Archiwum

Samochodowi złodzieje

W poniedziałek, 12 marca kryminalnym udało się rozwikłać kilka spraw dotyczących włamań do samochodów, które miały miejsce na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku.

Koniec rozbójników

Policyjnymi dozorami, objął prokurator dwóch mieszkańców dębskiej gminy, którzy w rejonie dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim pobili i okradli wracającego do domu 27-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego.

Podwójny występek

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zajęli się zatrzymaniem sprawcy rozboju w wyniku którego pewien mińszczanin stracił nie tylko telefon komórkowy, ale też kilkaset złotych w gotówce.

Wyznacz sobie cel

Wiosna to czas pozbycia się nie tylko zimowych rękawiczek, kurtek czy płaszczy, ale także...zbędnych kilogramów. Co więcej, dla większości z nas data 21 marca to czas rozpoczęcia walki o odzyskanie formy oraz smukłej sylwetki. Z myślą o wszystkich, którzy chcą wygrać wiosenną batalię, przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek

Mania tytułów

Im więcej czasu upływa od rozpoczętej w 1989 roku transformacji ustrojowej, tym coraz więcej jawi się polityków, do których jak pijawki przylegają tytuły i stanowiska. Co dziwne, wielu dziennikarzy miast tytułomanię zwalczać, używa byłych tytułów, częstokroć przez samych interlokutorów zapomnianych lub nie chcących z racji „zasług” przypominać sobie byłych stanowisk

Zalewa w Mlęcinie

Ruszyła odwilż i zaczęły się kłopoty z nadmiarem wody – która dzięki wspaniałej inwestycji przeprowadzonej przez gminę Dobre tj. naprawy starej drogi w kierunku Adamowa – zalewa nas.

Ścigany za kratkami

Kryminalni z Mińska zajęli się realizacją listu gończego, wydanego przez sąd rejonowy za 33-letnim Januszem L.

Zastraszali kolegów

Z policyjnych analiz wynika, że od października ubiegłego roku w jednym z mińskich gimnazjów nieletni zastraszali nie tylko swoich rówieśników, ale przede wszystkim młodszych kolegów.

Sami ujęli

Zbliżała się godzina czwarta nad ranem. Na jednej z sulejóweckich ulicy rozległy się dziwne hałasy, które usłyszało dwóch mieszkańców.

Tropem złodzieja

Późnym wieczorem, policjanci z prewencji, którzy patrolowali sulejóweckie ulice, otrzymali wezwanie, że nieznany sprawca z prywatnej posesji, ukradł rower i kosiarkę.

Napadli w Stojadłach

W czwartek, 1 marca na parkingu przed restauracją w Stojadłach dwóch mężczyzn zaatakowało klienta lokalu, który niósł ze sobą pneumatyczną wiatrówkę.

Napastnik schwytany

Kryminalnym z Mińska udało się rozwiązać sprawę napadu na jeden ze sklepów spożywczych w stolicy powiatu. Zdarzenie miało miejsce 17 lutego tego roku.

CKU nie zapomni

Szanowna Redakcjo chciałabym podzielić się z czytelnikami swoimi refleksjami, jakie nasunęły mi się po ostatniej sesji Rady Powiatu mińskiego – 29 lutego. Odkąd dowiedziałam się o reorganizacji sieci szkół ponadgimnazjalnych, staram się być obecna na wszystkich posiedzeniach, na których ważą się losy trzech bliskich memu sercu placówek. Moja starsza córka ukończyła liceum w Siennicy, młodsza technikum w Janowie, a ja jestem słuchaczką CKU, gdzie zdałam maturę i kontynuuję naukę w szkole policealnej

Kradną z obwodnicy

Od kilku tygodni policjanci z komisariatu w Dobrem notowali więcej zdarzeń w okolicach budowy obwodnicy Mińska.

Noże z piwnic

Kryminalni próbowali rozwiązać sprawy włamań do piwnic w Mińsku. Z jednej z nich skradziono dość charakterystyczne przedmioty – trzy noże reprezentacyjne armii nepalskiej.

Trudy miłości

Małgorzata Sulewska jest z wykształcenia pedagogiem, a z zamiłowania poetką i instruktorką teatralną. Zanim udało się jej ustalić kierunek życiowej drogi, zainteresowania prowadzały ją po wielu ścieżkach. Studiowała weterynarię, kulturoznawstwo, handel zagraniczny, języki obce… Dziś najważniejszym wyzwaniem jest dla niej obarczony zespołem Aspergera syn Paweł, o którym opowiada Teresie Romaszuk

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [107]