Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dobre bitewne

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem i Szkoła Podstawowa im. Piotra Wysockiego w Dropiu zorganizowały Uroczyste obchody Rocznicy Bitwy pod Dobrem. Pod pomnikiem poległych w 1831 roku złożono uroczyście wiązanki, a uczniowie ze szkoły podstawowej jak co roku przygotowali piękną część artystyczną dla wszystkich przybyłych na uroczystości.

Autor: (jaz)

Dary do pary

Pobierali się w roku przemian politycznych, z których na pierwszy plan wybiły się czystki żydowskie wypominane nam do dzisiaj nie tylko przez rezygnujących z polskości. Im w głowie nie była jednak polityka, a ślub i wesele. Tym bardziej, że niektórzy kawalerowie sięgali już trzydziestki, a panny też nie chciały czekać na lepsze szczęście. Nie pomyliły się, a po 50 latach nie ominęły ich zaszczyty i podwójne dary…  

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

DNA włamywacza

Dzięki śladom DNA policjanci z komisariatu w Stanisławowie ustalili podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Dobre, gdzie sprawcy włamywali się do budynków pod nieobecność właścicieli i kradli wyposażenie, drobny sprzęt elektryczny i narzędzia.

Autor: (kpp)

Mlęcin zanęcił

Każdy czas i miejsce są dobre do uczczenia odrodzonej ojczyzny. Także w kontekście lokalnym, co czują społeczności aktywnych wsi. Należą do nich niewątpliwie druhowie z Mlęcina, którzy 1 grudnia postanowili dać upust swego patriotyzmu…  

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Polonez dla Polski

Jak co roku, mieszkańcy gminy Dobre uczcili Narodowe Święto Niepodległości zbierając się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego dłuta Konstantego Laszczki. Złożono pod nim biało-czerwone wieńce od władz gminy, radnych powiatu oraz mieszkańców. 

Autor: (ams)

Spłonęła w mieszkaniu

We wtorek 30 października w bloku położonym przy ul. Jana Kilińskiego w Dobrem doszło do pożaru. Ogień pojawił się na drugim piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całe mieszkanie. 

Autor: (kpp)

Oklaski dla Laszczki

W słoneczną niedzielę 14. października odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Społecznego Muzeum im. Konstantego Laszczki w Dobrem

Autor: Anna i Piotr Sikorscy

Kamienne szeregi

– Szkoła w Górkach, to szkoła rodzinna. Skąpana w zieleni lasów, otoczona niezwykle pięknym krajobrazem kształci podopiecznych w duchu wartości dziś najważniejszych – mówiła Renata Osica-Duszczyk – dyrektor Publicznej Szkoły im. Szarych Szeregów. Obchody 70-lecia istnienia placówki, a także 15-lecie nadania jej imienia i sztandaru, były doskonałą okazją do głoszenia peanów na cześć szkoły.

Autor: Łukasz Kuć

Pijany ciągnął pijanego

Na mińskiej obwodnicy doszło do kuriozalnej sytuacji. 30-letni mieszkaniec gminy Dobre w pewnym momencie stracił panowanie nad osobową Hondą i uderzył w bariery energochłonne. Nie mogąc kontynuować jazdy, zadzwonił do swojego 25-letniego sąsiada, aby ten go zholował.

Autor: (kpp)

Płonące stodoły

W piątek 21 września w gminie Dobre doszło do dwóch pożarów. W obu przypadkach paliła się stodoła. Wczesnym popołudniem wpłynęło zgłoszeni z Ryni, gdzie strażakom udało się częściowo uratować budynek, a także zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski budynek gospodarczy.

Autor: (kpp)

Z Ładzynia do Dobrego

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką wrzesień to czas na wznowienie spotkań z młodzieżą szkolną. Na początek mundurowi udali się do Ładzynia i Dobrego.

Autor: (kpp)

Odsłony plonów

Pogoda dopisała, a po ostatnich deszczach plac targowy w Dobrem miał wręcz idealną nawierzchnię. Tam właśnie w niedzielę 2 września jak co roku zorganizowano dożynki gminno-parafialne. Obchody rozpoczęły się w południe uroczystą mszą w intencji rolników. Korowód dożynkowy liczył tylko trzy wieńce, a starostowie z wójtem jechali na plac wolantem. Za nimi dobrzanie, mieszkańcy gminy i długi sznur samochodów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dobre pożarów

W Rąbierzy-Kolonii miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego – pustostanu, który w wyniku działania ognia uległ całkowitemu spaleniu.

Autor: (kpp)

Długi posługi

To nie pomyłka, a tylko zbieg różnych okoliczności. Rzeczywiście strażacy z gminy Dobre obchodzili swe święto w Czarnogłowiu, ale tylko ich prezes i gminni urzędnicy wiedzą, dlaczego piszemy o nich dopiero w sierpniu. Jednak trzeba, bo czarnogłowianie zasłużyli nie tylko na strażacką pochwałę...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Salwy pamięci

Jedna z sierpniowych niedziel w Gęsiance jest zawsze wyjątkowa. To wtedy przy pomniku bestialsko zamordowanych w 1944 roku cywilów zbierają się wszyscy, w których umysłach ta wojenna tragedia pozostawiła niezatarty ślad...

Autor: Łukasz Kuć

Wskoczył na samochód

Zarzut uszkodzenia mienia i obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Dobre. W niedzielę 8 lipca na ulicy Rynek w Dobrem uszkodził on stojące tam auto.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [12]