Dębe WielkieDębe Wielkie lekkoatletyczne

W drugi weekend czerwca w dębskiej hali sportowej miłośnicy królowej sportu, lekkoatletyki, szlifowali swoje umiejętności. To wszystko w ramach letniego campu szkoleniowego zorganizowanego przez GOSiR Dębe Wielkie oraz sekcje LA Race Fighter Junior. Koordynatorami wydarzenia byli dyrektor GOSiR Rafał Wtulich oraz trenerka LA i nauczycielka w-f w dębskiej podstawówce Olga Gazda…

Camp na hali

Dębe Wielkie lekkoatletyczne / Camp na hali

Uczestnikami weekendowego zgrupowania szkoleniowego było blisko 30 dzieci w wieku młodszym szkolnym. W zdecydowanej większości na co dzień uczęszczają one na zajęcia lekkoatletyczne w sekcjach GOSiR. Młodzi sportowcy w ubiegły weekend trenowali, jedli oraz spali w dębskiej hali sportowej – co już samo w sobie stanowiło dla nich nie lada atrakcję.
Program szkolenia szczelnie wypełniały zajęcia sportowe. Treningi prowadzili Rafał Wtulich oraz zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska Izabela Wiercioch. Na przestrzeni dwóch dni wykonali cztery jednostki treningowe nacechowane budowaniem koordynacji ruchowej, kształtowaniem szybkości oraz doskonaleniem poszczególnych elementów podczas biegów sztafetowych. Dzielni lekkoatleci podczas zajęć z ASG mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Była też szansa, aby pograć w popularnego ping-ponga.
W sobotę wieczorem, po intensywnym dniu, cała grupa mogła się zrelaksować w ramach wieczorku filmowego.
Lekkoatletyczny camp szkoleniowy stanowił doskonałe podsumowanie sezonu treningowego 2021/2022. Uśmiechy dzieci potwierdzają, że warto organizować takie zajęcia i już organizatorzy uspokajają, że z podobną propozycją wyjdą na początku kolejnego roku szkolnego.
Tymczasem GOSiR nadal zaprasza do udziału w zorganizowanych zajęciach biegowych dla przedszkolaków, juniorów oraz dorosłych. Oferta zajęć sportowych dostępna jest na FB GOSiR Dębe Wielkie.

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *