Archiwum
Późnym wieczorem, 27 lutego do jednego z gabinetów dentystycznych przy ulicy 11 Listopada w Mińsku Mazowieckim wszedł młody mężczyzna.
Kryminalni zatrzymali 29-letniego Jakuba P. - karanego wcześniej za kradzieże mińszczanina.
Młodszy aspirant Adam Król jest mieszkańcem mińskiej gminy. Ma żonę i dwie córki.
W miniony weekend doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Pierwsze miało miejsce w piątek, 29 lutego na drodze nr 637 w Stanisławowie.
Podchmielony mieszkaniec gminy Halinów, 46-letni Zbigniew K. z niewyjaśnionych pobudek włamał się do garażu na jednej z prywatnych posesji.
Jak się okazuje gminy czy miasta mają niemałe długi. W niektórych systematycznie, co roku, kwoty spadają, by w prognozowanym (czy to 2015 czy 2025) osiągnąć stan zerowy. Nie wszędzie tak jest, bo niekiedy inwestycje dopiero się rozkręcają i niezbędne są kredyty czy pożyczki. My sami najczęściej bierzemy je na mieszkania, auta, naukę. Ale według czytelników kredyty to pułapka. Czy nasze gminy i miasta wpadły w nią bardzo głęboko?
Medycyna tybetańska jest systemem medycznym o jednej z najdłuższych tradycji na świecie. Jej początki są datowane na ok. 500 r. p.n.e. Jest powszechnie stosowana od tysięcy lat w Tybecie, Chinach, Indiach, Mongolii oraz na części terytorium Rosji. Duży wpływ na rozwój medycyny tybetańskiej miał buddyzm oraz hinduska medycyna, czyli ajurweda. Tybetańczycy posiadają doskonałą znajomość anatomii. Według tamtejszej tradycji pierwszym schorzeniem była niestrawność, a pierwszym lekarstwem gorąca woda
Mińscy dzielnicowi otrzymali bardzo poważne zlecenie. Do komendy zadzwonili roztrzęsieni rodzice 42-letniego Zbigniewa M., który wszczął w domu pijacką burdę, grożąc najbliższym pozbawieniem życia.
W piątek na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do kraksy ciężarówki Iveco, wiozącej żwirek dla kotów, którą kierował 50-letni obywatel Białorusi.
Mińska policja poszukuje sprawcy napadu na stomatologa, do którego doszło przy ulicy 11 Listopada w Mińsku 27 lutego około godziny 21.00.
Sierżant Paweł Florczuk mieszka w Siedlcach wraz z żoną i dzieckiem i codziennie dojeżdża do Mińska, gdzie pracuje 4. rok. Pod jego nadzorem jest rejon nr 4, który obejmuje centrum Mińska Mazowieckiego, czyli m.in. główne ulice Kościuszki, Warszawska i Siennicka aż do torów (czyli szkoła, dwie komendy i także nasza redakcja).
Na czwartkową sesję rady mińskiej gminy przybył I zastępca komendanta powiatowego policji w Mińsku Mazowieckim, nadkom. Robert Kokoszka, który przedstawił wykład „Bezpieczeństwo Publiczne w Gminie Mińsk Mazowiecki w 2007 roku”.
Mówi się, że mężczyźni są z Wenus, a kobiety z Marsa. Oni silni, odważni, kobietki kruche i słabe. I do tego postrzegane jako kury domowe! Ten obraz jednak zmienia się bardzo dynamicznie. To płeć żeńska bierze stery w swoje ręce – godzi i pracę, i obowiązki domowe, jest ambitna, wykształcona, wie czego chce, często nawet studiuje. Wtedy jest spełniona. Według czytelników kobieta powinna być wierna i czuła. A jak kobiety widzą mężczyźni?
19 lutego dzięki wspólnej akcji dzielnicowych i sekcji do walki z przestępczością gospodarczą z komendy w Mińsku Mazowieckim zlikwidowana została nielegalna rozlewnia alkoholu w miejscowości Zakole Wiktorowo.
Z niedzieli na poniedziałek do jednego z pomieszczeń gospodarczych na posesji przy ul. Pokoju w Mrozach włamał się złodziej.
Młodszy aspirant Andrzej Kowalski służy w policji już 15 lat. Jako dzielnicowy pracuje w Mińsku 4 lata.