Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pijana za kółkiem

Policjanci drogówki, którzy patrolowali Latowicz, zauważyli w pewnym momencie dziwnie poruszające się auto. Podejrzewając, że kierowca osobowego Mitsubishi może być pod wpływem alkoholu, podjęli interwencję.

Autor: (kpp)

Tenisowa trzynastka

Tenis stołowy to obok piłki nożnej jednak z najpopularniejszych dyscyplin sportu w gminie Latowicz. P okazała t o także XIII edycja Zawodów o Puchar Wójta Gminy  Latowicz, które zostały rozegrane w latowickiej szkole.

Autor: (łk)

Błyskotliwe gospodynie

Dwa mendle pań z terenu gminy Latowicz wzięły udział w kolejnej edycji gminnej olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości. Wójt Bogdan Świątek-Górski uroczyście rozpoczął spotkanie, a następnie po omówieniu zasad konkursu uczestniczki przystąpiły do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań.

Autor: (łk)

Maluchy otuchy

Funkcjonujący od roku samorządowy żłobek w Wielgolesie odwiedzili rządowo-poselscy goście. Celem wizyty było sprawdzenie efektów rządowego programu Maluch + na terenie wiejskiej gminy. Gmina Latowicz jako pierwsza w powiecie otrzymała dofinansowanie w kwocie 800 tys. złotych. Dzięki grantowi i własnemu wkładowi prawie miliona złotych utworzyli 40 miejsc opieki w żłobku. Nie żałują, bo inwestycja okazała się nad wyraz potrzebna…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Tuzin pucharów

W ostatni weekend stycznia i pierwszy lutego został rozegrany XII halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Latowicz. Grali zawodnicy z roczników 2012, 2011, 2010 oraz bez kryterium wiekowego. W sumie udział w zawodach wzięły 44 drużyny. Rozgrywki były bardzo zacięte, lecz przebiegały w duchu fair-play…

Autor: (łk)

Sumy druhów

W Latowiczu miało miejsce posiedzenie zarządu oddziału gminnego OSP. W posiedzeniu uczestniczyli: wojewódzki prezes OSP Antoni J. Tarczyński, komendant powiatowy PSP Paweł Parobczak, wójt gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski, komisja rewizyjna oddziału gminnego, prezesi i naczelnicy OSP z terenu gminy Latowicz.

Autor: (łk)

Pożar z apelem

W Latowiczu miał miejsce pożar bel słomy. W powiecie mińskim to pierwsze zdarzenie tego typu w bieżącym roku, ale kolejne w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Tym razem spłonęło ok. 100 słomianych bel, które leżały na posesji przy ul. Lipowej. Zdarzenie miało miejsce w nocy 8 stycznia. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i 5 zastępów OSP. Na miejscu działała też policja. Obecny był także wójt gminy Latowicz.

Autor: (kpp)

Uporządkowali nagrody

Latowiccy radni swego czasu dopominali się o pieniężne honorowanie najzdolniejszych uczniów w gminie. Nie tylko stypendiami za wyniki w nauce, ale także nagrodami za sukcesy naukowe, sportowe czy artystyczne. Po burzliwych dyskusjach ustalono wtedy konkretne stawki i wymagania. Po czasie okazało się, że uchwała wymaga pewnych zmian, a doskonałą okazją ku temu jest likwidacja gimnazjów. Dlatego w listopadzie przyjęto nową uchwałę.

Autor: (łk)

Zginął w Budach

W poniedziałek 30 grudnia w Budach Wielgoleskich miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Około godz. 13.00 na DW-802 63-letni mężczyzna kierujący ciężarowym Iveco stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie lekarze podjęli walkę o ratowanie jego życia. Niestety, obrażenia okazały się zbyt poważne i mężczyzna zmarł po kilku godzinach.

Autor: (kpp)

Zwyżki do wkładu

Podwyżka podatków to kwestia na tyle delikatna, że wójt nie może sobie pozwolić na nieobecność podczas jej uchwalania. W Latowiczu radni musieli przerwać obrady, by Bogdan Świątek-Górski zdążył dojechać z Mińska, gdzie brał udział w konwencie wójtów i burmistrzów, i mógł osobiście przedstawić racje stojące za podwyżkami…

Autor: Łukasz Kuć

Mikołaj na sportowo

W Zespole Szkół w Latowiczu miała miejsce kolejna edycja Sportowych Mikołajek pod patronatem wójta gminy Latowicz. W wydarzeniu brali udział uczniowie ze szkół z terenu latowickiej gminy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli ogólnorozwojowe konkurencje, a starsi przystąpili do rozgrywek w tenisie stołowym.

Autor: (łk)

Poparzony w kotłowni

W Dębem Małym w gminie Latowicz doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. Zdarzenie miało miejsce 10 grudnia po godzinie 15.00. Ranny został właściciel budynku, który doznał oparzeń dłoni próbując ratować swoje mienie. Trafił on do szpitala.

Autor: (kpp)

Stulatka z Budzisk

W Budziskach mieszka kolejna stulatka. To Marianna Święch urodzona 3 grudnia 1919 roku w Budziskach, którą odwiedzili aż w Lublinie zastępca wójta Arkadiusz Reda wraz z kierownik USC w Latowiczu Hanną Kopą. Życzyli jubilatce zdrowia, szczęścia i pomyślności na kolejną setkę lat życia. Sto jest magiczna liczbą, więc każda osoba, która jej dożyje, wzbudza podziw i uznanie.

Autor: (jaz)

Hala w płomieniach

W poniedziałek, 25 listopada w Latowiczu doszło do pożaru budynku produkcyjnego. Hala położona przy ul. Kościuszki, w której wytwarzano tworzywa sztuczne, uległa całkowitemu spaleniu. Udało się natomiast uratować pobliskie zabudowania – garaż oraz drewniany budynek mieszkalny. W wielogodzinnej i trudnej akcji gaśniczej wzięły udział trzy zastępy PSP i 17 zastępów OSP.

Autor: (kpp)

Czyny z przyczyny

Latowicz jest podobno najbezpieczniejszą gminą w powiecie mińskim. Jednak i tam dochodzi do sytuacji, w których działania policji są nieodzowne. Takie wnioski można wysnuć po debacie z mieszkańcami. W jej trakcie wysunięto inne wątki niż te, które zazwyczaj pojawiają się podczas tego typu spotkań…

Autor: Łukasz Kuć

Nie ma złego na dobrego

Gdzie te czasy, gdy na złote gody przyjeżdżało do Latowicza kilkanaście par? Pytanie nie jest wcale retoryczne, bo w naszym archiwum mamy liczne na to dowody. Tym razem na prezydenckie medale zasłużyły tylko dwa małżeństwa, a frekwencje miały robić szmaragdowe, diamentowe i żelazne pary. Zanosiło się na szczęśliwą trzynastkę, ale jubileuszowe szyki popsuło zdrowie i pogoda. Nie ma jednak takiego złego, które nie wyszłoby na dobre…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [23]