Powiat mińskiLigi piłkarskie 2021/2022

Kolejny sezon piłkarski za nami. Na pewno nie był on najlepszy dla drużyn z powiatu mińskiego – pomimo trzech wywalczonych awansów. Oczekiwania zawiodły zwłaszcza ekipy grające w IV lidze, a także Fenix Siennica, który jesienią rozbudził nadzieje kibiców, zaś w samej końcówce rozgrywek okręgówki zmarnował szanse na grę w barażach o V ligę…

Baraże pełne wrażeń

Ligi piłkarskie 2021/2022 / Baraże pełne wrażeń

Kibice zarówno Victorii Sulejówek, jak i mińskiej Mazovii liczyli na pewno na więcej, niż dostali. Sulejówczanie – spadkowicze z III ligi, zakończyli rozgrywki na podium, ale to marna pociecha, zaś gracze znad Srebrnej kolejny już raz nie byli w stanie się przełamać i walczyć o najwyższe cele. Kiedy okazało się, że niczego już nie wywalczą w IV lidze, przerzucili swoje siły do rezerw i znaleźli małą pociechę w awansie ekipy z okręgówki. Pierwsza drużyna wysoko wygrała swoje ostatnie mecze, co także jest pozytywem przed krótką letnią przerwą.
Sulejówczanie na koniec zagrali u siebie mecz przyjaźni z Płomieniem Dębe Wielkie. Gospodarze jednak nie pobłażali przyjezdnym i do przerwy wpakowali im 6 bramek, co ciekawe aż pięć z nich należało do Konrada Śliwki. Potem Victoria dopełniła wynik, dokładając jeszcze dwa trafienia.
Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego do ostatniej chwili miał szansę na grę w barażach o utrzymanie się w IV lidze, lecz poległ w decydującym meczu na własnym stadionie. Rywalem był Orzeł Baniocha – drużyna jak najbardziej w zasięgu hucian – tym bardziej, że wystarczał im remis. Jednak i tego zabrakło, choć do przerwy żadna bramka nie padła. Potem jednak kibice obejrzeli cztery gole – wszystkie dla gości i aż trzy strzelone w końcówce spotkania.

Fenix nie wykorzystał szansy, którą dali mu rywale. Konkretnie Orzeł Unin, który zaskakująco przegrał dwa ostatnie mecze z potencjalnie słabszymi drużynami. Natomiast sienniczanie, również z niżej notowanymi ekipami, tylko zremisowali. Jak się okazuje, nie potrafili oni wykorzystać daru od losu, więc chyba zasłużenie zostaną w okręgówce na kolejny sezon.
Wszystko, co trzeba, zrobiły natomiast rezerwy Mazovii. Gracze z Mińska Mazowieckiego zaliczyli mnóstwo wysokich zwycięstw, a na koniec dali radość kibicom, grając otwarty mecz w Żeliszewie. Padło w nim aż 14 bramek, ale dwie więcej zdobyli przyjezdni, dzięki czemu skończyli sezon z przytupem i mogą zacząć przygotowywać się do gry w V lidze.

Na koniec zaskoczyła też Tęcza Stanisławów, która dzięki zajęciu trzeciego miejsca w klasie A ma szanse na grę w okręgówce. Stanisławowianie wygrali dwa ostatnie mecze z LKS Ostrówek i Wichrem Sadowne. Łatwo nie było, ale wywalczenie kompletów punktów się opłaciło. Jednak o losie Tęczy rozstrzygnie dwumecz, w którym Orzeł Unin zagra o awans do V ligi. Jeśli wygra z Józefovią Józefów – w siedleckiej okręgówce zwolni się miejsce dla Tęczy.
W klasie A na pewno pozostaną natomiast Victoria Kałuszyn, Płomień II Dębe Wielkie i Jutrzenka Cegłów. Pomimo szumnych zapowiedzi żadna z tych ekip nie pokazała błysku w czasie sezonu, więc na przebudzenie musimy poczekać przynajmniej do kolejnych rozgrywek.

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *