HalinówInwestycje drogowe

Obecnie z Mińska do Wołomina można dojechać najszybciej przez Stanisławów i Poświętne w co najmniej 40 minut. Ma to się zmienić dzięki wybudowaniu kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 635 z Nowego Konika do Czarnej w gminie Wołomin.

Nici obwodnicy

Nowa trasa będzie miała ponad 21 kilometrów i będzie biegła przez cztery gminy, tj. Halinów, Poświętne, Zielonkę i Wołomin. Właśnie list intencyjny dotyczący współpracy przy planowaniu tej inwestycji podpisali z nimi przedstawiciele samorządu Mazowsza. Podczas dyskusji okazało się, że budowa nowego odcinka DW635 to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców powiatów mińskiego i wołomińskiego. Nowa droga połączy drogę krajową S-8 ze stolicy do Białegostoku z krajową Dwójką, a pod Okuniewiem będzie krzyżowała się z DW637 relacji Warszawa – Węgrów.
List podpisał także burmistrz Adam Ciszkowski. Twierdził on, że wielokrotnie zabiegał o postanie tego odcinka małej obwodnicy Warszawy, która skróci dojazd nie tylko do Wołomina, ale też do innych miast północno-wschodniego Mazowsza. Poprawi także atrakcyjność i konkurencyjność tych obszarów oraz całego Obszaru Metropolitarnego Warszawy. Koszt nowego odcinka szacowany jest na co najmniej 200 milionów i to bez wiaduktów drogowo-kolejowych.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *