GarwolinPowiat garwoliński

Blisko trzystu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu garwolińskiego wzięło udział w powiatowym finale konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, który odbył się 10 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Nagrody laureatom wręczyli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski

Test z drogi

Powiat garwoliński / Test z drogi


Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników, tj. dzieci i młodzieży szkolnej. Służyć ma temu  popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 280 uczniów ze szkół podstawowych klasy IV-VI oraz z gimnazjów klasy I-II. Wszyscy w ramach upominku dostali zestawy akcesoriów przydatnych rowerzyście oraz podręcznik bezpiecznej jazdy rowerem. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo rowery, zdobywcy drugiego miejsca – aparaty cyfrowe, a trzecie premiowane było odtwarzaczem mp4.

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsza okazała się Wiktoria Rudnik z gminy Górzno. Za nią znalazły się Alicja Kamińska i Wiktoria Maciejewska. Chłopców swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze zdominował Adrian Rusak, także z gminy Górzno. Na srebro zasłużył Dawid Soszka, a na brąz – Marcin Władziński. W kategorii dziewcząt z gimnazjum na najwyższym stopniu podium stanęła Kamila Dziubak z gminy Górzno, a nieco niżej znalazły się Kamila Ptasińska i Magdalena Kurach. Największą wiedzą wśród chłopców wykazał się natomiast Paweł Przybysz z gminy Garwolin, pokonując drugiego Krzysztofa Sionka i trzeciego Rafała Kiliszka.

Udział w konkursie to nie tylko nagrody, ale przede wszystkim zdobyta wiedza, która poprawi stan bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu. Od nich często uczyć się mogą sami dorośli.

 

Numer: 3 (798) 2013   Autor: (opr. jk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *