Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Będą czytać...

Tysiąc książek trafiło do Biblioteki Szkoły w Halinowie jako nagroda w piątej edycji konkursu zorganizowanego przez EMPIK pod hasłem Tysiąc powodów, by czytać…

Autor: (jaz)

Amfa za oknem

Mundurowi zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Halinów amfetaminę. Wcześniej otrzymali informacje, które sugerowały, że w tym miejscu mogą być przechowywane narkotyki. Już na miejscu zauważyli przez okno dwóch mężczyzn oraz podejrzane torebki na stole. Policjanci natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzanych. Zabezpieczyli także biały proszek, schowany naprędce do jednej z szafek.

Autor: (kpp)

Podwójny Peugeot

W Józefinie na ul. Czumy doszło do zderzenia dwóch samochodów. Około godz. 16.45 jadąca autem marki Peugeot mieszkanka Sulejówka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Peugeot, który prowadziła mieszkanka gminy Dębe Wielkie.

Autor: (kpp)

Konik pod prądem

Radni Halinowa podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku działek w Starym Koniku. Stało się tak na wniosek jednego z przedsiębiorstw, które jest właścicielem części tego terenu i chce na nim posadowić stację elektroenergetyczną. Jest to obszar, przez który przebiega autostrada A2 oraz DK-2, częściowo zalesiony.

Autor: (łk)

Do nieba też trzeba…

Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czas czy zły los – tak słowami św. Jana Pawła II witała złotych jubilatów Iwona Jagiełło. Dla szefowej halinowskiego USC nie były to pierwsze złote gody, ale jak zawsze dostojnie celebrowane. Powód jest jeden i dość prosty – każda z małżeńskich par tylko raz w życiu otrzymuje medale za długoletnie pożycie. Trzeba to nie tylko uszanować, ale też nadać odpowiednią rangę…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Klubowe początki

Halinów jest kolejną z gmin w powiecie mińskim, której władze postanowiły skorzystać ze środków rządowego programu Senior+. Dzięki temu udało się zmodernizować budynek przy dworku Skruda, który teraz posłuży jako klub seniora, czyli miejsce spotkań, zabawy czy odpoczynku dla osób w wieku powyżej 60 lat…

Autor: Łukasz Kuć

Piła nie dotarła

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym oszustwie internetowym. Mieszkaniec gminy Halinów złożył zawiadomienie, że na początku listopada na jednym z portali aukcyjnych kupił piłę spalinową za 300 zł. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Autor: (kpp)

Erasmus w Halinowie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęli realizację projektu 3E Experience the Enthusiasm of Entrepreneuship, czyli doświadcz przyjemności w przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Autor: (jaz)

Złapany po sąsiedzku

Mińscy kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Halinów, który od ponad roku poszukiwany był listem gończym. Działania operacyjne oraz ustalenia mińskich kryminalnych doprowadziły ich do konkluzji, że 36-latek może ukrywać się na terenie jednej z posesji w gminie Wiązowna.

Autor: (kpp)

Zginął na budowie

We czwartek 7 listopada w Nowym Koniku doszło do wypadku budowlanego. Na terenie budowy hali magazynowej jednego z marketów pod pięcioma mężczyznami zarwał się podwieszany strop i spadli z wysokości kilku metrów.

Autor: (kpp)

Uratowany w lesie

Halinowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, którego życie mogło być zagrożone. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, ponieważ wszystko wskazywało na to, że przebywa on w lesie. Mundurowi zdawali sobie sprawę, że liczy się każda sekunda. Dzięki zaangażowaniu i podjętym staraniom szybko dotarli do poszukiwanego 39-latka.

Autor: (kpp)

Wieczór z Marszałkiem

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzezinach obchody Święta Niepodległości zorganizowano już kilka dni przed 11 listopada. Przybrały one postać patriotycznej wieczornicy, w czasie której szczególne miejsce zajęła postać Marszałka Piłsudskiego oraz osób związanych z powiatem mińskim, które zasłużyły się podczas walk o niepodległość…

Autor: Łukasz Kuć

Udowadniał siekierą

Policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali w jednym z domów w gminie Halinów, gdzie doszło do awantury, w czasie której mężczyzna zaatakował znajomych siekierą. Mundurowi bardzo szybko przybyli na miejsce i zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego awanturował się z dwójką znajomych: mężczyzną i kobietą.

Autor: (kpp)

Jasi nie zgasi

Gdyby szła ulicą, nikt nie dałby jej więcej niż 70, no może 75 lat. A kiedy spojrzy i coś powie, wydaje się jeszcze młodsza. Wręcz niemożliwe, że właśnie 23 października skończyła sto lat, bo nawet czyta bez okularów, a jej włosy wcale nie są siwe, choć nie znają żadnej farby. Taka jest Janina Jaglińska, stulatka z halinowskiego Chobotu…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nie dobił do trzech

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Wielgolesie Brzezińskim nietrzeźwego kierowcę. Interwencja miała miejsce 18 października ok. godz. 9.45.

Autor: (kpp)

Duszą poruszą

W mieście i gminie Halinów funkcjonują wyłącznie zespoły szkolno-przedszkolne. Jednym z większych jest ZSP w Okuniewie, gdzie 16 października zorganizowano gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia burmistrz Adam Ciszkowski wraz z sekretarzem Robertem Grubkiem i kierownik edukacji Katarzyną Targońską wręczyli nagrody i awanse nauczycielskie, a miejscowi uczniowie popisali się niecodziennym artyzmem…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [20]