Niebezpieczne rewiry

W ostatnim tygodniu policjanci dwukrotnie zatrzymywali sprawców rozbojów. Pierwszego szukali w związku z rozbojami dokonywanymi na terenie Mińska.

Rozbójnicy za kratkami

Niebezpieczne rewiry / Rozbójnicy za kratkami

Jak ustalono Grzegorz W., żądając wydania pieniędzy zastraszał sprzedawczynie nożem. W związku z tą sprawą zwiększono liczbę patroli w miejscach, gdzie mogło dojść do kolejnego przestępstwa. Szczególnym nadzorem objęte zostały małe sklepy w mieście. Dodatkowo został opracowany portret pamięciowy napastnika. Prowadzone na taką skalę działania w niedługim czasie przyniosły efekt. W środę, 21 marca sprawca rozbojów został zatrzymany. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec Warszawy Grzegorz W. Do chwili obecnej mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty, za które grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Trwają również czynności dowodowe mające na celu wyjaśnienie udziału Grzegorza W. w ewentualnych podobnych przestępstwach dokonywanych na terenie powiatu. Sąd uwzględniając materiał dowodowy, przychylił się do wniosku policji i prokuratury, i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Aresztem dla sprawcy zakończyła się też druga sprawa dotycząca rozboju dokonanego w środę, 21 marca w Sulejówku przy ul. Sienkiewicza. Tego dnia ok. godz. 19.00 napastnik użył przemocy, aby ukraść torebkę, jadącej rowerem kobiecie. Działania podjęte bezpośrednio po zdarzeniu doprowadziły do szybkiego zatrzymania trzech mieszkańców Sulejówka. Jeden z nich – Paweł M. wcześniej już notowany w związku z popełnieniem podobnych przestępstw, decyzją sądu został aresztowany.

Numer: 2012 13Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *