Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zły na psy

Panie redaktorze… to była zaplanowana egzekucja szczeniaków. Krzysztof W., 15-latek ze wsi Nowe Osiny, strzelał z wiatrówki do trzech małych suczek i dobijał je szpadlem. Wszystko rejestrował telefonem komórkowym. Filmy, w których jesteśmy posiadaniu, są wstrząsające. Potrzebujemy pomocy w zbieraniu dowodów w tej sprawie, aby postawić podejrzewanych o te czyny przed sądem…

Autor:

Piętrowe oszustwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności przestępstwa internetowego, w którym oszukana została mieszkanka mińskiej gminy. Kobieta kupiła w sieci piętrowe łóżko dla dzieci, za które dokonała wpłaty na konto.

Autor: (kpp)

Śmierć przed Ignacowem

W środowy poranek 23 października doszło do śmiertelnego wypadku na drodze między Mienią a Ignacowem. Kilkanaście minut po 6.00 kierujący osobową Hondą na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń życia mężczyzna zmarł.

Autor: (kpp)

Stojeccy z wizytą

Kolejna grupa młodzieży odwiedziła komendę powiatową policji w Mińsku. Uczniów ze szkoły podstawowej w Stojadłach oprowadzali po budynku sierżant sztabowy Dominika Witek oraz starszy aspirant Marcin Zagórski. Tradycyjnie już odwiedziliśmy dyżurkę, policyjny areszt oraz pomieszczenie techników kryminalistyki.

Autor: (kpp)

Strzelał do szczeniąt

Mińscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabicie trzech szczeniąt. Wszystko zaczęło się od internetowego nagrania, na którym widać jak młody człowiek strzela z wiatrówki do szczeniaków, po czym je zakopuje. Pracownicy pogotowia dla zwierząt oraz fundacji zajmującej się ujawnianiem i zwalczaniem podobnych przypadków ustalili miejscowość, w której doszło do zdarzenia – Nowe Osiny. Odnaleźli też miejsce, w którym zakopano trzy szczeniaki z ranami postrzałowymi na głowach. O sprawie powiadomili policję.

Autor: (kpp)

Włam z pożarem

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pożar na terenie jednego z marketów budowlanych w Stojadłach nie był przypadkowy. Ktoś włamał się do hali magazynowej i podpalił kartony z towarem. Interweniowała straż pożarna oraz firma ochroniarska. Straty sięgają 4 tys. złotych.

Autor: (kpp)

Struny zadumy

Tym razem wybór organizacji fety oświatowej padł na Brzóze. Nauczyciele przyjechali nie tylko po nagrody, ale też po nadzieję, że będą mieli lepiej i lżej. Nie jest to pewne jak struna gitary, która pękła podczas koncertu szkolnego zespołu…

Autor: (jaz)

Wpadka archeologiczna

Policjanci zabezpieczyli u mieszkańca mińskiej gminy kolekcję zabytkowych przedmiotów. Stało się to w wyniku śledztwa, jakie prowadzili mińscy mundurowi w sprawie nielegalnego pozyskiwania zabytków archeologicznych. Według informacji, które uzyskali kryminalni, 31-letni mężczyzna miał posiadać wojskowe przedmioty z XIX i XX w.

Autor: (kpp)

Amfa w Grębiszewie

Policyjni wywiadowcy postanowili skontrolować parking przy trasie tranzytowej nr 50 w Grębiszewie. Podczas obserwacji ich uwagę zwrócił ciemny Seat z grupą mężczyzn w środku.

Autor: (kpp)

Zasłużyli na KSRG

Niecodzienne podziękowania otrzymali strażacy z OSP w Zamieniu. Jedna z mieszkanek chorująca na bezdech napisała list do mińskiej rady gminy, by  pochwalić druhów za dostarczenie agregatu, gdy w gniazdkach zabrakło prądu przez zerwanie linii elektrycznej w czasie wichury.

Autor: (jaz)

Sromoty biedoty

Jak to się dzieje, że mimo dodatku 500 plus i 13 emerytury liczba rodzin i osób ubiegających się o opiekę socjalną nie maleje. W mińskiej gminie  pracuje w GOPSie 15 osób, w tym 6 pracowników socjalnych, asystent, prawnik, informatyk, psycholog i 6 opiekunek. To jednak tylko niewielka część  wydatków z budżetowych 20 milionów złotych. Większość pożera wiejska biedota…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Marihuana z Mikanowa

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali posiadacza marihuany. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, który według ich ustaleń miał posiadać narkotyki ukryte w swoim domu.

Autor: (kpp)

Uderzył w skręcającego

W sobotę 5 października na DK-50 w Brzózem zginął motocyklista. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 30-letni kierujący jednośladem uderzył w bok skręcającego w lewo osobowego Opla. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu wypadku działała prokuratura, a ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Autor: (kpp)

Złodziejska recydywistka

Policjanci interweniowali przed kilkoma dniami na terenie jednego z marketów w Stojadłach. Mundurowi zostali wezwani, ponieważ pracownicy ochrony zatrzymali kobietę, która próbowała ukraść ze sklepu elektronarzędzia. 39-letnia mińszczanka miała przy sobie młot udarowy i szlifierkę kątową o łącznej wartości 776 zł.

Autor: (kpp)

Akumulatory przetopione

Policjanci mińskiej komendy prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży 9 akumulatorów z maszyn budowlanych na terenie mińskiej gminy. Do sprawy zabezpieczono zebrane na miejscu ślady kryminalistyczne oraz nagrania z kamer monitoringu. W ustalenie sprawcy kradzieży włączył się również dzielnicowy Mariusz Kondraciuk, który w ramach zbierania informacji ustalił personalia podejrzewanego mężczyzny. Wytypowany 22-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany na początku września.

Autor: (kpp)

Loty z patronem

Miłośnicy lotniczego sprzętu i efektownych akrobacji powietrznych w tym roku musieli poczekać nieco dłużej, by swoje oczy i uszy nasycić widokiem i dźwiękiem powietrznych maszyn. Jednak się doczekali i we wrześniu dostali wreszcie to, co tak kochają. Obserwowaniu tego, co na ziemi i w górze sprzyjała znakomita pogoda…

Autor: (łk)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [35]