Adoracje 2023

W roku 2022 Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim obchodziła 600-lecie powstania. Aby uczcić ten piękny jubileusz w zeszłym roku ze strony świeckich pojawiła się miedzy innymi inicjatywa nocnych adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnota parafialna zaprasza na nie wierzących i niewierzących....

Racje adoracji

Adoracje 2023 / Racje adoracji

W trzecie piątki miesiąca po wieczornej Mszy św. o 18.00 w kaplicy adoracji przy kościele p.w. NNMP. trwają  całonocne czuwania do 6.00 rano. Obecnie w intencji powołań kapłańskich, a w przyszłości być może również w innych intencjach..Najbliższą adorację zaplanowano  z piątku na sobotę 17-18 marca 2023 roku..

– Wspierajmy kapłanów w ich codziennym trudzie. Jak ważny jest dobry kapłan i jego posługa, nie trzeba przekonywać. Niejeden z nas spotkał na swej drodze kapłana, któremu wiele zawdzięcza, nawet przemianę życia. Kaplica adoracji otwarta jest również w dzień powszedni (poniedziałek-sobota) w godzinach 7.30-18.00. Zachęcamy wszystkich parafian i gości przebywających w okolicach do uczestnictwa w adoracji. Zarówno nocnej , jak i dziennej. Zapraszamy wierzących i niewierzących, dorosłych, młodzież, dzieci. Osoby wszystkich środowisk i zawodów. W całej Polsce są liczne świadectwa wysłuchania modlitwy wiernych, nawróceń, czy uzdrowień przed Najświętszym Sakramentem. Przyjdź, nawet na chwilę... – zachęca jedna z organizatorek adoracji.

Nie wszyscy wiedzą , że oprócz kaplicy wewnątrz szpitala funkcjonuje kaplica p.w. Świętego Ducha przy Szpitalu Powiatowym w Mińsku Mazowieckim. z wejściem od tzw. starej części szpitala, blisko oddziału chirurgii. W niedzielę Msze św. odprawiane są o godzinie 15.00. W środy i piątki o godz. 17.00. Kaplica otwarta jest równiez w dzień, można wejść do przedsionka, jest ławka. W kaplicy między innymi znajduje się obraz Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, relikwie świętych i błogosławionych. Kaplica należy do parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. (jaz)

PS Najbliższa adoracja  z piątku na sobotę 17-18 marca 2023 roku.

Data: 08.03.2023   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *