Powiat mińskiMarcowe akcje policji

Przesilenie wiosenne ma się nijak do stanu bezpieczeństwa. Pijacy nadal piją, złodzieje kradną, a handlarze narkotyków szaleją. Do tego srogie mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości w niewielkim stopniu ostudziły krewkich kierowców. A co będzie, gdy przyjdzie prawdziwa wiosna...

Piją, kradną i szaleją

Marcowe akcje policji / Piją, kradną i szaleją

Co jakiś czas policjanci prowadzą kaskadowy pomiar prędkości, czyli działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tej jezdni. Efektem marcowej akcji było przeprowadzenie 82 kontroli drogowych. Policjanci ujawnili 68 wykroczeń, z czego aż 66 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Nałożono 54 mandaty, 11 pouczeń oraz sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie prowadzonych działań zostały zatrzymane 2 dowody rejestracyjne pojazdów.

Niechlubny rekord należał do kierowcy forda, który pędził z prędkością 146 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Za to wykroczenie został nałożony mandat w wysokości 2 500 zł. Kierujący powiększył także swój zbiór punktów karnych o 15. Inny kierowca, w tym samym miejscu na DK 50, jechał 123 km/h. W tym przypadku ukarano go mandatem 1500 zł i 11 punktów karnych.

Efekty kontroli policjantów mińskiej drogówki dają wiele do myślenia...Nie tylko ze względu na brawurę za kierownicą, a przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ogóle.

PRZESTEPSTWA NARKOTYKOWE

23 marca w Mrozach policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, podczas patrolu rejonu PKP Mrozy zauważyli pojazd, którego pasażer na widok radiowozu zaczął nerwowo się rozglądać. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, sprawdzili pojazd marki fiat oraz mężczyzn wewnątrz. Okazało się, że 21-letni pasażer, w odzieży i bagażu posiadał torebki foliowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, zatrzymano mężczyznę a substancje zabezpieczono. Badanie na komendzie wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana a biały proszek amfetamina oraz mefedron. Teraz mieszkańcowi Jeruzala grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

22 marca w Dąbrowie, policjanci rewiru dzielnicowych KPP Mińsk Maz, dokonali zatrzymania 65-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o kierowanie samochodem marki skoda, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał 2 i pól promila alkoholu w organizmie. Przeprowadzono badanie retrospekcyjne zawartości alkoholu. W trakcie czynności ustalono także, że mieszkaniec gminy Dąbrowa posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz 65-latkowi grozi do 7 lat pozbawienia wolności.

20 marca w Stanisławowie, policjanci miejscowego komisariatu zauważyli rowerzystę jadącego wężykiem. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Stanisławów został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i zakazem dalszej jazdy.

23 marca, również w Stanisławowie dzielnicowy zatrzymał kolejnego rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał na podwójny gaz. Tutaj mieszkaniec gminy Stanisławów posiadał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca podzielił los swojego poprzednika sprzed kilku dni i również został ukarany mandatem 2500 złotych i zakazem dalszej jazdy.     

 KRADZIEŻE SKLEPOWE

22 marca, w jednym z marketów na terenie Sulejówka, 44-letni mężczyzna przeniósł przez linię kas nie płacąc alkohol o wartości ponad 20 zł. Tam został ujęty przez pracownika ochrony a na miejsce wezwano policję. Przybyli na miejsce mundurowi, w związku z kradzieżą ukarali mieszkańca gminy Warszawy, mandatem w wysokości 500 złotych a skradziony alkohol mężczyzna i tak musiał zapłacić. 

23 marca, również w Sulejówku w jednej z drogerii 24-letnia kobieta przeniosła przez linię kas nie płacą krem o wartości ponad 70 złotych. Tam została ujęta przez pracownika ochrony a na miejsce wezwano policję. Mieszkanka gminy Wołomin także została ukarana mandatem 500 złotych.

25 marca w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego41-letni mężczyzna dopuścił się kradzież artykułów spożywczych. Przeniósł je przez linię kas, ukrywając je przy sobie. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został ujęty przez pracowników ochrony a na miejsce wezwano policję. Mężczyzna także został ukarany mandatem 500 złotych.

Numer: 3c /1318 - /   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *