Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Podrzutki Halinowa

Jak nie pod PSZOK to pod oczyszczalnię… Chodzi o skandaliczne zachowanie przy PSZOKu w Długiej Kościelnej.

Autor: (jaz)

Prąd pod ziemię

Władze gminy Halinów chcą przeprowadzić na swoim terenie skablowanie linii średniego i niskiego napięcia. Jak wyjaśniał burmistrz Adam Ciszkowski, takie przedsięwzięcie położy kres licznym awariom związanym z przesyłem prądu. Poza tym umieszczenie linii pod ziemią bez wątpienia poprawi estetykę miejscowości.

Autor: (łk)

Uszkodził wysepkę

Przed kilkoma dniami w Okuniewie jadący samochodem Volvo uszkodził wysepkę drogową. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zbadali kierowcę alkomatem.

Autor: (kpp)

Partyzancka bez ustępstw

W Halinowie na ul. Partyzanckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów – Mercedesa i Seata. Wypadek miał miejsce we wtorek 24 marca kilka minut po 14:00. Policjanci którzy bardzo szybko dotarli na miejsce i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

Autor: (kpp)

Roszady na odpady

W Halinowie już od jakiegoś czasu było wiadomo, że stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych wyraźnie wzrosną. Władze gminy podjęły więc starania, aby zminimalizować skutki tej podwyżki dzięki zmianie sposobu naliczania opłat. Ostatecznie radni zdecydowali się na bardzo nietypowe rozwiązanie, które łączy dotychczasowy system z przelicznikiem zużywanej w gospodarstwie domowym wody…

Autor: Łukasz Kuć

Walni strażacy

Dobiegła końca kampania walnych zebrań sprawozdawczych OSP w gminie Jakubów. W dniach od 18 stycznia do 7 marca 2020 r zebrania sprawozdawcze zorganizowali druhowie z OSP w Jakubowie, Jędrzejowie Nowym, Ludwinowie, Łaziskach, Mistowie, Moczydłach oraz Wiśniewie. Omówili działalność oraz gospodarkę finansową jednostek w roku 2019, jak również przedstawili główne założenia do realizacji w roku 2020.

Autor: (jaz)

Liche nauki

Nauczyciel ma obowiązek się dokształcać – to w gminie Halinów rozumie każdy, ale na temat tego, jak powinno takie dokształcanie wyglądać, zdania są już podzielone. W związku z tym wywiązała się intensywna dyskusja, która sięgnęła szerszej perspektywy, czyli powiększającego się nadzoru radnych nad wydatkami związanymi z oświatą…

Autor: Łukasz Kuć

Transport na rozwój

Mieszkańcy gminy Halinów, tak jak wielu innych w powiecie mińskim, płacą w tym roku wyższe podatki od nieruchomości. Jednak jest to zwyżka rzędu zaledwie 5%, co lokalne władze uzasadniają wzrostem średniorocznego wskaźnika inflacji zgodnie z komunikatem prezesa GUS.

Autor: (łk)

Rady na odpady

Burmistrz Halinowa ma wielki problem i do tego odpadowy. W marcu kończy się umowa z aktualna firmą wywożąca śmieci, więc ogłosił nowy przetarg. I jak można się było spodziewać, ceny za odbieranie odpadów znacznie wzrosną. Do tego nie wie, jak rozliczać mieszkańców. Ma nadzieję, że mu pomogą…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Łapać rabusiów…

Mieszkańcy Cisia i Wielgolasu w gminie Halinów mają problem z włamywaczami. Sprawcy najpierw prowadzą obserwacje budynku, a dostają się do wnętrza przez okno z tylu, aby nie być widocznymi z drogi.

Autor: (jaz)

Akordy rekordu

Nie jest łatwo imprezę wymyślić, a jeszcze trudniej ją rozwijać. Z pewnością nie dotyczy to halinowakiej Struny, czyli festiwalu piosenki znanej i nieznanej. Jej piątą edycję rozszerzono na całe Mazowsze i w ten sposób do śpiewania zgłosiło się 150 strunowych artystów. To rekord frekwencyjny, ale jeszcze do pobicia, o czym organizatorzy na razie nie chcą myśleć. I tak przesłuchanie tylu piosenek zabrało jury całą sobotę, więc siłą rzeczy koncert finałowy musiał wybrzmieć w niedzielę...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Świąteczne songi

W Brzezinach uczniowie nie dość że śpiewali świątecznie i zimowo, to jeszcze w językach obcych. Do konkursowych zmagań zgłosili się soliści i zespoły ze szkół w Cisiu, Chobocie, Górkach, Halinowie, Malcanowie, Wiązownie i gospodarze.

Autor: (jaz)

Konik ugaszony

W Nowym Koniku przy ul. Terespolskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który został zaadaptowany na mieszkalny. Ogień pojawił się rano 25 stycznia i po ponad trzygodzinnej akcji został opanowany przez strażaków. W działaniach gaśniczych wzięło udział 19 ratowników PSP i 46 z OSP.

Autor: (kpp)

Złamał zakaz

Funkcjonariusze mińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem pomimo zakazu

Autor: (kpp)

Będą czytać...

Tysiąc książek trafiło do Biblioteki Szkoły w Halinowie jako nagroda w piątej edycji konkursu zorganizowanego przez EMPIK pod hasłem Tysiąc powodów, by czytać…

Autor: (jaz)

Amfa za oknem

Mundurowi zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Halinów amfetaminę. Wcześniej otrzymali informacje, które sugerowały, że w tym miejscu mogą być przechowywane narkotyki. Już na miejscu zauważyli przez okno dwóch mężczyzn oraz podejrzane torebki na stole. Policjanci natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzanych. Zabezpieczyli także biały proszek, schowany naprędce do jednej z szafek.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [30]