Powiat mińskiZ kronik policji

Początek 2023 roku przyniósł zgoła nieoczekiwane wydarzenia, na które musiała zareagować policja. Dość skutecznie, bo złapała złodzieja hydrauliki na plebanii, wykryła narkotyki, małolatów z ośrodka wychowawczego, a nawet wytropiła pijaną kobietę, która po zdemolowaniu ogrodzenia, pojechała dalej, jakby nic się nie wydarzyło.  Zrobiło się zimno, więc plaga pijanych rowerzystów czeka na ocieplenie..

Plagi z uwagi

Z kronik policji / Plagi z uwagi

W jednej z miejscowości w gminie Jakubów, doszło do włamania na plebanię. Sprawca po wyłamaniu okna i splądrowaniu pomieszczeń, dokonał demontażu i kradzieży hydrauliki. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Stanisławowie, którzy ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży i już następnego dnia go zatrzymali. 23-letni mieszkaniec mińskiej gminy przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze.

Mieszkaniec Mińska zawiadomił, że w okresie od 26 do 30 stycznia 2023 r. z ulicy nieznany sprawca po uprzednim pokonaniu w nieustalony sposób zabezpieczeń fabrycznych dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu typu laweta marki Peugeot Boxer, rok produkcji 2016, koloru białego. Suma strat 92 000 zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP Mińsk Mazowiecki.

Patrolowi zatrzymali mieszkankę Sulejówka która poruszając się samochodem Mercedes. Nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji oraz słup energetyczny, następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu sprawcy zdarzenia okazało się, że kobieta kierowała pojazdem na podwójnym gazie, posiadała 3promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci KP Halinów podczas patrolu podległego terenu zatrzymali pojazd Ford Mondeo, którego kierowca okazał się być w stanie nietrzeźwości, posiadał 2promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w toku czynności ustalono, że mieszkaniec gm. Dębe Wielkie posiada dwa bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci KPP Mińsk Mazowiecki podczas patrolu ulic miasta zatrzymali do kontroli pojazd VW, którym poruszał się mieszkaniec Mińska. Po wnikliwym sprawdzeniu podejrzenia policjantów potwierdziły się, w samochodzie mundurowi znaleźli woreczek z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Po badaniu okazało się, że są to środki psychotropowe w postaci mefedronu o wadze 4,76 g. Postępowanie w sprawie prowadzi mińska KPP.

W Kałuszynie grupa chłopców rozbiegła się na widok radiowozu. Dla mundurowych było to podejrzane, więc wszyscy zostali zatrzymani. Okazało się, że siedmiu z nich zbiegło z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W trakcie czynności wyszło również na jaw, że po ucieczce ukradli także rowery ze stodoły na prywatnej posesji. Dzięki doświadczeniu służbowemu, policjanci w trakcie czynności ustalili, że obie sprawy są ze sobą połączone.

Po czynnościach wszyscy chłopcy wrócili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wszyscy odpowiedzą za kradzież. 15 i 16-latkami zajmie się Sąd Rodzinny, natomiast 17-latkowie będą za swoje czyny odpowiadać już jak dorośli.

Numer: 3 - ∞ /1318 - ∞/   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *