Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pociechy kibic-strefy

Przed będącym w remoncie pałacem Dernałowiczów znowu stanęła wielka scena pełna plansz ze sponsorami i pudełek z nagrodami. Wszystkie trafiły do zwycięzców trasy pięciu i piętnastu  kilometrów. Jednak nie prezenty, ani ich biorcy wyróżnili się najbardziej. Najgłośniejsi byli kibice. I to nie na mecie, a trasie biegu. Dzięki nim upadający z gorąca i zmęczenia outsiderzy łapali w płuca nadzieję na lepszy wynik, a nawet ukończenie biegu...

Autor: (jaz)

Podwójne promile

Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszego podczas kontroli drogowej na ulicy Powstańców w Dębem Wielkim. Był to mieszkaniec dębskiej gminy, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Autor: (kpp)

Diamenty Iwowego

Do gminy w Borowiu i parafii w Latowiczu mają po 7-8 kilometrów. Do Stoczka Łukowskiego niewiele więcej, a najdalej do powiatu w Garwolinie. Kiedyś należeli do Mińska, gdzie nadal ślą do szkół swoje dzieci i przyjeżdżają na zakupy. To wieś Iwowe, które od 60 lat rozsławiają ludowe Iwowianki...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Teresa na strunach...

W środę 29 lipca mija miesiąc od niespodziewanej śmierci 70-letniej Teresy Pazury z Iwowego. Tam mieszkała, pracowała i stamtąd, gdzie tylko mogła, promowała kulturę ludową. Także, a może przede wszystkim podczas naszych festiwali chleba i etno-kabaretów. Nie opuściła żadnego, a w nagrodę za najlepsze miejsca w konkursie stołów chlebowych otrzymała wraz z zespołem Iwowianek /na zdjęciu/ nagrodę honorowa i statuetkę ZŁOTEJ BOCHNY

Autor: Zbigniew Piątkowski

Poprawki w policji

W środę, 29 stycznia w starostwie odbyło się posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku, w trakcie którego omówiono m.in. działania na rzecz poprawy bazy lokalowej i materialnej Policji, PSP i OSP.

Autor: (kpp)

Badania od McDonalda

W dniach 20 i 21 maja Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Garwolinie badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Autor: (oprac. kj)

Liga biologii

Pod koniec lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie młodzież sprawdzała się z wiedzy biologicznej w ramach II Powiatowej Ligi Przedmiotowej. W konkursie wzięło udział osiemnastu najlepszych uczniów z biologii. Honorowy patronat nad Ligą objął starosta garwoliński Marek Chciałowski.

Autor: (red)

Test z drogi

Blisko trzystu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu garwolińskiego wzięło udział w powiatowym finale konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, który odbył się 10 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Nagrody laureatom wręczyli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski

Autor: (opr. jk)

Wojewoda w Parysowie

Wojewoda Tomasz Koziński odwiedził Parysów. Podczas spotkania z Zarządem Powiatowym PiS dyskutowano o aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej na Mazowszu oraz klęsce spowodowanej przez niemal tropikalną pogodę w rolnictwie.

Policjanci Świszcza

W tym roku po raz pierwszy w Garwolinie święto policji rozpoczęło się uroczystą mszą św. odprawioną przez kapelana komendy, ks. kan. Juliana Jóźwika.

Folklor na Zarzeczu

Już po raz drugi, a może lepiej napisać, dopiero po raz drugi Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zorganizowało w minioną niedzielę święto folkloru garwolińskiego.

Bez rowerów w Garwolinie

Ciężko przejechać rowerem przez Garwolin. Wjeżdżając do miasta od strony Warszawy, napotkamy pięć znaków zakazu.

Zaśpiewali o zdrowiu

W maju laureaci XV Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Garwolinie pojadą do Siedlec.

Rzecznik Mikulska?

W Garwolinie burmistrz chce utworzyć stanowisko rzecznika prasowego dla urzędu miasta.

Grają w Garwolinie

Mięciutkie fotele, półmrok, trzymające się za ręce zakochane pary i... nowoczesne nagłośnienie, to tylko niektóre atuty kina ,,Wilga” w Garwolinie.

Akcja na medal

W Garwolinie zebrano ponad 32 tys. zł w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry. Sama licytacja przedmiotów przyniosła 2,6 tys. zł.

Zobacz więcej: 1   |   2      »