Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Uderzył w rowerzystę

W czwartek 16 stycznia w Kałuszynie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Na ulicy 1 Maja osobowe auto uderzyło w mężczyznę, który poruszał się rowerem. Na miejscu pojawił się zespół ratowniczy, który udzielił poszkodowanemu cykliście pierwszej pomocy, a następnie zabrał go do szpitala.

Autor: (kpp)

Kałuszyn dialogu

O tym, jak pasjonujący wymiar może mieć dialog, przekonali się ostatnio uczniowie SP w Kałuszynie. Wszystko za sprawą Forum Dialogu, czyli polskiej organizacji pozarządowej zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. To ona realizuje program edukacyjny Szkoła Dialogu, którego celem jest zapoznanie młodych ludzi z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju, a także ich własnych miejscowości.

Autor: (jaz)

Posterunek jak trunek

Wreszcie sześciu kałuszyńskich policjantów będzie miało warunki do pełnienia służby. Przekazanie nowych pomieszczeń odbyło się z pompą należną wyższym celom, ale widocznie władze mają wystarczająco czasu i woli, by odwiedzać nawet posterunki

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pierwsze cuda

Cuda, cuda ogłaszają… – to hasło pierwszego orszaku trzech króli w historii Kałuszyna. Wyruszył on spod kościoła parafialnego prowadzony przez gwiazdę betlejemską, którą niósł przebrany za archanioła radny Piotr Mroczek. W pochodzie nie brakowało konnego jeźdźca, flag i oczywiście mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn, z których wielu przywdziało barwne stroje i korony.

Autor: (łk)

Wpadł na dworcu

Jeszcze przed końcem minionego roku w ręce policjantów wpadł nastolatek, który miał przy sobie marihuanę. Wcześniej funkcjonariusze z komisariatu w Mrozach podjęli interwencję wobec grupy osób, stojących wieczorem w rejonie dworca PKS w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Wyciek w Kałuszynie

W ostatnią środę grudnia około południa przy ul. Warszawskiej w Kałuszynie doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem propan-butan, który zasilał pobliski sklep.

Autor: (kpp)

Mądrzy przed szkodą

W gminie Kałuszyn do złotych godów doczekało 12 małżeństw, czyli Lucyna i Franciszek Chrościccy, Honorata i Jan Chróścikowie, Marianna i Józef Dąbrowscy, Elżbieta i Jerzy Jędrzejewscy, Stanisława i Józef Mroczkowie, Stanisława i Czesław Orlińscy, Janina i Ryszard Wąsowscy, Maria i Sylwester Wąsowscy, Marianna i Janusz Wróblewscy, Anna i Józef Wróblewscy, Lidia i Andrzej Zduńczykowie oraz Janina i Wacław Zychorowie.

Autor: (jaz)

Siłownia energetyczna

Od listopada mieszkańcy Chrościc mogą korzystać z nowo utworzonej siłowni zewnętrznej oraz zmodernizowanego placu zabaw. Inwestycja zrealizowana przy miejscowej szkole podstawowej została sfinansowana ze środków pozyskanych w grantowym konkursie dobrosąsiedzkim Polskich Sieci Elektroenergetycznych WzMOCnij swoje otoczenie.

Autor: (łk)

Kałuszyn debatował

W domu kultury w Kałuszynie zorganizowano debatę społeczną na temat bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział przedstawiciele policji, lokalnych władz oraz mieszkańcy gminy Kałuszyn. Na początku przedstawiono zalety korzystania z narzędzi informatycznych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda, a następnie zaczęły się pytania do mundurowych.

Autor: (kpp)

Olimpijskie Endomondo

Od 2018 roku szkoła podstawowa w Kałuszynie realizuje projekt edukacyjny 100 km z aplikacją Endomondo. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu są Joanna Bielińska i Izabela Borucińska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia nosiła tytuł 100 km na 100-lecie powstania PKOL-u. Uczniowie i nauczyciele przez cały październik próbowali pokonać dystans 100 kilometrów…

Autor: (ib)

Kwiaty matriarchatu

Jedną z ważnych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Doświadczyli jej pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, gdzie dostąpili ślubowania i pasowania na uczniów...

Autor: (jaz)

Więcej na posterunku

W Domu Kultury w Kałuszynie miała miejsce kolejna w tym roku debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

Autor: (łk)

Dwa razy zakazany

W Kałuszynie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej, która była prowadzona 18 listopada na ul. Warszawskiej, mundurowi zatrzymali osobowy Opel.

Autor: (kpp)

Kałuszyn w monografii

Na poddaszu kałuszyńskiej biblioteki miała miejsce prezentacja najnowszej książki o Kałuszynie. Tytuł tego dzieła brzmi: Kałuszyn. Studia z dziejów miasta, parafii i okolic, a wśród jego współautorów znaleźli się: prof. Henryk Piskunowicz, prof. Andrzej Wesołowski, dr Andrzej Nowik, dr Jarosław Ościłowski, dr Jolanta Sadowska-Topór, dr Mirosław Roguski i Małgorzata Osiecka.

Autor: (łk)

Sinołęka z dojazdem

We wtorek 15 października oddano do użytkowania przebudowaną drogę dojazdową do gruntów rolnych w Sinołęce. Inwestycja na tym odcinku była dokończeniem realizacji rozpoczętego w ubiegłym roku zadania mającym na celu usprawnienie dojazdu do gruntów rolnych, poprawę transportu płodów rolnych oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu na drodze Sinołęka – Trzcianka łączącej powiat miński i powiat węgrowski.

Autor: (łk)

Kałuszyn nauczycielom

W Kałuszynie święto nauczycieli miało charakter zajęć lekcyjnych, podczas których uczennica wcielona w postać Ani z Zielonego Wzgórza wzywała do odpowiedzi dorosłych. Jako pierwszy został przywołany burmistrz Czyżewski, który wspominał najwcześniejsze lata szkolne.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [18]