Moto-przewodnik

Wakacje – to chyba najlepszy moment na długo oczekiwany odpoczynek. Jak odpoczywać, to najlepiej z dala od domu, nad morzem, w górach, nad jeziorem. A że w pewnym okresie życia człowiek staje się coraz bardziej wygodny (albo leniwy), to nie wyobraża sobie wyjazdu na urlop innym środkiem lokomocji niż samochód

Samochodem na wakacje...

Co może nam zepsuć długo planowany wakacyjny wyjazd? Jasne, awaria samochodu. Samochód osobowy średnio składa się z kilkuset tysięcy części i trudno jest założyć, że mimo starań, uda się wyeliminować każdy defekt. Przed wyruszeniem w daleką podróż większość chyba kierowców zwraca uwagę na stan techniczny swojego pojazdu. Przy tej czynności warto także zwrócić uwagę, czy posiadamy wszystkie niezbędne elementy wyposażenia auta i jaki jest ich stan.
Zagraniczny wyjazd staje się wśród naszych rodaków coraz popularniejszym sposobem spędzania urlopów. Szczególnie po otwarciu granic, po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej, a następnie do strefy Schengen. Co kraj, to obyczaj... to przysłowie zna chyba każdy, kto choć raz w swoim życiu wybrał się za granice naszego kraju. Nie tylko np. pora picia herbaty w Wielkiej Brytanii czy popołudniowa sjesta w Hiszpanii wyróżniają te kraje na tle innych państw europejskich.
Biorąc udział w wypadku lub będąc jego świadkiem powinniśmy działać szybko i fachowo. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić na czas pomoc ofiarom wypadku. Stało się. Zdarzył się jeden z najgorszych scenariuszy wakacyjnego wyjazdu - wypadek lub awaria za granicą. Pierwsze pytania jakie nasuwają się po tak nieprzyjemnej sytuacji to: „Co zrobić? Jak poradzić sobie z tym problemem?” Śpieszymy z wyjaśnieniem... Awaria, wypadek, kradzież skutecznie mogą zepsuć cały nastrój związany z naszym wakacyjnym wyjazdem samochodem. Jeśli decydujemy się zabrać na wakacje swojego pupila, to pamiętajmy, że trzeba się troszczyć o niego nie mniej niż o dziecko. Zwierzę musi mieć jak najbardziej komfortowe warunki, ponieważ długa, wakacyjna podróż jest przeważnie dla niego drogą przez mękę. Miejmy to na uwadze, ponieważ pies czy kot nam sam tego nie powie.
Przed nami długo oczekiwany wyjazd na wymarzony urlop. Jeszcze tylko szybkie spakowanie naszych rzeczy i w drogę. No właśnie, a co jeśli okaże się, iż zmieszczenie wszystkiego do naszego samochodu wcale nie jest takie proste. Długa droga, setki kilometrów, często w palącym słońcu, duży ruch na drodze – to wszystko wpływa na witalność i koncentrację kierowcy. Poza przygotowaniem samochodu do podróży pamiętajmy także o swojej kondycji. (www.motoekspert/mojeauto.pl)

Numer: 2012 27Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *