Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Egipski złodziejaszek

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do jednego z marketów w Stojadłach, gdzie pracownicy ochrony ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież kalkulatora. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt kradzieży. Sprawcą wykroczenia okazał się obywatel Egiptu, który został ukarany mandatem gotówkowym. Natomiast towar w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży.

Autor: (kpp)

Złodziejski duet

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Autor: (kpp)

Baraki do paki

Temat baraków i bloku komunalnego w Janowie wraca na sesje jak bumerang. Tym razem temat podjął radny Maciej Gałązka, który zbulwersował się sytuacją mieszkańców osiedla, którzy nie otrzymali lokalu w bloku. Nie spodziewał się, że wydane z budżetu dwa miliony złotych staną się przyczyną gniewu i łez. Nie spodziewał się takiej niesprawiedliwości…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dąb ni w ząb

Niestety, podmińscy radni nie zajmą się wielkim dębem w Iłówcu, który ma prawie 6 metrów w obwodzie. Nasz artykuł o potrzebie otoczenia go opieką konserwatorską stał się przyczyną dyskusji podczas ostatniej sesji rady gminy.

Autor: (jaz)

Ogień w Iłówcu

W piątek, 13 grudnia w Iłówcu doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień pojawił się po północy i zagrażał także pobliskim zabudowaniom. Dzięki działaniom strażaków zawodowych i ochotników udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, ale spłonął objęty pożarem budynek, a także samochód osobowy, który znajdował się w środku, oraz składowane w pobliżu drewno opałowe.

Autor: (kpp)

Stojeckie promile

W czwartek 12 grudnia policjanci ruchu drogowego w Stojadłach zatrzymali do kontroli kierującego Skodą. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Po zbadaniu alkomatem stwierdzono, że w jego organizmie są niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie jeszcze za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Nagrody z pogody

Mówią, że końcówka lat ’60 była ciężka, a kiedy nastał Gierek, wszyscy zaczęli się intensywnie dorabiać. Zabrakło czasu i warunków na liczne potomstwo. No, gdyby wiedzieli, że ktoś wymyśli nagrody demograficzne, na pewno by się bardziej postarali. Jednak nie było rozrodczej suszy, bo wśród 11 par znalazły się trzy z czworgiem dzieci…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ciąg zderzeń

W piątek, 6 grudnia ok. 19:52 w Stojadłach doszło do zderzenia czterech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym Volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w poprzedzający go Seat, który wjechał w Hondę, a ta uderzyła w Skodę.

Autor: (kpp)

Przyczyny winy

Niemal do przemocy doszło podczas dyskusji o… przemocy w rodzinach mińskiej gminy. Poszło o powszechność tego procederu, który – zdaniem GOPSu – sięga ponad 80 procent. Nie wszyscy się z tym zgodzili, a nawet złorzeczyli wykorzystywaniu domowych, czyli rodzinnych animozji do urzędniczych celów. Poszło też o Niebieską Kartę, przez którą cierpi wiele pomówionych osób…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pytania na zadania

Policja wzięła się na sposób i organizuje debaty przed sesjami rad gmin. Tak było 28 listopada, kiedy to mińscy radni i sołtysi zamiast przewidzianej sesji dyskutowali o bezpieczeństwie w gminie.

Autor: (jaz)

Rady z pluszakiem

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z oddziałów przedszkolnych szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej. Sierżantowi sztabowemu Dominice Witek i młodszemu aspirantowi Rafałowi Bieńce towarzyszył strażnik miejski Robert Szostak. Przedszkolaki w wieku od 3 do 4 lat oraz od 5 do 6 lat z zaciekawieniem słuchały policyjnych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze, konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmroku, prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych, czy poruszania się właściwą stroną drogi. Mundurowi wskazali na właściwe zachowanie się w kontaktach z nieznajomym oraz pokazali jak

Autor: (kpp)

Dąb w Iłówcu

To wielkie drzewo i bodaj największe w mińskiej gminie, a trzecie w powiecie mińskim – po mińskiej białej topoli /700 cm obwodu/ i dębie Wiarusie w Ostrowi-Kani /672 cm obwodu/.

Autor: (jaz)

Śmierć na zjeździe

W niedzielę 17 listopada w Arynowie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Około godz. 14.30 na łuku drogi łączącej DK-50 z autostradą A-2 motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Obrażenia były na tyle poważne, że, pomimo prowadzonej przez długi czas reanimacji, nie udało się uratować życia 33-letniego mieszkańca Stanisławowa.

Autor: (kpp)

Zły na psy

Panie redaktorze… to była zaplanowana egzekucja szczeniaków. Krzysztof W., 15-latek ze wsi Nowe Osiny, strzelał z wiatrówki do trzech małych suczek i dobijał je szpadlem. Wszystko rejestrował telefonem komórkowym. Filmy, w których jesteśmy posiadaniu, są wstrząsające. Potrzebujemy pomocy w zbieraniu dowodów w tej sprawie, aby postawić podejrzewanych o te czyny przed sądem…

Piętrowe oszustwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności przestępstwa internetowego, w którym oszukana została mieszkanka mińskiej gminy. Kobieta kupiła w sieci piętrowe łóżko dla dzieci, za które dokonała wpłaty na konto.

Autor: (kpp)

Śmierć przed Ignacowem

W środowy poranek 23 października doszło do śmiertelnego wypadku na drodze między Mienią a Ignacowem. Kilkanaście minut po 6.00 kierujący osobową Hondą na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń życia mężczyzna zmarł.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [35]