Co słychać? - Artykuły

Artykuły

NIE dla WOW

Mieszkańcy Wesołej i Sulejówka wciąż protestują przeciwko budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Mają trzy główne postulaty, a główny z nich to wstrzymanie prac nad obwodnicą w przebiegu przez centrum dzielnicy na nasypie. Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową z rygorem natychmiastowej wykonalności dla wariantu zielonego obwodnicy.Od  decyzji środowiskowej wpłynęło ponad 540 odwołań.

Autor: (jaz)

Zbliżeniowy złodziej

Policjanci z sulejóweckiego komisariatu prowadzili sprawę kradzieży portfela, w którym była karta bankomatowa i dowód osobisty. Sprawca posłużył się skradzioną kartą i dokonał kilkudziesięciu transakcji w Sulejówku i okolicach. Płacił zbliżeniowo za drobne zakupy, wydając w sumie ponad 700 zł. Jedna z transakcji dotyczyła zakupu telefonu komórkowego, za który zapłacił skradzioną kartą.

Autor: (kpp)

Wołają na zjazd

Pierwszy raz absolwenci LO w Sulejówku spotkali się w 1989 roku, a więc w 45. rocznicę powstania ich szkoły…

Autor: (jaz)

Zginęła na torach

W Sulejówku doszło do śmiertelnego wypadku na torach...

Autor: (kpp), (psp), (sm)

Marszałek wciąż żywy

Sulejówek od lat 30’ ubiegłego wieku kojarzony jest z marszałkiem Piłsudskim. Na tyle, że władze miasta oddają mu hołd nie tylko podczas kolejnych rocznic odzyskania niepodległości, ale także z okazji jego grudniowych urodzin i marcowych imienin...

Autor: (jaz)

Ogniowa produkcja

W środę, 20 marca w Sulejówku doszło do groźnego pożaru. Około godziny 20.00 przy ul. Sosnowej zapalił się budynek produkcyjny. Strażacy musieli ugasić ogień, a następnie sprawdzić przy użyciu miernika wielogazowego pod kątem występowania gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla.

Po ugaszeniu pożaru usunięto z wnętrza budynku spalone części maszyny do odciągania pyłu drzewnego oraz część wyposażenia wnętrza, a następnie oddymiono budynek. Działania gaśnicze trwały ponad 2 godziny.

Autor: (kpp)

Niebezpieczny poker

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak wynika z ustaleń, podczas zakrapianej alkoholem wspólnej gry w karty doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. Jeden z nich chciał rozwiązać konflikt przy użyciu noża i zadał kilka ciosów znajomemu.

Autor: (kpp)

Nerwowy cyklista

Policjanci z komisariatu z Sulejówka zatrzymali w sobotnią noc pijanego rowerzystę. Poruszał się on lewą stroną ulicy Świętochowskiego, co musiało wzbudzić czujność mundurowych. Wzmogła się ona jeszcze bardziej podczas kontroli, która wykazała prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Zatrzymany zachowywał się nerwowo i stale powtarzał, że się bardzo śpieszy. Po chwili okazało się dlaczego – miał on przy sobie marihuanę oraz mefedron, czyli narkotyki.

Autor: (kpp)

Wynieśli grzejniki

Funkcjonariusze policji z Sulejówka zatrzymali dwie osoby usiłujące dokonać kradzieży elementów metalowych i grzejników. W sobotę, 2 marca zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców, że w rejonie niezamieszkałej posesji przy ul. Trakt Brzeski stoi podejrzany Opel, a dwóch mężczyzn chodzi po podwórku. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, podejrzani próbowali odjechać, ale radiowóz zablokował im drogę.

Autor: (kpp)

Rozpoznała na wnuczka

Od kilkunastu dni do policjantów z Sulejówka docierały sygnały, że na ich terenie dochodzi do prób wyłudzeń pieniędzy metodami na wnuczka czy na policjanta. Po podjęciu wielu działań prewencyjnych, udało się wreszcie zatrzymać jednego z oszustów. Rozpoznała go kobieta, której odebrał pieniądze. Policjanci ustalili, że chodzi o 22-letniego mieszkańca gminy Halinów, którego zatrzymano. Przedstawiono pięć zarzutów oszustwa, do czego  mężczyzna się przyznał.

Autor: (kpp)

MDP ćwiczeń

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Sulejówek spotykają się co piątek. Tym razem mieli oni do wykonania kilka zadań. Najpierw zajęcia miała grupa młodsza, która, korzystając z troszkę cieplejszych dni, robiła pierwsze rozwinięcia na mokro.

Autor: (kpp)

Podejrzany słoik

Do komisariatu w Sulejówku zgłosiła się mieszkanka jednego z miast z powiatu mińskiego. Oświadczyła, że w pokoju małoletniego chłopaka znalazła słoik, w którym znajdowały się foliowe torebki z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku.

Autor: (kpp)

Wyłudzili na policjanta

Przed kilkoma dniami w Sulejówku doszło do dwóch oszustw, w których sprawcy wykorzystali metodę „na policjanta” i wyłudzili pieniądze od starszych osób. W pierwszym zdarzeniu sprawca zadzwonił z informacją o wypadku drogowym córki pokrzywdzonej i żądał wypłaty 22 tys. zł. Całe szczęście seniorka skontaktowała się z rodziną i do przekazania pieniędzy nie doszło.

Autor: (kpp)

Przełom w Sulejówku

Nie w Mińsku, a w Sulejówku nastąpił medyczny przełom kolejkowy. Oto lokalna przychodnia donosi pacjentom, że udało się jej wyeliminować konieczność zapisów do lekarza pierwszego kontaktu…

Autor: (jaz)

Stypendia z życzeniami

Burmistrz Sulejówka Arkadiusza Śliwa spotkał się z najlepszymi sportowcami z miasta. Zawodnicy zostali oficjalnie nagrodzeni stypendiami oraz jednorazowymi nagrodami finansowymi. Całoroczne stypendium przyznano 11 sportowcom, natomiast 23 osoby otrzymały jednorazowe nagrody…

Autor: (łk)

Podróbki za milion

Przed kilkoma dniami policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych perfum, kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterię. Stało się to w wyniku prowadzonego rozpoznania, w czasie którego mundurowi ustalili, że na jednej ze stron internetowych oraz portalach ogłoszeniowych wystawiane są produkty z nielegalnymi znakami towarowymi światowych marek.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [13]