Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szczyty limitów

Przyjęcie budżetu gminy Dobre na 2020 rok przebiegło w wyjątkowo spokojnej i zgodnej atmosferze. Nie dość, że radni nie mieli żadnych uwag do przedstawionego planu finansowego, to jeszcze przyjęli go jednogłośnie. Może dlatego, że w nowym budżecie znalazło się wszystko, na co w tej chwili może pozwolić sobie dobrzański samorząd…

Autor: (łk)

100-latka z Kiczek

Wójt gminy Cegłów wraz z kierownik GOPS udał się do domu opieki w Trzciance. To tam obecnie przebywa Wanda Antosiewicz – mieszkanka gminy Cegłów, która właśnie 20 stycznia skończyła 100 lat.

Autor: (łk)

Pierwszy noworoczny

Po raz pierwszy w gminie Dobre zorganizowano Spotkanie Noworoczne skierowane do seniorów, osób samotnych, niepełnosprawnych i chorych. Z inicjatywąwyszedł wójt Tadeusz Gałązka, który zaprosił liczne grono gości do wspólnej zabawy. W uroczystości wzięło udział ok. 150 osób. Wśród licznie przybyłych była senator Maria Koc, wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska, dobrzański proboszcz Grzegorz Chojnicki, wikary Michał Skierkowski oraz przedstawiciele sąsiednich gmin: Kinga Sosińska ze Stanisławowa oraz Bogusław Dziedzic i Krzysztof Domański z Jakubowa. W tym gronie zasiedli również: wicew&oacut

Autor: (łk)

Historie rodzinne

Kałuszyńskie spotkania z historią cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Może dlatego, że prowadzone są w profesjonalny sposób przez fachowców, z których jednym jest rodzimy historyk Andrzej Nowik.

Autor: (łk)

Puchar dla Halinowa

Dębska hala sportowa po raz kolejny stała się areną piłkarskich zmagań. Tym razem rywalizowali tam zawodnicy urodzeni w latach 2010 i młodsi. Wszystko w ramach zawodów Dębe Wielkie Winter CUP 2020, których organizatorem było Stowarzyszenia Sport4kids

Autor: (łk)

Ping-pong po siennicku

W hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siennicy zorganizowano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Siennica. Do rozgrywek skierowanych do mieszkańców gminy zgłosiła się imponująca liczba 89 graczy, którzy w ciągu pięciu godzin toczyli zacięte boje przy stołach do ping-ponga w sześciu kategoriach.

Autor: (łk)

Miński kickboxing

W Mińsku miał miejsce Ogólnopolski Turniej Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kikcboxingu. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Kamil Chłopik – właściciel Klubu Sportowego Walhalla Fight Club, trener kickboxingu. Jak mówił po skończeniu rywalizacji, tegoroczna impreza przebiegła spokojnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Autor: (łk)

Nojszewski w Pogoni

Janusz Nojszewski to kolejny zawodnik mińskiej Mazovii, którym zainteresował się klub z najwyższej polskiej półki. W dniach 7-11 stycznia brał on udział w testach w Pogoni Szczecin, czyli jednej z czołowych drużyn Ekstraklasy, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Autor: (łk)

La Flaca w Korei

Reprezentanci mińskiego Studia Tańca La Flaca wzięli udział w koreańskim tourné spektaklu Romeo i Julia. W spektaklu Teatru Tańca Caro wystąpili Jakub Chocholski i Kacper Sarna, a obok nich inni tancerze z Polski, a także Słowacji i Korei Południowej.

Autor: (łk)

Stołeczni do serca

Czwarta edycja Siatkarskiego Turnieju Wielkich Serc w Dębem Wielkim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawody organizowane przez dębski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sztab WOŚP Dębe Wielkie przyciągnęły aż 16 drużyn, które od wczesnych godzin porannych na trzech boiskach walczyło o miano tej najlepszej

Autor: (łk)

Powrót na boiska

Klubowa piłka nożna wraca na boiska powiatu mińskiego. Na razie w formie pierwszych treningów, które w lutym przerodzą się w mecze sparingowe.

Autor: (łk)

Para na filary

Podczas sesji budżetowej, która miała miejsce w grudniu, wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska pokusiła się o przedstawienie interesującej prezentacji. Zawarła w niej najważniejsze zadania, jakie ma do wykonania gmina Stanisławów w najbliższych latach…

Autor: (łk)

Matiz w stawie

Do niecodziennego zdarzenia doszło w mińskim parku. Wczesnym wtorkowym popołudniem pośród rosnącego tłumu gapiów strażacy wydobywali z wody zatopiony samochód. Jak się okazało, w środku nie było nikogo, a stojący na parkingu przy fontannie czerwony Daewoo Matiz po prostu stoczył się do pobliskiego stawu.

Autor: (łk)

Serwy młodzieży

W świątecznych nastrojach w dębskiej hali sportowej został rozegrany Świąteczny Turniej Siatkarski zorganizowany dla dzieci, które na co dzień trenują w sekcji siatkarskiej GOSiR Dębe Wielkie. W zawodach wzięło udział 18 graczy

Autor: (łk)

Szachy przed świętami

W grudniu w mińskim Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids zorganizowano coroczny Turniej Świąteczny dla uczestników Weekendowej Szkółki Szachowej Funny Kids. Został on rozegrany w dwóch grupach: grupie A – zawodników zaawansowanych i grupie B – zawodników dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szachami.

Autor: (łk)

Medalowy koniec

Zawodnicy mińskiego Grapplera i MKS MMA TEAM zawitali do Gliwic, gdzie zostały rozegrane Mistrzostwa Europy NO GI i Polish Open NE WAZA. Międzynarodowe zawody zostały przygotowane i zorganizowane przez Polski Związek Ju Jitsu. Wzięło w nich udział 400 przedstawicieli z różnych stron Europy: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Izraela.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [87]