CegłówCegłów sportowy

Specjalnością Cegłowa powoli staje się piłka ręczna, którą z powodzeniem uprawiają dziewczęta z klubu Jutrzenka. Niedawno miały okazję sprawdzić się w roli gospodyń I Majówkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt…

Ręczna Jutrzenka

Cegłów sportowy / Ręczna Jutrzenka

Turniej rozegrano na cegłowskiej hali sportowej 15 maja. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął poseł Daniel Milewski, głównym sponsorem była firma PZU oraz jej program Dobra Drużyna PZU, organizację wspomogły też: Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Przewóz osób Paweł Gujski oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Piasecznie, które przygotowało pyszne pierogi dodające sił zawodniczkom na boisku.
Do sportowych zmagań przystąpiło sześć drużyn. Były to: Pogoń Siedlce, Victoria Piaseczno, UKS Dwójka Małkinia Górna, Kadra Podlasia, Wisła Maciejowice oraz oczywiście UKS Jutrzenka-Junior Cegłów. Cały turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a mecze składały się z dwóch części po 12 minut.
Już od pierwszego gwizdka na boisku panowała zacięta walka między zawodniczkami. Każda dziewczyna starała się przyczynić do zwycięstwa swojej drużyny, dając z siebie maksimum zaangażowania.
Po całodziennej rywalizacji wyłoniła się wreszcie najlepsza ekipa. Została nią UKS Dwójka Małkinia Górna. Srebrne medale wywalczyły siedlczanki, zaś Victoria Piaseczno uzupełniła podium. Kadra Podlasia była czwarta, cegłowianki zajęły piątą lokatę, a ostatnie miejsce należało do Wisły Maciejowice.
Przyznano też nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Aleksandra Gut ze zwycięskiej ekipy. Królowa strzelczyń to Lena Baczyńska z Pogoni Siedlce, zaś najbardziej wartościową zawodniczką wybrano Maję Bankiewicz z Jutrzenki Cegłów.
Jak podają organizatorzy, wszystkie drużyny wyjechały z Cegłowa zmęczone, ale szczęśliwe. Okazja do rewanżu na pewno się trafi, bo działacze i sportowcy Jutrzenki zapowiadają, że na jednym turnieju na pewno się nie skończy.

Numer: 23/24 (1286/1287) 2022   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *