Nie 2 maja, a 2 lipca władze Halinowa urządzają święto miasta i gminy. Zmiana podyktowana jest dwoma głównymi przesłankami – po pierwsze w lipcu dzień jest dłuższy, a gwarancja dobrej pogody dużo większa niż w maju, a po drugie – burmistrz Adam Ciszkowski chce świętować imieniny Haliny, a więc nawiązuje do nazwy miejscowości, która wzięła się od imienia Haliny Lutostańskiej z Kuszkowskich – córki właściciela majątku w Długiej Kościelnej.

Nowa z Halinowa

Nowa z Halinowa

W tym roku – po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią – mieszkańcy gminy będą mogli wreszcie spotkać się na dużej imprezie w plenerze. Jak zwykle oferta przygotowana przez Gminne Centrum Kultury jest bogata. Nie zabraknie rockowego grania z hitami Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka czy Narcyz zespołu ŁZY, a także discopolowy MIŁY PAN ze swoimi Małolatkami. Na wieczór Arek Braxton oraz Kwestia 07 z młodzieżowym hitem Toksyna. W wydarzeniu wezmą udział wszystkie koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Halinów, które będą oferowały swoje kulinarne wypieki i potrawy.
Impreza jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Etno-Polska Edycja 2022.(jaz)

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *