Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Obwodnica podziału

Powoli spełniają się zapowiedzi GDDKiA o budowie dalszych odcinków autostrady A2. Właśnie doszło do podpisania umowy z PUT Intercor na budowę obwodnicy Kałuszyna.

Autor: (jaz)

Ranni w Kałuszynie

Na ulicy Wojska Polskiego w Kałuszynie doszło do wypadku, w którym ranne zostały trzy osoby. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 3 marca koło godz. 19.00. Brały w nim udział dwa samochody, które zderzyły się czołowo. Trzy poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Potrzebna była też pomoc pogotowia lotniczego. W akcji ratowniczej brały też udział zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz policja.

Autor: (kpp)

Niezłomni w Kałuszynie

Kałuszyn już od samego ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych włączył się w jego obchody. Tegoroczne gminne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym, którą w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego celebrował ks. Jerzy Słucki.

Autor: (łk)

Wity zadymione

W Witach w gminie Kałuszyn doszło do pożaru piwnicy w domu jednorodzinnym. Zdarzenie miało miejsce w ostatnim dniu lutego około godz. 19.00. W momencie powstania pożaru w budynku znajdowały się cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Przybyli na miejsce strażacy musieli działać w aparatach powietrznych ze względu na duże zadymienie w pomieszczeniu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP z Mińska oraz druhów z Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Torsy morsów

Tradycyjne morsowanie to kąpiel w przerębli przy minusowej temperaturze powietrza. Na sam widok gołych ciał w lodowatej wodzie można dostać gęsiej skórki. A co, jeśli nie ma mrozu… Morsy się tym nie przejmują i hartują swe ciała w każdych okolicznościach zimowej przyrody. Moda na morsowanie trafiła także do nas, a konkretnie nad kałuszyński zalew Karczunek…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Krytyka nie znika

Piotr Gójski, przegrany kandydat na burmistrza Kałuszyna, jest zmartwiony bezradnością kałuszyńskiego samorządu. Postanowił więc punktować obecne władze publicznie i trzeba przyznać, ma ku temu okazje.

Autor: (jaz)

Najechał na tył

W Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Wypadek miał miejsce 11 lutego około godz. 18.30 na ul. Warszawskiej.

Autor: (kpp)

TIR z ciągnikiem

W Marysinie miało miejsce zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia doszło przed południem na DK-2. Prawdopodobnie to TIR najechał na tył przyczepy ciągniętej przez traktor.

Autor: (kpp)

Dęty optymizm

Po kilku latach marazmu całkiem realne jest wznowienie działalności orkiestry dętej w Kałuszynie. Ta optymistyczna zapowiedź jest możliwa dzięki inicjatywie burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego, który zainspirował odnowę dętej i zaoferował pomoc.

Autor: (jaz)

Stłuczka z autobusem

W sobotę 1 lutego na skrzyżowaniu ulic Chopina i 1 Maja w Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

Autor: (kpp)

Otwarci seniorzy

Kałuszyński Klub Senior+ został utworzony na potrzeby osób w wieku 60+ i nieaktywnych zawodowo. Utworzenie i wyposażenie pomieszczeń, tj. sali spotkań z zapleczem, sali klubowej ze sprzętem RTV, sali wyposażonej w sprzęt do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych, pomieszczenia kuchennego, toalet, szatni, stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Autor: (jaz)

Historie rodzinne

Kałuszyńskie spotkania z historią cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Może dlatego, że prowadzone są w profesjonalny sposób przez fachowców, z których jednym jest rodzimy historyk Andrzej Nowik.

Autor: (łk)

Szukają wandali

Policja poszukuje sprawców uszkodzenia pomnika Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku w Milewie w gminie Kałuszyn. W ramach tego postępowania mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za ten czyn. Wszelkie dane można zgłaszać pod numerem telefonu posterunku w Kałuszynie – 25 757 67 77. Można też zadzwonić do dyżurnego komisariatu w Mrozach – 25 757 41 77. Policja zapewnia anonimowość.

Autor: (kpp)

Ogień na śmierć

W Kałuszynie miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 22 stycznia przy ul. 1 Maja. Ogień, który objął część budynku mieszkalnego, został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru śmierć poniósł mieszkaniec budynku.

Autor: (kpp)

Psie nauki

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski prowadzi akcję informacyjną wśród właścicieli psów. Jest to związane z wieloma sygnałami od mieszkańców, że po mieście biegają bezpańskie psy, co stanowi zagrożenie zwłaszcza dla najmłodszych.

Autor: (kpp)

Zatrzymany w Kałuszynie

Policjanci z Mrozów zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Do ujęcia doszło 24 stycznia kilka minut po 11:00 w Kałuszynie. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [26]