Archiwum

Bez zabezpieczenia

Niemal milion złotych kosztuje II etap budowy placu zabaw w miejskim parku. Zabawki cieszą najmłodszych, niestety dorośli nieco lekkomyślnie ulegają pokusie kolorowych sprzętów, pozwalając dzieciom na beztroską zabawę. Urządzenia choć kiepsko, a wręcz wcale nie zabezpieczone, nie są jeszcze oddane do użytku, tym samym zabawa na nich może okazać się niebezpieczna

Ruszyły maszyny

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o transformacji, jaka czeka plac przed dworcem kolejowym PKP w Mińsku. W zasadzie trudno wyjaśnić, dlaczego od czasów towarzysza Wiesława Gomułki w zakresie poprawy wyglądu nie działo się tam nic

Żegnali Nagrabę

W Dłużewie pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły odbyły się półkolonie dla dzieci z Dłużewa i okolicznych wiosek. Pogoda dopisywała, więc mogli zrealizować cały program pod hasłem bezpiecznych, sportowych i artystycznych wędrówek po Dłużewie i Mazowszu śladami przeszłości. Przy okazji podziękowali dyrektor Nagrabie za 12 lat poświęconych dłużewskiej szkole

Nowe ścieki

W przedsięwzięciach gospodarczych gminy Kałuszyn problem sanityzacji należy do priorytetowych. Pod koniec grudnia 2007 roku opracowany został optymalny wariant rozwiązania gospodarki ściekowej dla całej gminy. Na sesji Rady Miejskiej burmistrz Marian Soszyński złożył radnym i sołtysom obszerną informację na ten temat

Mieszkańcy ujęli...

Policjanci wielokrotnie przestrzegali mieszkańców powiatu przed domokrążcami, którzy szukają łatwej okazji do popełnienia przestępstwa. Pozostawione bez opieki wartościowe przedmioty, pieniądze, biżuteria  czy też sprzęt elektroniczny są często celem złodziei.

Pijani sąsiedzi

Na Trakcie Brzeskim doszło do kolizji drogowej. Na zaparkowaną na poboczu mazdę najechał volkswagen transporter. Na miejsce wezwano patrol policji. Okazało się, że kierowca z volkswagena, 38-letni obywatel Ukrainy ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Wjechał w radiowóz

Było już po północy. Kierowca citroena na ulicy 1. PLM w Mińsku Mazowieckim wymusił pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka radiowozie i uderzył w policyjny wóz.

Osobiste porachunki

Późną nocą nieznany mężczyzna podjechał skuterem pod prywatną posesję w Sulejówku, rzucił w BMW butelką z łatwopalnym płynem i uciekł.

Cementowy kierowca

Policjant z żandarmem patrolowali teren Stanisławowa. Ich uwagę przykuło daewoo tico, które praktycznie tarło podwoziem o asfalt. Auto wyładowane było po sam sufit podejrzanymi workami. Wciśnięty między te pakunki drobnej postury kierowca z trudem prowadził samochód. Daewoo zatrzymano do kontroli.

Edukacja zawodowa

Już 665 uczniów zdobyło dodatkowe kwalifikacje w ramach prowadzonego przez miński Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy projektu „Edukacja w naszej szkole szansą na zdobycie ciekawego zawodu i dodatkowych kwalifikacji”

Samochodem na wakacje...

Wakacje – to chyba najlepszy moment na długo oczekiwany odpoczynek. Jak odpoczywać, to najlepiej z dala od domu, nad morzem, w górach, nad jeziorem. A że w pewnym okresie życia człowiek staje się coraz bardziej wygodny (albo leniwy), to nie wyobraża sobie wyjazdu na urlop innym środkiem lokomocji niż samochód

W gąszczu wielości

Przez dwa dni w Mrozach działo się dużo już od rana. Oczywiście, sobota to koszykówka uliczna, rajdy rowerowe przyciągające zawsze dużą liczbę uczestników, a także wyścig kolarski i nowość, czyli pokazy siłaczy, którzy dźwigali, wyciskali, a nawet przeciągali samochód. Niedzielę wypełniły występy sceniczne z koncertem Kasi Kowalskiej i laserami

Ekonomiści gotowi do pracy

Nowe umiejętności, o których część uczniów może tylko pomarzyć, zdobywają uczestnicy projektu edukacyjnego „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy”

Pijany nastolatek

Sezon motocyklowy i rowerowy już w pełni. Nastolatkowie, którzy jeżdżą na skuterach, podobnie jak ich starsi koledzy, którzy dosiadają mocniejszych motocykli, powinni w równy sposób przestrzegać przepisów drogowych.

Dorwali poszukiwanego

Policjanci z Halinowa otrzymali do realizacji list gończy wydany przez sąd w Wejherowie za 33-letnim Michałem M. Z policyjnych informacji wynikało, że mężczyzna może ukrywać się na terenie halinowskiej gminy.

Przestępcza droga

Kryminalni z Mińska zajęli się zatrzymaniem sprawcy rozboju, w wyniku którego pewien mińszczanin stracił nie tylko telefon komórkowy, ale też kilkaset złotych w gotówce. Zebrane przez funkcjonariusze informacje wskazywały na to, że sprawcą tego przestępstwa mógł być 25-letni Mariusz K.

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [107]