Spady medialne

31 (826) 2013

Statek kosmiczny, który pozwoli Ziemianom przetrwać 10 lat po wielkim wybuchu atomowym? Proszę bardzo! W Mińsku Mazowieckim właśnie powstał taki projekt.
- A dlaczego tak pesymistycznie... Lepiej wylecieć wskutek np. przeludnienia lub podboju kosmosu.


Burmistrz powiedział, że ma nadzieję, iż za dwa lata program będzie kontynuowany. A co w 2014 roku? W Business Week bierze udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych, ale starostwo w tym roku nie współuczestniczyło w organizacji projektu. Może jednak uda się doprowadzić do porozumienia samorząd&oa

30 (825) 2013

Dawid i Maciek to moi przyjaciele z czasów, gdy uczyłem w publicznej szkole. Z obydwoma bardzo dużo występowałem i przeżyłem – czuję się z nimi bardzo związany. Nie przeszkadza mi to, że mówimy sobie po imieniu.
- To jeszcze do polityki ich trzeba wciągnąć, panie przewodniczący Kulma.

Wyremontowano też jeden mostek w parku – odtworzono brakującą część poręczy, wykonano nowe fundamenty, położono nowe deski na przejściu. A co z pozostałymi mostkami, które także wymagają odnowienia? Ich remont uzależniony jest od uzyskania na ten cel funduszy.
- No i mamy kolejny sukces. A propaganda? Przyjdzie sama.

29 (824) 2013

Strażacy wiadrami nalewali wodę do zbiornika, stosując tzw. łańcuch wodny, biegali po łamanej równoważni i slalomem, używając bosaka, zakładali kładkę, skakali przez płotki i ręczną pompą podawali wodę tak, aby trafić do tarczy.
– Tak było przed wiekiem. Może ciężej, ale za to romantycznie.

Tego w Janowie jeszcze nie było, w sobotę 29 czerwca na boisku przy szkole odbył się mecz międzypaństwowy Polska– Kazachstan.
- Wygrali nasi, ale nie było to pierwsze w tym roku zwycięstwo 75 drużyny FIFA.

28 (823) 2013

Muszę powiedzieć, że był to najbardziej pozytywny Festiwal 4M z dotychczas zorganizowanych. Dobór wykonawców sprawił, że już od pierwszego dnia przekaz, jaki szedł ze sceny był bardzo pozytywny, co wpłynęło na uśmiechnięte twarze publiczności – powiedział Marcin Jakubowski, burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.
- Skoro tak, to za uśmiech na 4M trzeba nie 260 tysięcy, a co najmniej podwójną kwotę.

Wakacje? Jak co roku wyruszamy na mazury: konie,
quady i jezioro!
- No tak, mazury bez wielkiego M to już nie cud
natury. Można smrodzić...

27 (822) 2013

Po kilku dniach euforii związanej z rozpoczęciem kanikuły u niektórych młodych osób pojawiają się jednak oznaki nudy. W celu złagodzenia tego nieprzyjemnego stanu ducha organizowane są m.in. różne przedsięwzięcia umilające spędzenie wolnego czasu.
- To wszystko surogaty, bo nic nie zastąpi szkolnego rygoru, najlepszego leku na nudę.

Całą Polskę namawiamy, żeby korzystać z tego dobrego wzorca. Nie wiem, czy nie będę postulował, żeby przenieść Belweder do Mrozów, bo tu jest super – zażartował na zakończenie swojego wystąpienia prezydent Komorowski
- Dobry żart miejskości wart, więc Mrozy staną się wnet grod

26 (821) 2013

- Poprosiłem burmistrza, by mył ręce – tak Piotr Siła, nowy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim zareagował na wpisy internautów na forum, że wygrał konkurs, bo jest człowiekiem burmistrza i będzie jadł mu z ręki.
- Są ręce, których domyć się nie da...

Produkowałem spektakle teatralne i programy literackie. Teraz wracam do kreowania lokalnych wydarzeń kulturalnych.
- Prawie jak cieć, pardon – gospodarz Anioł z Alternatywy 4.

25 (820) 2013

Gonimy za wszystkim, co popularne, masowe i za sukcesem, aby przypadkiem nie odstawać od innych. A gdyby tak zwolnić, przystanąć na chwilę i odnaleźć to, co zwykle pomijamy? Wystarczy żyć wolniej, rozejrzeć się i poszukać szczęścia w prozaicznych czynnościach.
- Najlepiej w łazience podczas czynności opróżniania ciała z pośpiechu.

Burmistrz zapewniał, że ma inne rozwiązanie. Mówił, że w urzędzie trwają prace nad projektem uchwały dotyczącej Karty Dużych Rodzin.
- Z napisem BIERZCIE I ROZMNAŻAJCIE SIĘ.

24 (819) 2013

Plotkują dzieci i dorośli. I nie jest prawdą, jak twierdzą psycholodzy, że szczególną predyspozycję do plotkowania mają kobiety.
- To nieprawda, bo kobieta nie plotkuje, a tylko po swojemu opisuje rzeczywistość.

Pamiętajmy, że słowa mają wielką moc. Słowo może zabić i uzdrowić, ale jest też mieczem obusiecznym i jak mówią mądrzy ludzie: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
- To stereotyp. Wojownicy zawsze walczyli ostrzem, a ginęli od tępej zazdrości.

23 (818) 2013

W poniedziałek 27 maja bez gromkich fanfar przeszedł Dzień Samorządowca ustanowiony dla upamiętnienia pierwszych wolnych wyborów gminnych po odrodzeniu się samorządu terytorialnego w roku 1990
- Bo rocznica to trzynasta, czyli feralna.

Nieszczęście Sulejówka polega na tym, że jako jedyna gmina w Polsce ma przynależność powiatową zapisaną w ustawie!
- To nieszczęście fanaberyjne, bo gdzie im będzie lepiej...

22 (817) 2013

Zasłużony dla Miasta Mińsk Mazowiecki muszą być osoby, co do których nie ma cienia wątpliwości co do ich działań i osiągnięć.
- Wręcz przeciwnie, skuteczne działanie ma to do siebie, że nieraz trzeba dążyć do celu po... trupach. A trup – jak wiadomo – nie podważy niczego i nikogo.

Anuszewski jest emigrantem politycznym. Został zmuszony do wyjazdu, lecz zawsze twierdzi, że Mińsk jest mu bliski. Mieszka obecnie w USA, ale nikt nie wątpi w jego zasługi dla rozwoju współpracy z Mińskiem Mazowieckim. Zrobił więcej niż nieje

21 (816) 2013

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po okresie zachłyśnięcia się możliwością świętowania jej w wolnej Polsce, powoli staje się coraz bardziej powszednia, a uroczystości coraz bardziej sztampowe.
- Może dlatego, że była niezłą ideą, a marnym prawem.

- Nie czuję się, jakbym należał do bandy… - mówił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski po projekcji filmu „Układ zamknięty”.
- Wybaczamy „ jakbym”, ale żeby aż tak publicznie przyznawać się do braku przynależności... Tego mogą nie wybaczyć partyjni ko

20 (815) 2013

Marcin Jakubowski nawet nie skomentował ewentualności stworzenia nowych stanowisk. Natomiast dane z budżetu zinterpretował inaczej. Zaznaczył też, że najwyższy wzrost wynagrodzeń (o 44 proc.) otrzymał w latach 2010-2012 przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM (Robert Ślusarczyk), a członkowie tej komisji (m.in. K. Milewska-Stasinowska oraz T. Błaszczyk) otrzymali 40 proc. podwyżki diet.
- I znowu sprawdziło się, że najlepsza obroną jest atak... poniżej pasa.

- Mińsk trzeba zazielenić. W takim zielonym mieście wszystkim nam żyłoby się zdrowiej i przyjemniej.
- Nawet zieleń nie zniweluje wieloletniego psucia miejskiego krajobrazu.

19 (814) 2013

Jednak żeby było lepiej, wpierw musi być trochę gorzej. Modernizacja targowiska wiązać się będzie z pewnymi uciążliwościami, które potrwają do 31 października, na kiedy to zaplanowano koniec prac.
- Prawie jak w Mińsku, ale to Cegłów, gdzie wójt Uchman ulży handlowcom przez dzierżawę sąsiedniej działki.


Można o integracji pięknie mówić, można o integracji pięknie pisać, ale najważniejsze jest to, co robimy.
- Oj prawda, prawda, a jeszcze prawdziwsza, gdy robimy dobrze nie swoim a obcym.

17/18(807)2013

Z wielkim oburzeniem przeczytaliśmy wypowiedź radnej Krystyny Milewskiej Stasinowskiej na temat mińskiego klubu sportowego Mazovia, która została opublikowana w tygodniku Co słychać? w wywiadzie „Gra o prawdę”. Publiczne powtarzanie niczym nieuzasadnionych plotek na temat MKS Mazovia, jest nie tylko zaprzeczeniem tytułu artykułu, ale przede wszystkim tego rodzaju wypowiedzi są głęboko krzywdzące dla klubu.
- Działacze Mazovii muszą jeszcze pograć, by cokolwiek zrozumieć. I wcale nie w piłkę nożną...


Zebrali się wieczorową porą pod fontanną Grzesiaka, by pod niskim namiotem odczytać mieszkańcom miasta fragmenty listó

16(807)2013

Wygląda na to, że jeszcze tylko kilka miesięcy centrum Mińska będzie wolne od tirów i ciężarówek. W drugim półroczu 2013 mińska obwodnica stanie się płatna, co zapewne spowoduje, że wiele z „ciężkich” pojazdów znów powróci na ul. Warszawską.
- Pośle, pośle obiecałeś i znowu nie dotrzymałeś. Chwała za to niech ci będzie, zrobim w mieście burdel... wszędzie.

Cenzura! Cenzura! My, Polacy, chcemy posłuchać! – takie okrzyki wzniosła grupa mińszczan podczas popularnonaukowej poświęconej Radzie Pomocy Żydom „Żegota” i jej pierwszemu prezesowi Juliano

15(807)2013

I nie pytajmy Boga, dlaczego…, lecz dziękujmy za to, że z nami była i niech pozostanie w naszych sercach.
- A jednak pytamy, bo przecież wierzymy nie tylko w... przeznaczenie.


Wielkim nieobecnym był prof. Jan Żaryn, którego obowiązki zatrzymały we Włoszech, ale jego niezwykle interesujący referat odczytał dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej.
- Interesujący, bo znany i ocenzurowany. Inne by nie przeszły.

Zobacz więcej: [1]      «      22   |   23   |   24   |   25   |   26      »      [26]