Archiwum

Uczą i cieszą

W piątek, 13 kwietnia 2012 r. już od godziny 9.00 sala gimnastyczna Chemika zaroi się od trzecich klas gimnazjalistów. Jest ich w tym roku 150 mniej, więc tym bardziej mogą wybierać wśród ofert szkół ponadgimnazjalnych – od liceów po zawodówki. Wszystko będą mieli podane na wyciągnięcie ręki i tylko od ich wyczucia zależy, po jaką ofertę sięgną i którą ostatecznie wybiorą. Ważne, by wybrali szkoły, które...

Nie marnuj jedzenia

Marnowanie żywności to problem wielowymiarowy, o negatywnych skutkach ekologicznych, społecznych oraz finansowych. Wyrzucając jedzenie marnujemy nie tylko produkt spożywczy. Bezużyteczne staja się wówczas wszystkie nakłady związane z jego produkcją, transportem, zakupem oraz przechowywaniem. Wytwarzamy więcej odpadów i zwiększamy emisje gazów cieplarnianych

Kurier w zasadzce

Policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw akcyzowych próbowali namierzyć kuriera tytoniowej kontrabandy, który przywoził papierosy do Mińska Mazowieckiego.

Spuścili paliwo

W środę, 28 marca policjanci z komisariatu w Mrozach patrolowali rejon autostrady A2 niedaleko Kałuszyna.

Znaleźli złodzieja

W szkolnym internacie przy ulicy Budowlanej w Mińsku grasowali złodzieje. Nieznani sprawcy ukradli z niego prywatnego laptopa, a ich namierzeniem zajęli się kryminalni.

Śmiertelnie potrącił

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 21-letniego Sebastiana G., który potrącił 46-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku.

Pożar w bloku

W piątek, 30 marca w Mińsku przy ul. Kopernika miał miejsce pożar w pomieszczeniu kuchennym w budynku wielorodzinnym.

Rozbójnicy za kratkami

W ostatnim tygodniu policjanci dwukrotnie zatrzymywali sprawców rozbojów. Pierwszego szukali w związku z rozbojami dokonywanymi na terenie Mińska.

Napadli przy PKP

We wtorek, 13 marca na mińskim dworcu kolejowym dwóch nieznanych pijanych mężczyzn zaczepiło przechodnia, po czym przewrócili go i ukradli mu pieniądze oraz telefon komórkowy.

Raporty z sieci

Nie każda szkoła wyższa reaguje na wezwania nowej rzeczywistości. Jeśli już, to bardziej w aspekcie technologicznym a mniej społecznym. Mińska WSNS przy współpracy ze starostwem zauważyła potrzebę wymiany poglądów z fachowcami, którzy badają wpływ wirtualu na świat realny. To oni na specjalnie zorganizowanym spotkaniu odpowiadali na pytania, jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą obie rzeczywistości, których musimy być świadomi

Modernizacja i rozbudowa obiektów Zespołu Szkół w Mrozach

Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu przez Gminę Mrozy środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Działania 7.2. Infrastruktura służąca edukacji na złożony projekt pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, młodzieży z terenów wiejskich oraz poprawa oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców gminy przez modernizację i rozbudowę istniejącej bazy sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach”

Polityka Romejki

Piszę ten list w nawiązaniu do ostatniego artykułu, jaki ukazał się w 11 numerze waszego tygodnika. Kiedy wykupiono Co słychać? czytano go na oddziałach. Na chirurgii dyrektor Romejko zabronił czytać te – jak powiedział – głupoty. A może bzdurą jest też artykuł, kiedy wypowiadał się jako nowy szef ZOZ-u, jak to on poodkurza narzędzia z szaf bloku operacyjnego i zaprowadzi porządek w szpitalu...

Znowu śmietnik

Przesyłam panu fotografie nielegalnego składowania, jak i utylizacji odpadów przemysłowych na granicy z rezerwatem przyrody w Wólce Dłużewskiej.

Pomagali w lubelskiem

W środę, 14 marca w efekcie pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zarzuty usłyszało czterech mężczyzn oskarżonych o usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu oraz zabór dwóch pojazdów na terenie gminy Włodawa.

Firmowi złodzieje

Halinowscy policjanci namierzyli dwóch mężczyzn, którzy z terenu jednej z firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przez kilka dni wynosili butle gazowe, maczety do cięcia prostowników i przedłużacze elektryczne.

Agresor

Mińscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Latowicz, który dokonał rozboju w jednym z salonów gier w Mińsku Mazowieckim.

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [107]