Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Półtora na Mireckiego

Mieszkaniec powiatu otwockiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. W piątek 20 września w Mińsku Mazowieckim na ul. Mireckiego został on zatrzymany do kontroli podczas jazdy Mercedesem. Badanie wykazało u niego obecność alkoholu w ilości 1,5 promila. Mężczyźnie może grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Autor: (kpp)

Giganci programują

Do Mińska przyjechał minister cyfryzacji Marek Zagórski. Zaprosili go Giganci Programowania, czyli zwolennicy stymulacji rozwoju, logicznego myślenia oraz możliwość wyrażania i pobudzenia kreatywności u dzieci. Do tej pory zdołali przeszkolić ponad 5000 uczniów w wieku od 7 do 19 lat.

Autor: (jaz)

Warkot na rekord

Warkot jak zjazd aut zabytkowych ma nie tylko tradycje, ale bije rekordy frekwencji. Podczas ostatniego zlotu 15 września było tak dużo pojazdów, że nie zmieściły się na ul. Konstytucji 3 Maja i Kościuszki. Przewidzieli 250 maszyn, a wciąż przybywały na zlot kolejne auta.

Autor: (jaz)

Uznane sukcesy

W sobotę 7 września po raz piętnasty odbyła się Gala Wręczenia Certyfikatów Uniwersytetu Cambridge dla najmłodszych zorganizowana przez Studium  Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim oraz Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge Assessment English SJO Examinations Centre. Wszystko z mottem, że prawdziwe sukcesy zawsze zasługują na niebanalne wyróżnienie...

Autor:

Rugby włączane

Uczniowie mińskich szkół podstawowych zostali zaproszeni do hali widowiskowo-sportowej SP-3 na wydarzenie realizowane w ramach 7. edycji projektu Kultura Włączania. Tym razem można było obejrzeć mecz pokazowy Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach 4 KINGS…

Autor:

Rolkowy mistrz

Mińszczanin Szymon Ziemicki wygrał finałowy turniej Rollcamp Champions rozgrywany w Dąbrowie Górniczej i sięgnął po pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski Juniorów w jeździe agresywnej na rolkach…

Autor:

Ramy transformacji

Marek Mróz w ramach kolejnego cyklu spotkań postanowił podjąć temat polskiej transformacji ustrojowej. W 30 lat po obaleniu komunizmu warto porozmawiać o tym, co się udało w tym czasie osiągnąć, a co należy uznać za porażkę. Aby przybliżyć ten temat od strony społecznej do Muzeum Ziemi Mińskiej przyjechali socjologowie – prof. Adam Leszczyński i Katarzyna Duda…

Autor: Łukasz Kuć

Piknik globalny

W tym roku rodzinny piknik zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku miał przesłanie globalne. Światowe atrakcje kończące wakacje to nie tylko popisy w wykonaniu zespołów Jambo Africa i Los Companieros czy prezentacja samby.

Autor: (jaz)

Sierpniowe laury

Szachiści z Mińskiego Towarzystwa Szachowego w końcówce sierpnia mieli sporo zajęć. Najpierw pojechali do Dąbek koło Darłowa na XIX Ogólnopolskie Indywidualne Mistrzostwa Szkół w szachach, a później do Rzeszowa na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i szachach błyskawicznych…

Autor: (łk)

Grapplerzy ligowi

Zawodnicy Grapplera w sobotę 22 sierpnia wzięli udział w kolejnej edycji Amatorskiej Ligii MMA ALMMA VIP. Tradycyjnie już od wielu lat jest ona organizowana w Sochaczewie. Tym razem turniej został przeprowadzony na plaży miejskiej.

Autor: (łk)

Letnie jitsu

Z końcem wakacji zakończyła się kolejna edycja bezpłatnych sportowych zajęć brazylijskiego jiu jitsu dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie przygotowane przez MKS MMA TEAM, przy współpracy z Klubem Walki Grappler i przy wsparciu władz Mińska Mazowieckiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tegorocznych warsztatach wzięło udział ponad 60 chłopców i dziewczynek w wieku od 4 do 16 lat…

Autor: (łk)

Zaginiony na Śląsku

Mińscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego Macieja Andrzeja Malesy. Jak wynika z przyjętego zawiadomienia, mężczyzna wyszedł z domu w Mińsku Mazowieckim 18 sierpnia i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wcześniej kilkukrotnie opuszczał rodzinny dom, by po kilku tygodniach powrócić. Pod koniec sierpnia przebywał na terenie Zawiercia w województwie śląskim.

Autor: (kpp)

Oszukał na wnuczka

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące tzw. oszustwa na wnuczka. Sprawca wyłudził od starszej mińszczanki kilkadziesiąt tysięcy złotych, twierdząc że jej córka jest chora i potrzebuje pieniędzy.

Autor: (kpp)

Skrzyńska cyfrowa

Monika Skrzyńska rozpoczęła pierwszy etap kariery politycznej na szczeblu krajowym. Otóż mińska radna PiS została doradcą Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego.

Autor: (jaz)

Giganci programowania

Dynamiczny rozwój technologii, powszechna dostępność urządzeń mobilnych, szybsza komunikacja i przepływ informacji… Wszystko to, co dzieję się obecnie wokół nas sprawia, że przybywa coraz więcej zawodów związanych z IT.

Autor: (jaz)

Dęte na miętę

Co roku udowadniają, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła… By jednak było galowo, zjeżdżają się do Mińska, paradują gwiaździście ulicami miasta i grają na pałacowym dziedzińcu.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [196]