Bożonarodzeniowy kiermasz połączony z programem artystycznym przygotowanym przez GOK w Dobrem to już lokalna tradycja. Spotkanie w strażnicy OSP tradycyjnie rozpoczął wójt Tadeusz Gałązka. Następnie scena należała do uczestników zajęć artystycznych GOK.

Elfia wizyta

Elfia wizyta

Jako pierwsza wystąpiła grupa kolędników „Bez Nazwy”, która w tym roku reprezentowała gminę Dobre na korowodzie kolędowym w Kałuszynie, zajmując II miejsce. Po międzypokoleniowej grupie scenę przejęły dzieci oraz młodzież prezentując piękne świąteczne występy.
Na tegorocznym spotkaniu nie zabrakło wystawców z rękodziełami, świątecznymi ozdobami i smakołykami. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać miniopery Miłosza Bembinowa „Dzieciaki #2022 Niesamowita Solaris i Łukasiewicz”, opowiadającej o wynalezieniu lampy naftowej przez wybitnego polskiego wynalazcę i przedsiębiorcę Ignacego Łukasiewicza. Wystąpili sopranistka Anna Farysej i kwartet smyczkowy THE TIME QUARTET. Koncert zorganizowała Fundacja „Czas Sztuki” w ramach wydarzenia Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego. Ostatnim punktem spotkania była wizyta Elfa z listem od świętego Mikołaja i upominkami od niego.

Numer: 51/52 (1262/1263) 2021   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *