Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Maluchy na parkiecie

Blisko 180 dzieci wzięło udział w I edycji turnieju tańca „Mój pierwszy krok”, który odbył się w nowej sali Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie. Zawody były dedykowane najmłodszym adeptom sztuki tanecznej z klas I –III szkół podstawowych i przedszkoli.

Autor: (opr. jk)

Przyłapany w akcji

Halę magazynowo-produkcyjną przy ulicy Dźwigowej w Mińsku ostatnio upodobali sobie złodzieje kabli, rur i elementów metalowych. Policjanci z wydziału prewencji postanowili zatem zwiększyć patrole w tamtym rejonie.

Autor: (kpp)

W dwudziestce

W dwudziestce Powiat otwocki zajął wysokie 19 miejsce w corocznym Rankingu Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów, uzyskując 9295 punktów. W rankingu wzięto pod uwagę 30 powiatów powyżej 120 000 mieszkańców z całej Polski.

Autor: (opr. jk)

Nielegalny kurier

Zarzut przewożenia papierosów bez akcyzy usłyszał 39-letni Sławomir Ł. z Wołomina, który wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Dobre. Policjanci z dobrzańskiego komisariatu zatrzymali jego volkswagena golfa w okolicach Papierni.

Autor: (kpp)

Historia żywa

W tym roku przypada 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W całej Polsce organizowane są obchody tego wydarzenie. Siedlce również pamiętały o powstańcach.

Autor: Kamila Jachimczyk

Wagary pod kontrolą

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: (kpp)

Zaciskanie pasa

W czwartek 17 stycznia w siedleckim magistracie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której podsumowano miniony rok i przedstawiono plany na przyszłość.

Autor: (opr. kj)

Wpadka złomiarzy

W ręce policji trafili kolejni amatorzy złomu i metali kolorowych – tym razem był to 20-letni Patryk K. z Mińska i jego 19-letni wspólnik Damian J. Mężczyzn udało się schwytać dzięki mieszkańcom gminy Jakubów, którzy widząc podejrzane osoby rozglądające się po prywatnych posesjach, zawiadomili stróżów prawa.

Autor: (kpp)

Skok na paliwo

Warszawiacy, 31-letni Artur D. i jego wspólnik 22-letni Mateusz L. ukradli łącznie prawie 90 litrów paliwa. Jednego dnia odwiedzili dwie stacje - w Otwocku i Stojadłach. Za drugim razem zaliczyli wpadkę - zatrzymała ich mińska drogówka.

Autor: (kpp)

Powaby ubawów

Zostało około stu dni do matury. Jak najlepiej wykorzystać ten czas i przygotować się do egzaminu dojrzałości? Według specjalistów najlepszym momentem na rozpoczęcie przygotowań była już jesień, zwłaszcza, że w ich ocenie na powtórkę materiału potrzeba co najmniej 350 godzin nauki. Teraz zostało połowę z odliczeniem czasu na bale studniówkowe i... orkiestrę Owsiaka. Na taki ubaw trzeba znaleźć trochę czasu...

Autor: WASZ REDAKTOR

Lęki burmistrza

Poniedziałek 14 stycznia nie był przełomowym dniem tegorocznej zimy, ale szczególnym dla mińskich radnych i burmistrza Jakubowskiego. Wszystko przez interpelacje i zapytania, które – jak nakazuje statut – trzeba traktować oddzielnie. Do tego przewodniczący Kulma nie pozwala się radnym rozgadywać, dając tylko pięć minut na problem, z którym radny zwraca się do władzy wykonawczej. To novum, ale nie ono stało się signum temporis styczniowej sesji

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kierowcy pod lupą

Co jakiś czas policjanci z mińskiej komendy organizują kompleksowe działania kontrolno-prewencyjne. Ich celem jest zwiększenie nadzoru nad miejscami, w których często popełniane są przestępstwa i wykroczenia.

Autor: (kpp)

Laury do wzięcia

Nie ma bardziej prestiżowej nagrody od powiatowej Laury, kobiety na tyle symbolicznej, co ciężkiej dzięki ołowiano-mosiężnej statuetce, którą po 10 latach jej edycji cieszy się ok. 70 osób z powiatu mińskiego. Przyszedł czas na jej 11 wydanie, czyli posiedzenie kapituły oceniającej w tym roku 35 nominatów. Znamy już ich nazwiska i nazwy podmiotów zbiorowych tj. przedsiębiorstw, instytucji, a nawet słynnych nie tylko w powiecie przedsięwzięć

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Głupota na przejeździe

Widok jaki ukazał się mieszkańcom Sulejówka i kierowcom na strzeżonym przejeździe kolejowym, nie jednego wstrząsnął. Dwaj kierowcy cudem uniknęli tragedii. O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania „Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i Żyj”, który trwa od 2005 roku.

Autor: (kpp)

Dębowe wariacje

Ekonom rośnie w silę liczb i jakości. Moc ilościowa to aż siedem klas maturalnego rocznika, a jakościowa objawiła się zwycięskimi miejscami w rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Jak nie podkreślić takiego sukcesu na balu studniówkowym, który w minioną sobotę przeżywali maturzyści, nauczyciele, a może najbardziej rodzice. Było ich tak wielu, że nie mieścili się w wielkiej sali zajazdu... Pod Dębem. Tylko tam – zdaniem rady rodziców – były możliwe tak potężna harce na 200, a może i więcej par

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Rabusie w akcji

W poniedziałek, 11 lutego nieznany złodziej wykorzystał nierozwagę kierowcy i ukradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi z mercedesa zaparkowanego przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      708   |   709   |   710   |   711   |   712      »      [754]