Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Górka na szczęście

Ferie już się rozpoczęły. Śnieg i wyśmienita pogoda kuszą i zapraszają do zabaw.

Autor: (ret)

Dzieci dzieciom

„Każdy może zostać św. Mikołajem” - pod takim hasłem w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim zorganizowano kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został na zakup odzieży dla wychowanków Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Autor: (red)

Dotyk serc

Laureatka podlaskiej nagrody im. Ludomira Benedyktowicza, kierownik i terapeuta Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku oraz współtwórca ubiegłorocznego projektu „Niepełnosprawni – pełnoprawni obywatele”. Spektakl „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, stworzony przez uczestników PŚDS w Mińsku, ŚDS przy MOPR w Siedlcach oraz młodzież z Mechanika, był jego częścią. – Jestem osobą, która zaczęła pracę poprzez teatr. Uważam, że zbliża on i integruje ludzi najbardziej – powiedziała Teresie Romaszuk Justyna Juszczak.

Autor: Teresa Romaszuk

Jak najtaniej

Zaczęły się ferie, czas dwutygodniowego odpoczynku od zajęć szkolnych dla dzieci i młodzieży. I jak co roku pojawia się nurtujące pytanie: „Co robić w wolnym czasie?” Szczęściarze będą korzystać z uroków zimowisk, reszta pozostanie w domach i będzie trawić czas przed komputerem. Tak być nie musi. Zawsze jest możliwość skorzystania z ofert, które przygotowały swoim mieszkańcom różnego typu instytucje kulturalno-oświatowe w powiecie mińskim.

Autor: Maja Lewicka, Justyna Kowalczyk

Sztuce naprzeciw

W ubiegły weekend swe podwoje otworzyło dla mińszczan „Targowisko sztuki”, zorganizowane przez Pracownię Artystyczną Murillo Art&Design. Można tu obejrzeć prace naszych rodzimych, często jeszcze nie odkrytych artystów, można artystyczną wizją zainspirować tu działalność niejednej firmy, można także samemu lub wspólnie z rodziną stworzyć arcydzieła, o jakie nawet byśmy siebie nie podejrzewali.

Autor: Teresa Romaszuk

Smaczki i praczki

- Ale przypał! – wykrzyknęli nieznani sprawcy próbujący ograbić kasę ze zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po drugiej stronie parku zniknął z krajobrazu okuniewskiego rynku słynny sklep monopolowy „Bimberek”. A na dzielącej dwa wydarzenia drodze wojewódzkiej tzw. Sajgon, spięcia, korki i nerwówka. Ale od początku…

Autor: Robert W. Wyrostkiewicz

Zagrali rodzice

W Małym Przedszkolu w Podcierniu odbyły się jasełka oraz uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było to wyjątkowe spotkanie. Tym razem nie przedszkolaki, a ich rodzice wystąpili w roli aktorów, prezentując swoje umiejętności przed swoimi pociechami i rodzicami.

Autor: (jaz)

Fenix z Dąbrówką

W weekend 26 i 27 stycznia Latowicz stał się gminną stolicą piłki halowej. To właśnie wtedy odbył się turniej o puchar wójta, a pod patronatem samego marszałka województwa mazowieckiego. Sam patron na zawody nie przybył, wysyłając w zastępstwo Ewę Orzełowską z zarządu. Zawodnikom to jednak nie przeszkadzało, bo tego dni liczyła się tylko sportowa rywalizacja.

Autor: (jk)

MTSz lepszy od Skoczka

W meczach 5 i 6 rundy III Ligi Mazowieckiej w szachach drużyna Skoczka Siedlce przegrała nieoczekiwanie z warszawską Agape Białołęka 2-3 oraz zremisowała z Roszmenami Piastów 2,5 – 2,5.

Autor: (jaz)

Biją jak chcą

Znamy już laureatów V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Na dwóch siedleckich scenach wystąpiło 70 laureatów przesłuchań miejskich i powiatowych w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego jak Garwolin, Góra Kalwaria, Siedlce, Sokołów Podlaski, Warszawa, Węgrów, Zegrze oraz Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Kałuszyn i Sulejówek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mocą chrztu

Pod hasłem życia mocą chrztu w Siedlcach odbywa się II Synod Diecezji Siedleckiej. 27 stycznia przypadła trzecia niedziela synodalna, której bogate treści dotyczyły tematu Kościół sakramentem jedności. 

Autor: (kj)

Rozmowy o Polsce

Taką nazwę nosi cykl spotkań organizowanych przez posła na Sejm Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Klub Gazety Polskiej. W czwartek, 24 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach miało miejsce kolejne takie spotkanie.

Autor: (kj)

Bliżej ludzi

Styczeń jest czasem podsumowań i stawiania sobie nowych wyzwań. Okazja ku temu nadarzyła się również i siedleckim stróżom prawa, którzy w nowej już siedzibie Komendy Miejskiej spotkali się na odprawie rocznej.

Autor: Kamila Jachimczyk

Ferie bez nudy

Do Siedlec zima zawitała w pełni – śniegu i mrozu nie brakuje. I bardzo dobrze, bo od 28 stycznia w całym województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe. Miasto dla swoich uczniów przygotowało wiele atrakcji, a że pogoda dopisuje to na pewno warto z nich skorzystać.

Autor: (opr. kj)

Pomoc z Sarapety

Kościół Luterański w Polsce jest spadkobiercą wielowiekowej tradycji. Już kilka lat po wystąpieniu ks. dr Marcina Lutra w 1517 roku jego pisma i pogląd dotarły do Polski. Po roku 1945 Kościół odradził się w nowych warunkach, łącząc parafie należące poprzednio do różnych struktur kościelnych i organizując życie religijne nielicznym rozproszonym współwyznawcom. Wspólnota luterańska prężnie działa także w Węgrowie i warto poznać....

Autor: Małgorzata Iwańska

Branie na pranie

Mamy półmetek. Nie, jeszcze nie karnawału, a tegorocznych studniówek. Nie możemy od nich uciec ani zlekceważyć, bo to już tradycja w naszym tygodniku, a od tego roku stanie się styczniową domeną naszej telewizji. Tymczasem kwitnie lokalne życie polityczno-kadrowe. Po dyrektorze PWIK wilczy bilet otrzymała szefowa MDK i na tym nie koniec. Kolejka jest tak długa, jak wielu jeszcze nieobsadzonych działaczy i towarzyszek partyjnych. Już niedługo poznamy ich nazwiska, ale – jak mówił klasyk – zachodzi pytanie, czemu nie od razu. Czyżby tylko dlatego, że lepiej prać późno niż wcale...

Autor: WASZ REDAKTOR

Zobacz więcej: [1]      «      704   |   705   |   706   |   707   |   708      »      [754]