Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pamięć o Styczniowym

W ubiegłą niedzielę miały miejsce miejskie uroczystości upamiętniające 150. rocznicę Powstania Styczniowego. Organizatorami obchodów były dwie organizacje harcerskie – ZHR ze szczepu Lubicz i ZHP hufca Mazowsze. 

Autor: (ret)

Fałszywa siostrzenica

Oszuści działający metodą „na krewniaka” po raz kolejny zaatakowali.

Autor: kpp

Czas na Leśną

UM informuje, że 10 stycznia ruszyła rozbudowa ul. Leśnej wraz z budową kanalizacji deszczowej w ul. Małaszczyckiej. Wykonawcą inwestycji jest Włodzimierz Królik, czyli firma KROL z siedzibą w Wołominie.

Autor: (jaz)

Górki kolęd

Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Górkach (gm. Dębe Wielkie) wspólnie z rodzicami i gronem pedagogicznym wzięli udział w corocznym kolędowaniu. Koordynatorem wydarzenia była Joanna Materniuk, nauczycielka muzyki z tamtejszej placówki, która zaangażowała wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

Autor: (mg)

Wsparli orkiestrę

W tegorocznym finale WOŚP w Siennicy uczestniczyli nie tylko sienniczanie. Do kwestowego sukcesu przyczynili się również uczniowie Zespołu Szkół w Wielgolesie pod opieką Marzanny Brauły i przy wsparciu dyrektorki Romy Piłatkowskiej. Swój udział mieli też uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy wraz z Marzanną Zgódką wspierani przez dyrektorkę Elżbietę Goździk.

Autor: (jk)

Pechowe nawrócenie

Poszukiwany Marcin K. miał ogromnego pecha.

Autor: kpp

Siennicki orszak

Chociaż Siennica miastem nie jest to z dumą jej ulicami przemaszerował Orszak Trzech Króli prowadzony przez księdza proboszcza Marka Kasprzaka i wójta Grzegorza Zielińskiego (pełniącego rolę jednego z króli).

Autor: (jaz)

Ulotkowy rabuś

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu Piotrowi S. z Warszawy, który roznosząc ulotki reklamowe w Sulejówku, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w gabinecie stomatologicznym.

Autor: kpp

Ulotkowy rabuś

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu Piotrowi S. z Warszawy, który roznosząc ulotki reklamowe w Sulejówku, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w gabinecie stomatologicznym.

Autor: kpp

Nastrojowe spotkania

Sala konferencyjna Miejskiej biblioteki publicznej niemal co tydzień na jeden wieczór zmienia wystrój. Wszystko, by stworzyć mińszczanom odpowiednią atmosferę do spotkań ze znanymi gośćmi. Ostatnio w MBP spotkać można było piosenkarkę i pisarkę Lidię Stanisławską oraz scenarzystę i reżysera Janusza Majewskiego.

Autor: (jk, ret)

Ratunek od ognia

Jeszcze przed świętami przy ul. Chełmońskiego w Mińsku spłonęło 5 mieszkań w budynku wielorodzinnym.

Autor: kpp

Zderzenie po kielichu

Zarzut spowodowania wypadku drogowego w Woli Rafałowskiej i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 36-letni Jarosław R. mieszkaniec gminy Stanisławów.

Autor: kpp

Pirat z promilami

Błyskawiczna reakcja prewencjuszy zakończyła się zatrzymaniem „pirata drogowego”.

Autor: kpp

Wpadka złodzieja

Dzięki czujności personelu oraz ochrony jednego z mińskich sklepów z elektronarzędziami, udało się uniemożliwić kradzież wiertarko-wkrętarki i zatrzymać sklepowego złodzieja.

Autor: kpp

Okradzione na rynku

Dwa skradzione portfele z dokumentami i pieniędzmi to bilans jednodniowej drobno przestępczej działalności nieznanych osobników na mińskim targowisku.

Autor: kpp

Kradł z cysterny

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 44-letniego Roberta M., kierowcę, który kradł paliwo z wiezionego przez siebie transportu.

Autor: kpp

Zobacz więcej: [1]      «      690   |   691   |   692   |   693   |   694      »      [738]