Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Skosił znak

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Warszawskiej w Kałuszynie…

Autor: (kpp), (psp), (sm)

Wiosna bez otwarcia

Pierwszy prawdziwie wiosenny weekend w tym roku przyniósł też pierwsze zwycięstwo Mazovii, ale to tylko jeden z ważnych akcentów dwudniowych zmagań piłkarskich. Do gry wróciła B-klasa, a na boiskach powiatu mińskiego rozegrano dwa interesujące pojedynki derbowe…

Autor: Łukasz Kuć

Dumne druhny

Kałuszyńscy strażacy zorganizowali gminny etap 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Przystąpiło do niego czworo uczniów z MDP oraz pięcioro z DDP...

Autor: (jaz)

Kałuszyn olimpijek

W kałuszyńskiej odsłonie olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości rywalizowało 40 gospodyń. Specjalnie przygotowany test zawierał również 40 pytań, a prace oceniała komisja, której przewodniczyła Maria Sudnik z MODR w Siedlcach. Najlepiej wypadła Beata Ratuska z Piotrowiny, a za nią były dwie kałuszynianki – Ewa Pełka i Danuta Olszewska. Laureatki będą reprezentować Kałuszyn w eliminacjach powiatowych.

Autor: (jaz)

Powrót Wyklętych

Po wielu latach organizatorami obchodów dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kałuszynie były władze parafialno-samorządowe, czyli burmistrz Arkadiusz Czyżewski i proboszcz Władysław Szymański z udziałem miejscowych strażaków.

Autor: (jaz)

Do tańca i grzańca

Po kilku latach przerwy odwiedziliśmy Kałuszyn, by towarzyszyć złotym jubilatom podczas uroczystości nagradzania ich za długoletnie małżeńskie pożycie. Burmistrz Arkadiusz Czyżewski ugościł ich nie tylko medalami, ale też słodyczami i koncertem nie tylko do słuchania. Nic dziwnego, że wszystkie pary ruszyły na parkiet...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kałuszyński posiadacz

Policjantom z Mrozów podejrzany wydał się osobowy Volkswagen, zaparkowany późnym wieczorem na środku dworca PKS w Kałuszynie. Postanowili sprawdzić ten pojazd. W środku zastali czterech mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo i podejrzanie, szczególnie jeden z nich – 17-letni mieszkaniec Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Amfa w beemce

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kałuszyn, u którego podczas kontroli znaleźli amfetaminę. Nieumundurowani stróże prawa podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym na uboczu ulicy Warszawskiej BMW. 

Autor: (kpp)

Intershow Kasianiecki

Ferie zimowe jeszcze przed nami, a kałuszyńscy artyści na zimowo spędzali czas pod Tatrami…  

Autor: (jaz)

Kałuszyn z procentem

Policjanci wydziału ruchu drogowego podczas kontroli samochodu Nissan w Marysinie w dniu 18 listopada ujawnili, że kierujący tym pojazdem mieszkaniec Kałuszyna znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. 

Autor: (kpp)

Partycje tradycji

Interesującym projektem, którego realizacji w roku Stulecia Odzyskania Niepodległości podjęło się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, jest prowadzone przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury zadanie NIEPODLEGŁA ZIEMIA MIŃSKA W KULTURZE I TRADYCJI. Jego celem jest dotarcie z inicjatywami kulturalnymi osadzonymi w tematyce patriotycznej do mieszkańców miejscowości w znacznej mierze pozbawionych swobodnego dostępu do innych wydarzeń kulturalnych…

Autor: (dgm)

Ekspansja Gójskiego

Całą niemal niedzielę jeździł Piotr Gójski po gminie. Wieczorem spotkał się z mieszkańcami Kałuszyna. Frekwencja znakomita, a kandydat najlepszy z możliwych – komentują uczestnicy konwencji. Nie dość, że doskonale wykształcony, to też doświadczony samorządowiec.

Autor: (jaz)

Gójski na burmistrza

Zdecydowałem się ubiegać o stanowisko burmistrza Kałuszyna – poinformował publicznie Piotr Gójski. Jego drugie wejście w szranki wyborcze ma podobne przesłania jak w 2014 roku. To przekonanie, że każdą gminą czy miastem powinien zarządzać przede wszystkim ich mieszkaniec, osoba, która utożsamia się z tym miejscem.

Autor: (jaz)

Pijacki dzwon

W poniedziałek 3 września w Kałuszynie doszło do wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Około 22.50 na ulicy Mostowej kierujący Fordem Mondeo mieszkaniec Jakubowa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego na chodniku Forda.

Autor: (kpp)

Kieszonkowcy w Kałuszynie

We wtorek 26 lipca na targu w Kałuszynie do jednej z kobiet podeszło dwóch mężczyzn o ciemnej karnacji i namawiało ja do zakupu bluzki.

Autor: (kpp)

Topielec na Karczunku

W zalewie Karczunek w Kałuszynie zostały znalezione zwłoki. Wcześniej służby mundurowe prowadziły poszukiwania zaginionego mężczyzny, który po raz ostatni był widziany nad wodą 20 lipca. Akcja trwała w nocy, a także nad ranem następnego dnia. Wreszcie strażakom udało się zlokalizować ciało poszukiwanego, które zostało wyciągnięte na brzeg i oddane ratownikom.  Wtedy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [16]