołominianie usłyszeli zgodę na dołączenie ich „supełka”

Autor: jk