Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Korony ochrony

Niezależnie od czasu i miejsca dwie informacje są pewne. Pierwsza to powiadomienie sanepidu, jeśli  w ciągu ostatnich 14 dni byliśmy w rejonie występowania koronawirusa, lub mieliśmy kontakt z osobą chorą lub zakażoną covidem. Druga dotyczy stosowania zasad higieny, a więc mycia rąk, odkażanie własnego środowiska pracy i bytowania oraz kontaktu z obcymi...

Autor: (jaz)

Kasa bitewna

Szykują się huczne i kosztochłonne obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Zapowiedział je starosta Tarczyński podczas sesji rady powiatu. Właśnie był po spotkaniu z władzami miasta i gminy i wyszło na to, że powiat musi znacznie więcej wydać, niż wcześniej przypuszczał...

Autor: (jaz)

Głowa spółkowa

Nie ma tego złego, co nie wyszłoby na dobre. W takim kontekście jawi się upadek zarządu rejonowego spółek wodnych i powstawanie na jego ruinach organizacji gminnych. Ostatnio na suwerenność zdecydowali się spółkowicze z mińskiej gminy, wybierając na swoją prezes Halinę Adamiec, która wcześniej kierowała zarządem rejonowym, a teraz stała się jego grabarzem. Nikomu to jednak nie przeszkadzało...

Autor: (jaz)

Witamy na świecie...

Drodzy RODZICE NOWORODKÓW... Niestety, zakaz wchodzenia na oddziały szpitalne uniemożliwia wykonanie pierwszych zdjęć dzieci do Tygodnika Co słychać? Proszę więc RODZICÓW noworodków o samodzielne sfotografowanie swego dziecka (tylko portretowo o przy dobrym świetle) w szpitalu lub w domu i przysłanie fotki na mój numer telefonu 608 410 762 lub mailowo na adres . Oczyw

Autor: (jaz)

Wirusy głupoty

Były komendant PSP Jarosław Ufnal jest wciąż aktywny i to w czasie wirusowej zarazy. Ostatnio doniósł, że w Dłużce też walczą z groźnym wirusem, który jest rozsiewany od lat w pobliskich lasach.

Autor: (jaz)

Niezdrowe fejkowe

Złośliwe lub nieprawdziwe informacje w sieci nazwano z angielska feikami. Ostattnio taki feik pojawił się na temat Mińska. Ktoś w nim napisał, że w naszym mieście jest zawirusowana 4-osobowa rodzina, a sąsiedzi objęci kwarantanną.

Autor: (jaz)

Kolejka pod rygorem

W czwartek, tuż po ogłoszeniu szczególnej ostrożności zbiorowej przed mińskim magistratem zaległa kolejka.

Autor: (jaz)

Mińsk nie luzuje

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował apel do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat za parkowanie w strefach miejskich. – Niech ci, którzy muszą jechać do pracy niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej – apelował.

Autor: (jaz)

Zakwitł catering

Idzie wiosna, więc czas na rozkwity. Nie tylko zresztą kwiatów, bo zamknięte przymusowo bary, kawiarnie i restauracje wymusiły na ich właścicielach sprzedaż cateringową.

Autor: (jaz)

Wirus nie na-żarty

Młodzi Polacy idą tropem akcji społecznej KORONAWIRUS TO NIE SĄ ŻARTY. Włączyło się do niej ponad 40 organizacji zrzeszających młodzież. Jedną z nich jej radni MRG w Dębem Wielkim.

Autor: (jaz)

Tańczyli w Mistowie

W Mistowie władze gminy Jakubów zorganizowały pierwszy przegląd taneczny dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Celem przeglądu było propagowanie tańca wśród dzieci i młodzieży, jako aktywnej formy spędzania czasu oraz zdrowego stylu życia. Rozwijanie wrażliwości artystycznej. Odkrywanie i rozwijanie talentów tanecznych wśród dzieci i młodzieży jak również prezentacja dorobku tanecznego poszczególnych uczestników i wymiana doświadczeń.

Autor: (jaz)

Trzebią lasy

To już kolejne doniesienie o masowym trzebieniu lasów. Naszych czytelników przeraża skala wycinki drzew w okolicy Mińska. Nie pamiętają, aby przez ostatnie 40 lat ich życia miał miejsce taki proceder.

Autor: (jaz)

Walni strażacy

Dobiegła końca kampania walnych zebrań sprawozdawczych OSP w gminie Jakubów. W dniach od 18 stycznia do 7 marca 2020 r zebrania sprawozdawcze zorganizowali druhowie z OSP w Jakubowie, Jędrzejowie Nowym, Ludwinowie, Łaziskach, Mistowie, Moczydłach oraz Wiśniewie. Omówili działalność oraz gospodarkę finansową jednostek w roku 2019, jak również przedstawili główne założenia do realizacji w roku 2020.

Autor: (jaz)

MOSiR wykosi…

Trudno zgadnąć, na czym polega polityka miasta, gdy jedną spółkę zmienia w zarząd magistracki, a po kilku latach tworzy nową z nieźle funkcjonującej jednostki organizacyjnej. Tak było z PGK, które stało się ZGK, a jest z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który z jednostki budżetowej stanie się spółką skarbu miasta. Nie od razu, bo przekształcenie potrwa do końca czerwca 2020 roku.

Autor: (jaz)

Konopka do sanacji

Uczcili pamięć Hipolita Konopki, pierwszego powojennego burmistrza Mińska Mazowieckiego. Zamordowany został w nocy z 2 na 3 marca 1945 roku przez służbę bezpieczeństwa.

Autor: (jaz)

Ankieta czeka

W przypływie twórczego populizmu i pozornej dbałości o kapitał mińskie władze ogłosiły nietypową ankietę. By zachęcić do udziału, wypisały peany o doniosłej roli przedsiębiorczości i jej wpływie na rozwój lokalny.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [167]