Archiwum
Od dziś zaczynamy prezentację dzielnicowych w Mińsku. To właśnie do nich mieszkańcy mogą dzwonić ze swoimi problemami, dlatego spróbujemy pokrótce przybliżyć ich sylwetki i przemyślenia
Młodszy aspirant Wojciech Trochim jest prywatnie 40-letnim kawalerem, a w policji pracuje od 7 lat.
Największe problemy w rejonie: odnotowuję drobne kradzieże, głównie złomu i elementów metalowych, zdarzają się też interwencje domowe związane z rodzinnymi kłótniami.
Wtorkowe, spokojne popołudnie zakłóciły nagle odgłosy policyjnych kogutów i karetki pogotowia, które rozbrzmiały pod mińskim starostwem.
Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Jaczewku koło Dobrego, kiedy to mieszkaniec tej miejscowości zaniepokojony odgłosami dochodzącymi ze stodoły sąsiada postanowił sprawdzić ich przyczynę.
W środę, 5 października w Mińsku na ul. Jagiellońskiej podczas wykonywania wykopu doszło do uszkodzenia linii przesyłowej gazu średniego ciśnienia.
Blisko dwa lata trwa realizacja projektu edukacyjnego „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W styczniu 2012 roku ruszy jego ostatnia, trzecia edycja. Liderem projektu jest Joanna Kowalska – Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Mińsku Mazowieckim. Partnerem przedsięwzięcia – Powiatowy Urząd Pracy, którym zarządza Grażyna Borowiec
Policjanci z Mińska poszukują Izabelę Siwkowską, 17-letnią mieszkankę Okuniewa, która 16 września wyszła z domu i do dnia dzisiejszego nie wróciła, nienawiązując kontaktu z rodziną.
Niewybuchy wiele lat potrafią tkwić głęboko pod ziemią. Co jakiś czas dają jednak o sobie znać. Z policyjnych statystyk wynika, że na ślad niewypałów najczęściej trafiają robotnicy, pracujący na budowach.
Policjanci z komisariatu w Dobrem otrzymali zgłoszenie od kierowcy ciężarówki jadącej drogą krajową nr 50, że w Ładzyniu dwóch wyrostków rzuciło w samochód kamieniami.
Od dłuższego czasu na rynkach i targowiskach powiatu mińskiego pojawiały się podrabiane towary. Proceder ten dotyczył głównie elektronarzędzi, w tym pilarek i agregatów prądotwórczych.
Policjanci, którzy na co dzień ścigają handlarzy „lewym” spirytusem, zdobyli informacje na temat ukrywania spirytusu bez znaków skarbowych w jednym z domów jednorodzinnych w Mińsku, przy ulicy Wielkopolskiej.
Pewien kierowca zatrzymał swój samochód na stacji paliw w Jędrzejowie i poszedł skorzystać z łazienki, a następnie wyruszył w dalszą podróż. Po jakimś czasie przypomniał sobie, że w toalecie zostawił portfel z dokumentami i kartą bankomatową.
Po objęciu przez Arkadiusza Śliwę urzędu burmistrza Sulejówka mówił on w rozmowie z „Co słychać?”, że chce doprowadzić do otwarcia Domu Kultury w Sulejówku. O kulturalnych spóźnieniach i nie tylko, rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz
Zaginięcia osób to dla ich bliskich ogromna tragedia. Niestety, przeżywa ją coraz więcej rodzin, bo lista zaginionych sukcesywnie się powiększa. W ostatnim tygodniu trafili na nią 25-letnia Teresa Bogusz i 46-letni Maciej Maciończyk.
Na początku września w cegłowskim Podcierniu doszło do wypadku z udziałem 14-letniej rowerzystki. Drogowy pirat – jak przypuszcza policja – prawdopodobnie pijany potrącił dziewczynkę i uciekł.
Przypadek sprawił, że w ręce lokalnych stróżów prawa zamiast pojedynczego kryminalisty wpadło aż dwóch. Jednym z nich był 55-letni Adam B. ścigany listem gończym.