Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wolty na sorty

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Taki prąd może być wykorzystywany do zasilania niewielkich urządzeń, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii i zaoszczędzić sporo na opłatach za prąd. W mińskiej gminie już mają korzyści, ale trudno je do końca zbilansować…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Grębiszew z siłownią

Dzięki akcji PZU POMOC TO MOC Grębiszew zyskał nie tylko plac zabaw, ale również siłownię plenerową. Sołectwo pozyskało partnera w postaci Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu, która jako stowarzyszenie mogła zgłosić odpowiedni wniosek o sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Autor: (łk)

Czołowo z ciągnikiem

Na DK-50 między Grębiszewem a Rudzienkiem doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia, które miało miejsce 29 marca ok. godz. 19.30, traktor dachował i znalazł się w przydrożnym rowie. Jak się jednak okazało, nie było osób poszkodowanych. Na miejscu działały zastępy PSP z Mińska i Otwocka, a także OSP z Zamienia, Rudzienka, Gadki i Kołbieli.

Autor: (kpp)

Amfa w Jędrzejniku

Przed kilkoma dniami policjanci mińskiej komendy w Jędrzejniku zabezpieczyli amfetaminę. Stało się to podczas kontroli jednego z pasażerów osobowego BMW. Miał on w odzieży torebkę z narkotykiem. 36-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie za nielegalne posiadanie narkotyku. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Trzebią lasy

To już kolejne doniesienie o masowym trzebieniu lasów. Naszych czytelników przeraża skala wycinki drzew w okolicy Mińska. Nie pamiętają, aby przez ostatnie 40 lat ich życia miał miejsce taki proceder.

Autor: (jaz)

Triada w Brzózem

W piątek 13 marca ok. 13:45, na drodze krajowej nr 50, doszło do zderzenie trzech pojazdów volvo, volkswagen i hyundai. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył volkswagena a następnie w tył hyundaia. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Autor: (kpp)

Testy na protesty

Panie Redaktorze… sami się o to prosili i mają całą litanię uwag, skarg, a nawet już jawnych protestów. O co chodzi? Rzecz jasna o strategiczne studium lokalizacyjne Centralnego Portu Komunikacyjnego, które przedstawia m.in. przebieg inwestycji towarzyszących, w tym warianty drogi ekspresowej na terenie gmin powiatu mińskiego… Czy trzeba się dziwić, że wszyscy chcą szybkiego dojazdu, ale nikomu się nie marzy ekspresówka dzieląca wsie, a nawet gospodarstwa…

Autor: Wasz DONOSIciel

Narkotykowe Brzóze

Mińscy wywiadowcy zatrzymali w Brzózem dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Policjanci patrolujący ulice tej miejscowości w związku z wcześniejszymi ustaleniami podjęli wobec nich interwencję.

Autor: (kpp)

Gaz nie na raz

Wszystko wymaga czasu i ma swoją cenę. Szczególnie w takich gminach jak mińska, gdzie dominuje zabudowa kolonijna. Nic dziwnego, że nie wszyscy będą mieli doprowadzoną nitkę z gazem, bo jest ona po prostu nieopłacalna. Tak twierdzili przedstawiciele PSG, czyli spółki gazowniczej, która jednak chce doprowadzać gaz gdzie się tylko da i na nim zarabiać…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Auto w ogniu

W środę, 19 lutego około godz. 15.00 w podmińskim Józefowie doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia spaleniu uległa komora silnika oraz część wnętrza pojazdu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastępy OSP z Zamienia i Rudzienka.

Autor: (kpp)

Śmierć za Mińskiem

Między Mińskiem a Hutą Mińską doszło do tragicznego wypadku. 14 lutego około godziny 22.30 na DW-802 zderzyły się dwa samochody osobowe marki Audi.

Autor: (kpp)

Złodziej z amfą

Policyjni wywiadowcy zostali wezwani do kradzieży, która miała miejsce w jednym z marketów budowlanych pod Mińskiem Mazowieckim. Mężczyzna ukradł miarkę, jednakże został ujęty przez pracownika ochrony sklepu.

Autor: (kpp)

Brzóze Klenczona

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Autor: (jaz)

Młody złodziej

Nastolatek z mińskiej gminy odpowie za kradzież samochodu, a także za inne przestępstwa. Jego zatrzymanie było efektem działań, jakie policjanci podjęli po otrzymaniu zgłoszenia, że przy jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki skradziono pojazd, a inny uszkodzono. Dzielnicowi mińskiego rewiru postanowili sprawdzić jeden z pustostanów, w którym zbiera się młodzież z okolicy. Zastali tam dwie osoby, kobietę i mężczyznę, a także dokumenty właściciela skradzionego samochodu.

Autor: (kpp)

Egipski złodziejaszek

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do jednego z marketów w Stojadłach, gdzie pracownicy ochrony ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież kalkulatora. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt kradzieży. Sprawcą wykroczenia okazał się obywatel Egiptu, który został ukarany mandatem gotówkowym. Natomiast towar w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży.

Autor: (kpp)

Złodziejski duet

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [37]