Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Grębiszew z siłownią

Dzięki akcji PZU POMOC TO MOC Grębiszew zyskał nie tylko plac zabaw, ale również siłownię plenerową. Sołectwo pozyskało partnera w postaci Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu, która jako stowarzyszenie mogła zgłosić odpowiedni wniosek o sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Autor: (łk)

Prąd pod ziemię

Władze gminy Halinów chcą przeprowadzić na swoim terenie skablowanie linii średniego i niskiego napięcia. Jak wyjaśniał burmistrz Adam Ciszkowski, takie przedsięwzięcie położy kres licznym awariom związanym z przesyłem prądu. Poza tym umieszczenie linii pod ziemią bez wątpienia poprawi estetykę miejscowości.

Autor: (łk)

Wprawy zaprawy

Sienniccy radni niedawno otrzymali sprawozdania z działalności sportowej w gminie w roku 2019. Po zapoznaniu się z danymi przyszedł czas na ich prezentację w szerszym gronie podczas sesji rady gminy. Niestety, tylko Edyta Prasuła z UKS Berek Żaków pojawiła się na posiedzeniu, by przybliżyć działalność sportową…

Autor: (łk)

Tenisowa trzynastka

Tenis stołowy to obok piłki nożnej jednak z najpopularniejszych dyscyplin sportu w gminie Latowicz. P okazała t o także XIII edycja Zawodów o Puchar Wójta Gminy  Latowicz, które zostały rozegrane w latowickiej szkole.

Autor: (łk)

Triumfy w wodzie

W drugi poniedziałek marca w mińskim aquaparku rozegrano drużynowe i indywidualne zawody w pływaniu. Do rywalizacji w 28 konkurencjach przystąpili  uczniowie ze szkół powiatu mińskiego, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami i statuetkami.

Autor: (łk)

Strażacy poza podium

W Mrozach rozegrano Turniej Finałowy XVIII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w piłce siatkowej. Wśród grających nie mogło zabraknąć reprezentantów mińskiej komendy powiatowej PSP, którzy wystąpili w roli gospodarzy…

Autor: (łk)

Warianty sprzeciwu

Radni gminy Dębe Wielkie wystosowali oświadczenia w sprawie planowanego przebiegu obwodnicy aglomeracji warszawskiej. Jak mówił wójt Krzysztof Kalinowski, władze samorządowe zostały zaskoczone pojawieniem się studium korytarzowego, którego nikt z nimi nie konsultował.

Autor: (łk)

Łopaty pod urząd

W Siennicy podpisano umowę dotyczącą budowy budynku gminnej biblioteki, ośrodka kultury i urzędu gminy wraz z dostawą wyposażenia. Strony umowy reprezentowali: zamawiający – wójt Stanisław Duszczyk, dyrektor GBP Elżbieta Jurkowska i skarbnik gminy Renata Nowakowska oraz wykonawca – pełnomocnik konsorcjum Michał Wojtasik, reprezentujący Konsorcjum firm: FECTUM S.A. (Lider Konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Paweł Ozdarski.

Autor: (łk)

Błyskotliwe gospodynie

Dwa mendle pań z terenu gminy Latowicz wzięły udział w kolejnej edycji gminnej olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości. Wójt Bogdan Świątek-Górski uroczyście rozpoczął spotkanie, a następnie po omówieniu zasad konkursu uczestniczki przystąpiły do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań.

Autor: (łk)

Olimpijki i artystki

W pierwszy wtorek marca w Dębem Wielkim miał miejsce gminny etap olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości. Nad przebiegiem konkursu czuwały Anna Matyszczak z MODR w Siedlcach, Małgorzata Zwierz z PZDR oraz Anna Piotrkowicz – dyrektor GOK.

Autor: (łk)

Sulejówek seniorom

W Sulejówku miało miejsce oficjalne otwarcie dziennego domu Senior+. W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości. Jednak najcenniejsza na uroczystości była obecność seniorów.

Autor: (łk)

Dębscy krasomówcy

Gmina Dębe Wielkie nie może narzekać na brak uzdolnionej młodzieży. Niedawno trójka uczniów z klasy VIIIB dębskiej szkoły zgarnęła nagrody w prestiżowych konkursach.

Autor: (łk)

Szanse na awanse

Ostatni weekend przed wiosennym startem IV ligi i okręgówki przebiegł na intensywnych przygotowaniach. Ważne będą wyniki w pierwszych kolejkach, ale rezultaty niedawnych spotkań sparingowych mogą napawać optymizmem kibiców z powiatu mińskiego…

Autor: (łk)

Nie oddali pucharu

W Dębem Wielkim miała miejsce kolejna odsłona piłkarskich zmagań. Mimo że tym razem do walki o puchar wójta przystąpiło tylko 7 zespołów, to ducha sportowej rywalizacji nie brakowało a zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze…

Autor: (łk)

Powtórzyła sukces

Aleksandra Polkowska, zawodniczka UKS Judo KONTRA w Mińsku Mazowieckim, powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, zdobywając w Trzebnicy k/Wrocławia wicemistrzostwo Polski juniorek w wadze 48 kg. Zawody rozgrywane były 6 marca.

Autor: (łk)

Niezłomni w Kałuszynie

Kałuszyn już od samego ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych włączył się w jego obchody. Tegoroczne gminne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym, którą w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego celebrował ks. Jerzy Słucki.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [90]